"לפני לא יותר מדי זמן", צייצה הקומיקאית החובבת ג'סי הרננדז בחשבון הטוויטר שלה, "חשבנו שכל הגברים הטובים נשואים או הומואים. עכשיו מסתבר שכל הגברים הטובים נשואים או רוצחים".

 

את הטוויט הזה כתבה - בצחוק, כמובן - הרננדז על התופעה שמסעירה את ארצות הברית בימים האחרונים: אלפי בנות יוצאות להגנתו של שחקן הפוטבול לשעבר ארון הרננדז המואשם ברצח מדרגה ראשונה ומעורבות בחמש רציחות נוספות ודורשות שהן ישחררו אותו כי, שימו לב, הוא "לוהט", כהגדרתן. ומה שהתחיל לפני שישה ימים כספק בדיחה פרטית ספק טרולינג (כלומר, ציוצים שנכתבו רק על מנת שישימו לב למצייצות) על ידי 15 טוויטריסטיות הפך עד מהרה לגל ציוצים שלא מראה שום כוונה לעצור, ומה שלא היה מצחיק כבר בהתחלה הופך עם כל ציוץ נוסף לתופעה מחליאה למדי. למרות שאמריקה כבר די מתורגלת בחבורות מטורפות של נשים שמפתחות קראש משונה על רוצחים סדרתיים או סתם מופרעים שנכנסו לכלא, אף פעם לא מדובר ביותר מעשרות בודדות, ובטח לא בתופעה ההולכת וגדלה מדי יום.

 

ממדי התופעה החריגים גרמו לנושא להגיע לתקשורת, כשהפעם גם הגדולים ביותר - מהדיילי מייל ועד הדליינז וגלובל ניוז - לא מסוגלים להתעלם. הציוצים (מיד נגיע גם אליהם) הולכים והופכים בוטים יותר, מגעילים יותר, ישירים יותר וכאילו שכל זה לא מספיק, הרננדז דרש להתחתן עם חברתו ואם בתו בטיעון שאלו זכויותיו החוקתיות גם אם הוא אסיר, כאשר מי שמסרב להיענות לבקשה הוא לא אחר מאשר השריף תומאס אמ. הדג'סון, השריף של בריסטול בה מוחזק הרננדז, בסוגיה שמטרידה את אמריקה לא פחות.

 

אבל למרות ההאשמות החמורות, כאמור, הטוויטים רק הולכים ומתרבים, ומי שפעם היה שחקן פוטבול נערץ ואף היה בדרך להיות אחד השחקנים הגדולים בהיסטוריה של המשחק עם אופציה לא רעה להיות הגדול מכולם, עלול להתגלות בעוד כמה חודשים כרוצח סדרתי, מה שכמובן לא עוצר אלפי בנות מלדרוש את שחרורו של הרננדז החתיך כי, ובכן, הוא חתיך. אבל מה שבאמת מדהים בסיפור הזה היא לא העובדה שכל כך הרבה נשים מצייצות למען רוצח, כמו העובדה שכל כך הרבה אנשים, לשם שינוי, החליטו שעל זה כבר אי אפשר לשתוק.

 

עזבו את הרננדז, הוא סקסי בטירוף

 

בגלל שאין לנו עניין לספר את סיפורו המופלא של מי שעלול להתגלות כאדם חסר מוסר ומצפון, נימנע מלפרט כאן את סיפורו של הילד שנבחר רק בסיבוב הרביעי של הדראפט והפך תוך עונות ספורות לאחד הגדולים של המשחק, בוודאי בעשורים האחרונים. רק נספר שאך לפני שנה, באוגוסט האחרון, היה נראה שסיפור הסינדרלה של הרננדז היה נראה בדרך לסוף הטוב ביותר שאפשר להעלות על הדעת, כשחתם עם קבוצתו, הניו אינגלנד פטריוטס, על הארכת חוזה עד 2018 וקיבל מענק חתימה של 12.5 מיליון דולרים, מענק החתימה הגדול ביותר בהיסטוריה לשחקן בתפקידו.

