ממש לפני כמה ימים, עת הגיעה ג'ניפר לופז לראיון בתחנת דבליו אמ זי קיו הממוקמת בוושינגטון, לא היה שום דבר שנראה מיוחד. המראיין שאל את אותן שאלות שחוקות, לופז ענתה אותן תשובות שחוקות, כשלפתע פרצו אנשיה של לופז לאולפן עם הטלפון הסלולרי והתעקשו שהיא תענה לשיחה. "אני באמצע ראיון", ציינה את המובן מאליו, אבל השדר, שכנראה הריח סנסציה (או סתם הרגיש ממש מושפל, גם זו אופציה) אמר לה שהיא יכולה לענות בשמחה.

 

דקה וחצי אחר כך ג'ניפר לופז כבר קיפצה מעלה ומטה על הכסא כשהיא לא יכולה לעצור או להסתיר את ההתרגשות והשמחה. "באמת?!", צעקה לתוך הטלפון כשקיבלה את ההודעה שהיא תהיה זו שתככב בסרט הכה מדובר "33", המספר את סיפורם של הכורים הצ'יליאניים שנתקעו במכרה. "איך זה קרה?!", שאלה והתפקעה מצחוק.

 

 

עוד ב-1999 אמרו עליה שהקריירה שלה גמורה. היום ברור מי צוחקת אחרונה. ג'ניפר לופז בשנות התשעים (צילום: gettyimages)
עוד ב-1999 אמרו עליה שהקריירה שלה גמורה. היום ברור מי צוחקת אחרונה. ג'ניפר לופז בשנות התשעים (צילום: gettyimages)

 

לא ברור אם השיחה הזו מזוייפת או לא (הראש אומר שכן, אבל התגובה של לופז נראית כה אותנטית, וכל מי שראה את "מתכננת החתונות" יחשוד אוטומטית שמשחק הוא לא בדיוק הצד החזק שלה), אבל דבר אחד בטוח: זוהי קפיצת מדרגה מטורפת בקריירת המשחק של לופז. מי שעד היום נלקחה בחשבון למספר מצומצם מאוד של קומדיות רומנטיות עומדת להחזיק על גבה כעת (יחד עם רשימה מכובדת הכוללת, בין היתר, גם את אנטוניו בנדרס ומרטין שין) את אחד הסרטים היותר מדוברים של השנה - שלא לומר של העשור - שיהיה זה מפתיע מאוד אם הוא לא יהפוך מיד ללהיט קופתי ענק.

 

כמה ימים לפני כן התבשרה לופז שהיא הכוכבת ה-2,500 שתקבל כוכב בהוליווד (לשם השוואה, סופיה לורן הייתה הכוכבת ה-2,000, אי שם בשנת 1994), היא יוצאת עם בחור צעיר ממנה בכמעט שני עשורים ובכלל, עושה רושם שמצבה של ג'ניפר לופז מעולם לא היה טוב יותר.

 

אז זהו, שזו הבעיה עם רושם. הוא עלול להטעות. וכן, מצד אחד, הקריירה של ג'יי-לו פורחת, וגם האהבה. אבל מתחת לפני השטח רוחשות יותר מדי נשמות טובות שטוענות שכל זה לא אלא זיוף אחד גדול שעומד להתפוצץ במלוא עוצמתו. ותסמכו עלינו, אף אחד לא ירצה להיות שם כשזה יקרה.

 

מהעוני של הברונקס עד לפוליטיקה

 

