מלך השיק: יהודה לוי

 

זהו שובו של הג'ודה. אחרי הרבה שנים של תהיות וחיפושים, נראה שיהודה לוי מצא סוף סוף את דרך המלך בכל מה שנודע לבגדים ולמראה החיצוני. אחרי שנה בה אלילי האופנה והסטיילינג לא ממש האירו לו פנים, השנה קיבלנו את הגרסה המשופרת והמעודכנת של לוי.

 

>> בואו להיות חברים של פנאי פלוס בפייסבוק

 

הוא דילל את הזקן, שינה תספורת ובעיקר התחיל להתלבש כמו הגבר–גבר שהוא. למרות חיבה עזה לצבעי האפור והשחור במלתחה, לוי תמיד ישלוף איזה שפן מהשרוול, כמו הצעיף שלבש לפרמיירת "אמא ואבא'ז", או משקפי שמש טרנדיים. לוי יודע מה הוא לובש ומצליח להפתיע אותנו כל פעם מחדש.

 

דבר השופטים:

 

יובל שרף: יהודה הוא הורס. אני משוחדת אבל אני חייבת להגיד שכל הנוכחות שלו כובשת והוא מאוד השתפר בלבוש ובמקרה שלו זה באמת לא משנה.

 

איריס אברמוביץ': אחרי שבשנים האחרונות לעגנו ללוי על מה שמכונה בוהו שיק, אבל הוא בעצם מוישה אופניק שיק, העולם יישר איתו קו וכוכבים כמו ג'וני דפ ובראד פיט אימצו גם הם את הקו הזרוק־מרופט. אין לנו אלא להצהיר: יהודה הקדים את זמנו.

 

שי פרץ: אני מודה, פעם חשבתי שהוא גונב את הבגדים שלו מקבצנים בזמן שהם ישנים, אבל עכשיו אני מוכן לאכול את הכובע. טינף־שיק הפך להיות השיק הכי לוהט באזור. פאק איט. מה שטוב לבראד פיט טוב גם לנו.

 

>> שיק או שוק 2013: הכירו את השופטים

 

"בגיל שלוש כבר התלבשתי לבד"

 

"אתם בטוחים שלא עשיתם טעות?", יהודה לוי מחייך ומגרד בראשו. "לא, אני ממש מוחמא, שלא תבין אותי לא נכון, אבל אני? מלך השיק!?". כן. זו גם היתה התגובה שלי כשהעזתי לתהות לפני כמה חודשים האם יודה הפך לפתע למתלבש מצטיין. "הוא??', הרהרתי לעצמי וצקצקתי נוכח ה...הומלס שיק", הוא ממשיך לחייך, "ככה אני מכנה את הסגנון שלי". כפי שקראתם, הומלס שיק.

 

מתברר שבזמן שאנחנו מסגרנו אותו כמטרוסקסואל מטופח, חובב אמבטיות שמנים עם קוסמטיקאית צמודה בספיד דייל, לוי ניהל רומן עם הדבר הבא בעולם האופנה, ההומלס שיק. למי שעדיין מצקצק, נסביר שמדובר בדיוק בסגנון שאימצו ברינה בראד פיט וג'וני דפ. ומה שטוב להם, בהחלט טוב לנו. "אני מאוד אוהב את ההשוואה הזו, מוכן לקבל את זה".

 

לראיון החגיגי לוי מגיע אחרי יום הצילום לשער המגזין. השחור ששמו לו בעיניים מגרד לו והוא מת מרעב. בניגוד לאחרים שזכו בתואר והרגישו צורך להצדיק את הבחירה, לוי צוחק לסכנה בפנים ומגיח כשהוא לבוש בחולצה כחולה חלקה ומכנסי ג'ינס שלא ראו כביסה מאז שהוא שיחק ב"לחיי האהבה" בערך. "חברים שלי כבר צוחקים עליי", הוא מודה, "הם אומרים שהג'ינס האלה כבר מסתובבים לבד בעיר". והרי חדשות טובות לעצלנים: ג'ינס מטונף זה שיק.

 

אני מניח שהופתעת כשהודיעו לך שזכית.

"האמת שכן. אני הרי לא בדיוק ידוע בשנים האחרונות כאחד שמשקיע במיוחד בתחום, אבל מתברר שדברים טובים קורים כשהכי פחות מצפים להם".

 

כנראה.

"אגלה לך סוד, כשהודיעו לי, היה לי ברור שמדובר בתוכנית המתיחות החדשה (של עפר שכטר בערוץ 10, ש.פ). אפילו עשיתי כמה טלפונים לבדוק את אמינות הפנייה, אז כן, ממש הופתעתי. מצד שני, אם היו מתקשרים לבשר לי על זכייתי במלך השוק - אתם מודיעים להם? - לא הייתי מטיל ספק באמינות ההודעה. אפילו הספקתי להשתעשע במחשבה להצטלם כמלך השוק. האמת מגניב".