 

אלא שביוני האחרון התפוצצה הפרשה ברעש אדיר. שוטרים הגיעו אל הרננדז הביתה לאחר שנמצאה גופתו של אודין לויד מרחק קצר מאוד מביתו. מערכת האבטחה של הרננדז, שמשקיפה על המקום, לא עבדה באורח פלא בלילה שלפני, הטלפון היה מרוסק לרסיסים וכאילו שכל זה לא היה מחשיד מספיק, הרננדז שכר צוות ניקוי בבוקר שנועד, כך על פי השוטרים, להעלים ראיות מפלילות.

 

אבל הסיפור, כאמור, הוא לא הרננדז, אלא עדר הבנות שלקח את עניין ההערצה אליו קצת רחוק מדי. ציוצים כמו "שחררו את ארון הרננדז! הוא סקסי מדי כדי להיות בכלא", "שחררו את ארון הרננדז, הוא לא עשה את זה! וגם אם כן, בחור לוהט כמוהו צריך להיות חופשי", "אני היחידה שחושבת שארון הרננדז סקסי אפילו אם הוא רוצח?", "עזבו את הרננדז בשקט, הוא סקסי בטירוף" החלו לשטוף את הרשת החברתית, וגם אם כל זה התחיל כבדיחה סרת טעם, הרי שהיא בהחלט כבר יצאה מפרופורציות.

 

כלי התקשורת באמריקה, כפי שציינו, המומים מגודל התופעה, כמו גם מהעובדה שכל הדרישות, ללא יוצא מהכלל, נכתבו על ידי נשים. כמו כן, בדרך כלל רגילים בארצו של הדוד סם שרוצח נתפס ואז יש כמה פסיכיות שמחליטות שהוא לוהט. אבל מעולם לא נתקלו שם בדרישה לשחרר אדם, גם אם הוא רוצח, רק בגלל שהוא נראה טוב.

 

למרות שבדרך כלל התקשורת האמריקאית המיינסטרימית לא מדווחת על מקרים כאלו ועל אחת כמה וכמה לא מגיבה כדי לא לתת להם תהודה, הפעם, כך נראה, אמריקה מחליטה שלא לשתוק. "בהתחלה נתקלתי בציוצים האלה וחשבתי לעצמי: 'טוב, כסילות של יחידים, מה אתה כבר יכול לעשות'", כתב בטור חריג ביותר פרשן הספורט הבכיר של סי.בי.אס, טים פאבו. "אבל כשראיתי כמה טוויטים יש הבנתי שצריך לעשות מעשה. הקדשתי את חיי למען ספורטאיות שעשו הכל כדי לנפץ את הסטיגמות השליליות על נשים בספורט, חשבתי לעצמי שנכון יהיה לעשות האשמה פומבית גם להמון נשים שההורים שלהן פשוט נכשלו בחינוכן".

 

כותבים נוספים (אם כי בכירים פחות) הצטרפו גם הם לקול שהשמיע פאבו והזדעזעו מהמקרה, והגדיל לעשות הקומיקאי ניל המבורגר שבמשך כמה ימים פשוט מרטווט (כלומר, מפיץ לעוקביו) כל ציוץ נשי הדורש את שחרורו של הרננדז יחד עם הכותרת "ללא מילים". גם הניו יורק פוסט, בצעד די חריג, ויתר על האובייקטיביות והלך על הכותרת "אלוהים אדירים: נשים דורשות את שחרורו של הרננדז", כשגם תוכן הכתבה לא מותיר מקום לספק מה הם חושבים בנושא.

 

התגובות הללו, כמובן, יצרו שיח גולשים לוהט ברשת, כשלא משנה כמה גולשים מגנים את העניין, יותר ויותר גולשות מצטרפות לתנועה הקוראת לשחרורו של הרננדז. ביום ראשון אמורה להתקיים הפגנה (!) הקוראת לשחרורו של הרננדז החתיך, וככל הנראה - ולמרות שהמשטרה כבר הודיע שלא תאשר הפגנה כזו מפאת כבודה של המשפחה של לויד - הסיפור הזה אך ורק בחיתוליו.