בגלל שאת ג'ניפר לופז, 43, יש לנו חשד מה שכולכם מכירים בצורה זו או אחרת, הרשו לנו לדלג על ההקדמה המעיקה. נזכיר רק שהיא גדלה בברונקס בניו יורק בבית עני ביותר שהוריה חסכו דולר לדולר על מנת לשלוח אותה ללימודים אקדמאיים. לופז, שמגיל 7 כבר הייתה על הבמות, הלכה לבסוף לקולג' כדי לרצות את ההורים שלה, פרשה אחרי סמסטר אחד (מוריה בתיכון יציינו לימים שתמיד הצטיינה בכל דבר שאינו לימודים) כשהבינה שזה לא בשבילה והכריזה מול הוריה שהיא הולכת להיות כוכבת. אמא שלה צעקה עליה שהיא מדברת שטויות ושללטיניים כמוה פשוט לא שמורה האופציה הזו (להזכירכם, התקופה היא סוף שנות ה-80), אבל לופז התעקשה, עזבה את הבית ונשבעה שתגיע לככב בהוליווד. כמו שאתם מבינים, המנצחת בקרב הזה די ברורה.

 

כבר שני עשורים שג'ניפר לופז נמצאת בשיא הקריירה שלה. נכון, היו שנים שיותר והיו שנים שפחות, אבל הכוכבת הלטינית בהחלט ידעה להתאים את עצמה לשוק, ומי שזוכר איך כמה פרשנים אמרו אחרי השיר "וויטינג פור טונייט" ב-1999 שזהו כנראה שיא הקריירה של לופז ומכאן זה רק ידרדר לא יכול שלא לגחך קצת מתחת לשפם עכשיו. היא מפורסמת בכח הרצון שלה, בפושריות הבלתי מתפרשת (מה שתורם מאוד לתדמית שלה כאחת הדיוות הגדולות של הוליווד) וגם, נו, היא שרה לא רע. על פי ההערכות היא שווה לא פחות מ-250 מיליון דולר, מה שאומר שכן, היא הסתדרה לא רע בחיים וכל צרותיה הן צרות של עשירים מאוד. אבל היי, אף אחד לא אמר שלעשירים אין בעיות, או שהן לא גרועות ממש כמו אלו של אנשים עניים.

 

דווקא הקריירה שלה, כפי שכבר ציינו, מתקתקת כמו שעון שוויצרי. היא פופולרית, ההופעות שלה מלאות, אלבומה צפוי לצאת בחודשים הקרובים, היא החליטה להפיק את הסדרה "הפוסטרס", העוסקת בזוג לסביות שמנסות לנהל חיי משפחה תקינים לאחר שדודתה הלסבית מתה בתאונת דרכים זמן קצר לפני כן, והתוכנית, שעלתה בתחילת החודש הזה, גורפת אחוזי רייטינג נאים הרבה יותר מהמצופה. לא מספיק לכם? אז בעוד כמה חודשים, סתם שתדעו, תכריז לופז שהיא מתכוונת להיכנס גם לפוליטיקה, ומבחינתה השמיים הם הגבול.

 

"זה המשך טבעי בעיני כאמנית", אמרה לסוכנות הידיעות אן.פי.אר. "למרות שאני רק הופכת למוכרת יותר בעסק הזה, הניצוץ היצירתי שלי לא נעלם, וצריך להפנות אותו גם לכיוונים אחרים. לשיר ולרקוד ולשחק תמיד תהיה התשוקה שלי, אבל קורה כאן משהו גדול יותר ממני. יש מהפכה גדולה בארצות הברית, תקשורתית ותרבותית, שבה הלטיניים מבינים סוף סוף את הכח האלקטורלי שלהם. אנחנו מבינים שאנחנו משנים משהו ולא רק האנשים שעובדים כשרברבים בכל מיני מטבחים דלוחים".

 

לא שאנחנו רוצים לבקר או משהו, חלילה, אבל עברו הרבה מאוד שנים מאז שג'ניפר לופז מצאה את עצמה משרברבת, ואפילו ניתן לומר די בודאות שזה מעולם לא קרה. עם זאת, היא ממשיכה לטעון שהיא נציגה אותנטית של המגזר - ומצד שני, בצדק, שכן היא זו שבעשר אצבעות עלתה מעוני לגדולה - ככל הנראה לקראת ריצה לסנאט או כסוג של לוביסטית. בעוד השמועות על ריצה לסנאט נשמעות מופרכות עד מגוחכות, יש לא מעט כוכבים בזמן האחרון שלוטשים עיניהם לפוליטיקה, וממש לא מן הנמנע שלופז, מגובה בקהל הלטיני, תהיה אחת מהן.

