אחדות מהתמונות המצמיתות ביותר שמסתובבות בימים האחרונים בשוק הוויראלי השחור הן תמונותיה של מעצבת האופנה דונטלה ורסאצ'ה. בגוף כחוש, שדי סיליקון ממוסמרים, עודפי עור מותש, שרוף ומוכה נגעים חשודים בממאירות יתר, יושבת הגרציה האיטלקית שהשקיעה את מיטב כספה (ויש לה לא מעט ממנו) בשביל להיראות מדהים. כפי שמעידות התמונות - זה לא עבד לה. הגיל, הטבע, ההרגלים וכמובן הגנטיקה מוכיחים לנו שגם הגוף המתועד, המושקע והנחשק ביותר יכול לחטוא כלפי בעליו בחטא המתסכל ביותר שהוא יכול לחטוא בפני נשים שמשקיעות בו נורא - אנושיות.

 

אז נכון, במקרה של דונטלה, אין ספק שניתן לייחס את הפוגרום הפיזי לשנים של גרון עמוק (בקטע בולימי, לא מה שחשבתם...), שיזוף חסר תבונה ושימוש פוחז בחומרים לא חוקיים בעליל, ועדיין, התמונות מוכיחות את מה שידענו מאז ומתמיד אבל תמיד כיף לנו לגלות מחדש - הנשים המדהימות האלו שאנחנו רואות כל יום על מסך הטלוויזיה, מעל לדפי המגזין או על אקרני הענק - רחוקות מלהיות מושלמות.

 

כסף לא קונה הכל. דונטלה ורסאצ'ה (צילום: gettyimages)
כסף לא קונה הכל. דונטלה ורסאצ'ה (צילום: gettyimages)

 

עזבו עודף משקל ורגליים מעט עקומות, אנחנו מדברים איתכן על כל אותם פגמי הביוטי המבאסים שאנחנו נלחמות בהן בחורמה כל יום כמו פלולות אקראיות, שיעור יתר, מחלות עור כרוניות ושאר שרצים - כולן נגעים חולים שלא פסחו גם על האלילות המרוטשות שלנו. לא מעט פגמי ביוטי מינוריים הפכו במהלך השנים למגה שיקיים, למשל הרווח בשיניים שהפך לאייקוני באמצעות דור שלם של דוגמניות ומובילות דעת קהל אופנתי שהפכו אותו לתו תקן (אשלי סמית, הסטייליסטית קאתי גרנד, לינדזי ויקסון וכמובן, לארה סטון), אבל מרבית מהפגמים האלו לא הופכים לאייקוניים - מרביתם נותרים תסמינים אנושיים קטנים, משוקצים ומביכים שרק האמיצות שבסלבס מעיזות לפתוח את הפה ולהעיד עליהם בגאון. להלן, ספירת מלאי.

 

שעירות לעזאזל

הרבה לפני שמדונה הפכה לבחורה החומרנית שעמוק לתוך העשור השישי לחייה עדיין מקפצת על במות ומצליחה להפיל בחכתה בחורים שזופים וצעירים להחריד, היא הייתה הילדה האיטלקייה הקטנה שהבנים בבית ספרה היו מכנים "מפלצת שעירה". מדונה אף הורישה את התסמינים לביתה לורדס שהתהלכה במשך שנים על מראה החד גבה משופם שמשך לא מעט ביקורת מרושעת. גם סנדי קרופורד, אליסה מילאנו, כריסטינה אפלגייט ואפילו עינת ארליך שלנו הסתובבו שנים בלי בושה עם זרועות שעירות, ואיך אפשר לשכוח את השפם של פנלופה קרוז? הבנות לבית משפחת קרדשיאן סבלו במהלך השנים מלא מעט הצקות לגבי שיעור היתר עימו הן מתמודדות (בכבוד). באחת מהפקות האופנה האחרונות אליהם הצטלמה, נחשפה בת הדור הצעיר של המשפחה, קנדל ג'נר, שהופכת לאט ללוהטת לא פחות מאחיותיה הגדולות, כאחת שסובלת גם היא מהתסמין תוך שהיא חושפת בצילום לחי בתולית עטורת פלומה כהה בהחלט.

 

במפתיע, ממש כמו משקל יתר, גם שיעור יכול להוות את אחד מעמודי התווך עליהם בנויה קריירה שלמה, או לפחות מושקת, כמו במקרה של שרה סילברמן, הקומיקאית האמריקאית היהודייה, שהעבירה לא מעט דחקות על אצבעות הבוהן השעירות שלה ברגל והשפם שעיטר את פרצופה הנערי.

