נערת ישראל בר חפר מסרבת להאמין: "אני לא מאמינה שכבר מתחילה ההרשמה לתחרות של 2014! אני רוצה עוד פעם", היא מחייכת ומוסיפה: "כבר רוצים להחליף אותנו?"

 

>> עוד עדכונים על תחרות מלכת היופי? היכנסו לדף הפייסבוק שלנו!

 

ממש לא: הזוכות בתחרות של שנת 2013 עדיין בשיא שנת המלכות וזה אומר שיש להן הרבה פעילות: צילומי אופנה, התנדבות למען ילדים עם צרכים מיוחדים במסגרת וראייטי וסתם בילויים של זוכות בתארים. אבל במקביל לכל זה כבר נראית באופק התחרות הבאה ונפתחת ההרשמה הרשמית. נערות בגילאים 17 וחצי עד 23, בגובה 170 ס"מ ומעלה ובעלות אזרחות ישראלית מוזמנות להירשם.

 

מלכת החן: "לא סיפרתי לאף אחד שאני משתתפת בתחרות"

 

למיונים, שיתקיימו בשלב מאוחר יותר, יגיעו שוב אלפי מועמדות מכל הארץ, כל אחת עם הסיפור משלה. "לא נרשמתי בעצמי לתחרות", מספרת מלכת החן, סבינה יוסופובה. "ראיתי את התחרות ב-2011, השנה שבה עליתי לישראל מאוזבקיסטן. אחרי התחרות לקחתי את העיתון עם התמונה של המועמדות ותליתי אותה על הקיר שלי. משהו באווירה שהיתה בתמונה מצא חן בעיני והרגשתי שאני רוצה לנסות".

 

מי שרשמה בסוף את סבינה, שכבר זכתה בתחרויות יופי בבוכרה, היתה חברה שלה שעלתה יחד איתה. העולה הגבוהה והאצילית עברה מיון ועוד מיון, שלב ועוד שלב, ולבסוף נבחרה למלכת החן.

 

"לא סיפרתי לאף אחד שאני משתתפת בתחרות עד עד שלב מאוד מאוחר. מתישהו כל בני המחזור שלי, שעלו יחד איתי לישראל, שמעו על זה והתחילו לשלוח לי אסמאסים והודעות תמיכה בפייסבוק. לא ידעתי שזה יהיה ככה, זה היה ממש נעים".

 

טיפ שלך למי שחושבת להירשם?

"זה לא קשה ומפחיד כמו שזה נראה מהצד. אפילו מי שתלך למיונים לבד, כמוני, בלי חברים ובלי תמיכה - שתהיה בטוחה בכוחות שלה, ביופי שלה ובמי שהיא".

 

מלכת היופי טיטי איינאו: עניין בינלאומי עצום

 

הסיפור המרגש ביותר של תחרות מלכת היופי בשנים האחרונות הוא בחירתה של ייטאייש (טיטי) איינאו, מלכת היופי לשנה זו. המלכה הראשונה ממוצא אתיופי עוררה עניין בינלאומי עצום ואפילו נשיא ארה"ב, ברק אובמה, ביקש להיפגש איתה (וטיטי נענתה כמובן).

 

"אני יודעת שאם לא הייתי זוכה כל זה לא היה קורה", היא אמרה בהתרגשות. בבלוג שלה היא מספרת על כל הדברים הנפלאים שקורים מאז זכייתה: הנסיעות בעולם, הניסיון המהיר שצברה כדוגמנית וגם ההזדמנות שקיבלה להגשים חלום ולהקים לבני נוער בעירה, נתניה, מועדון בדגש אמנותי.

 

"זה מרגש כל כך שקשה לתאר במילים", אומרת טיטי. "מקצינה משוחררת ובחורה אנונימית הפכתי לדמות מוכרת עם לו"ז צפוף של צילומים וריאיונות לכלי תקשורת מכל העולם. זה כיף גדול והתרגשות עצומה".

 

נערת ישראל בר חפר. לא לשכוח ליהנות (צילום: עדי סגל)
נערת ישראל בר חפר. לא לשכוח ליהנות (צילום: עדי סגל)

 

מדגמנת בגד ים. המלכה טיטי (צילום: רונן פדידה)
מדגמנת בגד ים. המלכה טיטי (צילום: רונן פדידה)

 

נערת ישראל: "התחרות היא חוויה ודלת כניסה לעולם הדוגמנות"

 

מועמדות רבות בוחרות להשתתף בתחרות כקרש קפיצה משמעותי לעולם הדוגמנות והאופנה. "בסוכנות הרבה יותר קשה כשאת לא מוכרת", אומרת בר חפר. "התחרות היא דלת כניסה לתחום".

 

מור שלי, שנבחרה לחביבת הקהל, מסכימה: "התחרות היא חוויה: מכירים בנות, נכנסים לעולם הזה הרבה יותר מהר ומקבלים חשיפה וטעימה ממנו. בתחרות הכרתי חברות נהדרות, קיבלתי תמונות בלאשה, נתתי גאווה להורים שלי והגשמתי חלום שמאוד רציתי".

 

על הגשמת החלום שומעים כאן הרבה. בר חפר: "אני עוקבת אחרי התחרות מגיל מאוד צעיר יחד עם אמא ותמיד נורא התרגשתי. בבית תמיד אמרו, 'נשלח גם אותך כשתגדלי'".

 

תנו טיפ למי שרוצה להירשם.

מור שלי: "חיוך גדול ובטחון עצמי".

 

בר חפר: "במיונים להיות את נטו, לספר על עצמך בלי יותר מדי הגזמות. ולא לשכוח ליהנות! אם לא עברת שלב זה לא סוף העולם".

 

ואולי בשנה הבאה... את תהיי המלכה?

מי שתמיד חלמה על התחרות או שהסקרנות עלתה אצלה בעקבות הכתבה הזאת - מוזמנת לנסות. צעירות בגיל ובגובה המתאים, רווקות ובעלות אזרחות ישראלית יכולות למלא את טופס ההרשמה בלינק הזה. בהצלחה!

______________________________________________________________________________

 

עוד כתבות באתר תחרות מלכת היופי :