 

"מצבי", אמרה לופז לא מזמן וחייכה למצלמות, "מעולם לא היה טוב יותר. גם מקצועית, גם אישית". מקצועית עוד אפשר להסכים. אישית? נו, זה מה שג'ני מהבלוק טוענת. אלא שהעובדות והשמועות, מה לעשות, חושפות במקרה של חייה האישיים סיפור אחר לחלוטין.

 

מתחמנת החתונות

 

בואו נגיד את זה ככה, ונגיד את זה בעדינות המתבקשת: חייה האישיים של ג'ניפר לופז מעולם לא היו במצב טוב. זאת אומרת, זה לא חלילה שהיא לא הייתה מאושרת אף פעם, אבל כשמדברים על יציבות או חצי שנה בלי שערוריה כזו או אחרת, ג'ניפר לופז לא נכללת בקטגוריה הזו.

 

כבר בפברואר 1997 התחתנה בפעם הראשונה (מתוך שלוש), וכבר אז אפשר היה לזהות שם איזשהו דפוס חוזר. החתן הראשון היה השחקן הקובני אוג'ני נואה (ונגיע אליו בהמשך, כיוון שהוא טורד את מנוחתה עד היום) ואחרי פחות משנה השניים התגרשו, ביוזמתה של ג'ניפר, כשנואה טוען שלופז ניהלה רומן עם הראפר פי.די.די ולופז מעולם לא הכחישה.

 

 

תשכחו מפעם שלישית גלידה. ג'ניפר לופז ומארק אנתוני בימים יפים יותר (צילום: gettyimages)
תשכחו מפעם שלישית גלידה. ג'ניפר לופז ומארק אנתוני בימים יפים יותר (צילום: gettyimages)

 

הלאה. ב-1999 המשיכה להסתובב עם פי.די.די (הידוע גם כשון קומבס), ואפילו הגיעה למעצר בגללו לאחר שנאשם בסחר בנשק ואף נקלעה לתקרית ירי בניו יורק. לופז שוחררה במהירות כיוון שלא הייתה קשורה, ובכל זאת. לא בדיוק מערכת יחסים נורמלית. ב-2001 התחתנה עם רקדן הליווי שלה כריס ג'אד, אבל פחות משנה אחר כך (תשעה חודשים, אם לדייק) שוב הגישה בקשה לגירושין, ובמקביל החלה לצאת עם בן אפלק, כשהפעם ג'אד טוען שהיא ניהלה עם אפלק רומן. לופז, אתם יכולים לנחש, מעולם לא הכחישה.

 

אפלק ולופז הפכו מיד ל"פאוור קאפל" אימתני, ועוד הרבה לפני שהעולם המציא את בראנג'לינה הוא כבר הכיר טוב טוב את "בניפר". השניים אף היו מאורסים, אבל יום לפני החתונה החליט הזוג לדחות את הטקס למועד בלתי ידוע, ומשם הפרידה הייתה בלתי נמנעת.

 

ממשיכים. לופז התנחמה בזרועותיו של מארק אנתוני, שהפך להיות בעלה השלישי ואב ילדיה התאומים: מקסימיליאן דיוויד ואמה מריבל. חמש שנים אחר כך הודיע הזוג, איך לא, על פרידה, כששמועות רוחשות על רומן של לופז עם אחד מרקדני הליוווי שלה, אם כי יצויין שהשמועות מעולם לא אושרו ואף הוכחשו במרץ על ידי לופז, ואנחנו ניתן לה להנות מחמת הספק, במקרה הזה.

 

אז עכשיו היא גרושה שלוש פעמים (כמעט ארבע, אם מחשיבים את תקופת בניפר), אמא חד הורית לשני תאומים ובכל זאת, אם תשאלו אותה, היא תגלגל את המנטרה המוכרת של מעולם לא היה לי טוב יותר. "רציתי לצאת חזקה יותר מהפרידה שלנו", אמרה לופז בראיון למגזין סטלה. "הייתי פגועה, אבל אמרתי לעצמי 'ג'ניפר, את לא תרשי לעצמך להיות אדם שלא מאמין יותר באהבה. את לא תהיי רק שורדת, את תהיי מנצחת'".