 

לא עומדות בעומס

אחת מהסצנות הלא פשוטות בקולנוע של השנים האחרונות היתה בסרט "הכל אודות שמידט" (2002) כשהשחקנית הוותיקה קאטי בייטס נכנסה לאמבט בעירום מתריס וחשפה בפני הצופים שדיים נפולים ומרוקנים של אישה בגיל העמידה. אבל מסתבר שגם בנות צעירות יותר מהשנתון של בייטס הצליחו להוכיח שלא כל אישה, גם אם היא צעירה ואלסטית, ניחנה בשדיים חצופים וזקורים. בסרט "אמריקן ביוטי" (1999) חושפת השחקנית תורה בירץ' (אז בת 17!) בפני בן זוגה צמד עופרים צעיר אבל נפול למדי. מספר שנים לאחר מכן, אחת מהנשים היפות שידועה במלחמת החורמה שהיא מנהלת נגד אידיאל היופי ההוליוודי הקלישאתי, קייט וינסלט, סיפרה שבעקבות הלידה השדיים שלה הפכו לשקיות ריקות, או כמו שהיא תיארה: "נפולים כמו אוזניים של כלבלב". היא חשפה אותם בהמשך ללא בושה בלא מעט סרטים וכך תרמה להכרה בעובדה המציאותית, לזוועתו של ד"ר קליין, שגם לנשים צעירות ויפות יש שדיים שכוח המשיכה עשוי לעצור אצלם לביקור.

 

מה לעשות, נפולים. תורה בירץ' (צילום: gettyimages)
מה לעשות, נפולים. תורה בירץ' (צילום: gettyimages)

 

"פגומות" בייצור

מעט אנשים יעזו להרים את ידם החצופה ולטעון בפה מלא שמייגן פוקס היא לא אחת מהנשים היפות ביותר, או לפחות אחת מאלו שמסוגלות לשים וי על כל אחד מסעיפי תו התקן של לקסיקון היופי ההוליוודי. ועדיין, מסתבר שהמושלמת אוחזת בפגם נדיר ומתסכל במיוחד, שהיא נולדה איתו - אצבעות הבוהן בכף היד שלה סובלות מפגם מולד, מעין מצב רפואי, שגורם להן להיראות פחוסות ובעלות צורה משונה. ממש לא משהו שאפילו המניקור הכי יקר בעולם יכול להסתיר. פוקס אינה המפורסמת היחידה שלוקה בפאק ביוטי אקזוטי במיוחד. הזמרת לילי אלן חשפה לא פעם את הפטמה השלישית שלה (פגם אותו היא חולקת עם מארק וולברג, טילדה סווינטון וקארי אנדרווד) ואייקון האופנה קייט בוסוורת' מתהלכת בעולם בעין אחת ירוקה ואחת כחולה.

 

אחת ירוקה, אחת כחולה. קייט בוסוורת' (צילום: gettyimages)
אחת ירוקה, אחת כחולה. קייט בוסוורת' (צילום: gettyimages)

 

עור יורד בבוקר

מלבד צלוליטיס, עימו נלחמות רבות וטובות מבנות המין האנושי והפפראצי (היריעה קצרה מלהכיל באמת, אפילו לג'יזל יש קצת), ישנם עוד מפגעי עור מתסכלים. באחד מהפרקים המשעשעים (בשבילנו) והמעט יותר טראגיים (בשבילה) של "הקארדשיאנס", מגלה קים קרדשיאן שהיא אוחזת, אבוי לבושה, באחת מתסמונות העור ששמורות בדרך כלל לאותם תיירים הולנדיים מקשישים שבאים להצפין את גופם במי במלח של הים השחור - פסוריאזיס!

 

בעוד בתו של מייקל ג'קסון, פאריס, נלחמת על שפיותה הנפשית, זה כבר זמן מה שטורי הרכילות וצלמי הפפראצי מנסים לעשות כל שביכולתם על מנת להוכיח שהבן, פרינס, סובל מאותה מחלת עור ממנה לכאורה סבל האב המנוח - ויטילגו. מובן שתמונות מרשיעות של הבן משתכשך בים כשכתמים לבנים מתפרשים על גבי גופו החשוף כבר מציפות את הגוגל. רגע, אז זה אומר שאנחנו לפחות סוף סוף יודעים עכשיו בוודאות שמייקל הוא האבא?! מגניב.