 

זמן קצר אחרי הפרידה מצאה לופז את רקדן הליווי בן ה-25 קספר סמארט, ואכן, נראה שהאהבה פורחת. אבל, כאמור, כנראה שמדובר רק במראית עין. "ג'ניפר מטופלת בטיפולי הפריה קשים ומתישים מאוד", חשף העיתון "מטרו". "היא מפחדת שבגיל 43 היא לא תוכל להביא יותר ילדים. היא לא כל כך שאלה את קספר, היא יותר הנחיתה את זה עליו".

 

וקספר? הוא עושה את החישובים שלו. "אני לא יודע אם הוא אוהב אותה", אמר מקור המקורב לבחור, "אני לא בטוח. די קשה לו איתה. אבל הוא יודע שאם יהיה להם ילד משותף הוא יהיה מסודר כלכלית לכל החיים. היא עושה עליו מניפולציות והבטיחה לו שאם יהיה ילד היא תגיד שזו הייתה טעות וברכה באותו זמן, אבל האמת היא שהיא די מתכננת את זה בקפדנות, והוא פשוט עושה את החישובים שלו בעניין".

 

אכן, רומנטי.

 

כאילו שלא מספיק לה הטיפול בילד קספר סמארט, גם בעלה הראשון, נואה, לא מראה סימנים של התבגרות. הקובני לא ממש התגבר על הפרידה, ומטריד את לופז מאז שנת 2006, אז חיבר ביוגרפיה על השנה היחידה כבעלה של לופז, ביוגרפיה שנגנזה בסופו של דבר היות ולופז ונואה חתמו על חוזה חשאיות לפני שהתחתנו, וזו הייתה הפרה ברורה.

 

עם זאת, ב-2011 חשף אותו נואה שברשותו יש קלטת סקס של לופז מירח הדבש שלהם, ומאז נמצאים השניים במאבק משפטי ארוך ומתיש, כשנואה דורש לא פחות מ-3.75 מיליון דולר כדי שלא למכור את הקלטת לגופי תקשורת, שכמובן צמאים לקלטת. הבעיה הגדולה עוד יותר היא שגם שותפו לעסקים טוען שברשותו יש את אותה קלטת, ולכן הוא דורש את אותו סכום גם הוא. המשפט יתחדש ב-10 בספטמבר, ובית המשפט דרש מהשניים להגיע להסכם עד אז. הסכם, אם יורשה לנו לנחש, שיעלה ללופז לא מעט כסף.

 

אם כל זה לא מספיק, גם עם עצמה, כך מדווחים אתרי הרכילות, יש לה לא מעט בעיות. למרות שהודתה בראיון לא מזמן שעלתה יותר מעשרים קילוגרם בזמן ההריון ואהבה את "הבטן הג'לי הזו שצמחה לי", מקורבים אליה מעידים שהייתה בהיסטריה להוריד אותה, ולמרות שהיא מספרת על יוגה וספורט שעזרו לה לחזור לגזרתה הטבעית, יודעים כל מי שנמצא בסביבתה לספר שכל זה אמנם נכון, אבל גם שני ניתוחים פלסטיים שעברה לא הזיקו במיוחד לתהליך. הכי מיסיס ג'ניפר וד"ר לופז.

 

אבל לופז, כפי שכבר אפשר להבין, תמשיך להציג חיוך של מיליון דולר ולטעון בתוקף שהיא על גג העולם ומצבנו מעולם לא היה טוב יותר. את מה שקורה מאחורי הקלעים, כמו כל פרופורמרית טובה באמת, היא תעשה כל מאמץ שאף אחד לא יראה, ורק תקווה שלא ירימו את הוילון בזמן הלא נכון.