 

מגניב או שלא, מה שגרם לו להתחיל ללבוש חולצות רחבות, להינעל על הצד האפל של ספקטרום הצבעים ולהסתפק בזוג מכנסיים אחד בעל חיים משל עצמו, היו מספר קילוגרמים שהעמיס על עצמו לאחרונה.

 

"מודה שנתקעתי קצת על אזורי השחור, ועוד פעם שחור, קצת אפור וכחול. אל תגלה לאף אחד, אבל זה בעיקר בגלל שזה מה שמצליח להסתיר את המשקל הקצת עודף שהצטרף אליי לאחרונה בניגוד לרצוני", הוא יסביר מאוחר יותר.

 

כן, מתברר שהקלישאה על הסנדלר לא מפסיקה להוכיח את עצמה: לוי, בעליו של מכון הכושר הטרנדי ביותר בעיר, מסתובב עם קילוגרמים עודפים ובמקום לשרוף אותם, הוא מעדיף - ממש כמו רבים וטובים אחרים - להסתיר אותם מתחת להומלס שיק.

 

"אבל תרשום שכבר ירדתי במשקל", הוא מזכיר לי ומזמין לעצמו סלט עוף ("בלי לחם בבקשה"). חזרתי לעצמי עכשיו, אני כבר יכול לחזור ללבוש בגדים יותר צמודים".

 

צמודים?

"לא, לא צמודים כמו של פעם", הוא נזכר בתקופות אפלות שבהן התהלך בעיר כשהוא מחופש לסרסור איטלקי נטול טעם, "גם היום אני אוהב את האופנה האיטלקית", הוא מבחין בפני החיוורות, "אבל המחויט–אלגנט כמו שצריך".

 

מקובל עליי. תגיד, איך נינט, זו שבדרך כלל מקבלת את כל תשומת הלב האופנתית, הגיבה כששמעה שזכית בתואר מלך השיק?

"בכנות? דירוגים ותחרויות זה לא משהו שאנחנו מתעכבים עליו יותר מדי. נינט לא הבינה למה נבחרתי. היא תמיד אומרת לי שאני צריך לשנות קצת צבעים. אבל כשהיא אומרת לי את זה, אני מזכיר את הכובע הכתום ומיד משתררת דממה. והופ פתאום מתחלף נושא השיחה".

 

אפרופו הכובע הכתום של נינט, רוצה לדבר על הטעויות האופנתיות שלך?

"עזוב, אני בטוח שאתם תעשו את העבודה הרבה יותר טוב, אני את שלי עשיתי, נתתי לכם ים מבחר, שהבחירה לא תהא קשה עליכם. חוץ מזה, אין לך מספיק זמן או עמודים לכתבה כדי לכלול את כולן, בעבר בהווה ואלה שיהיו גם בעתיד.

 

"אני רוצה לנצל את הבמה המכובדת הזו שניתנה לי בהזדמנות ולהתנצל מראש על האסונות האופנתיים הצפויים להגיע. הכינו את הממחטות, הטוב עוד לפניכם".

 

עד כמה שזכור לי, ראינו אותך פעם לוקח בגדים מהארון של נינט.

"כן", הוא צוחק במבוכה, "אני לוקח בעיקר אקססוריז, שטויות, תכשיטים ודברים כאלה שגם גברים יכולים ללבוש", הוא עוצר לרגע כדי לבחון את התגובה שלי, "אל תסתכל עליי ככה, אני לא לוקח לה שמלות".

 

נניח. אבל לקחת לה את המעיל עור הארוך!

"כן נו, זה היה פעם אחת וזה היה קטע. זה התאים".

 

היא גם לוקחת לך בגדים מהארון?

"לפעמים אני תופס אותה עם חולצות שלי, אבל זה בעיקר כדי ללכת לישון".

 

בזמן שיהודה מתלטף עם תואר הפאשניסט החדש שלו, לי יש ענייני חתונה לברר איתו. בעוד כמה חודשים (או שנים, לך תדע איתם) לוי ונינטו יעמדו מתחת לחופה אל מול עיניהם המשתאות של מאות מוזמנים, עשרות צלמי פפראצי ועם ישראל אחד שצפוי לדבר בעיקר על דבר אחד: השמלה של נינט.

 

לא שמישהו יזכור, אבל כבר התחלת לחשוב מה תלבש לחתונה?

"לא, איזה. אני מניח שאלבש חליפה".

 

טוקסידו?

"אולי פפיון, אולי עניבה, ז'קט, מכנסיים, אין יותר מדי אופציות".

 

הטרנד עכשיו זה להתחתן יחף בגלבייה.

"נראה לך?!"

 

אז תגיד לי איזה טרנד שאתה שונא על אחרים?

"הטרנד שבו אנשים מאמצים טרנד, למרות שהוא ממש לא מחמיא להם".

 

ומה אתה בחיים לא תסכים ללבוש?

"חולצות רשת, קרוקס ומכנסיים ממש ממש קצרים, כולל טייטס אגב...יש אזורים בגוף שהשתיקה יפה להם".

 

בנוסף, גם כפות הרגליים של לוי הם אזור שעדיף שלא להרחיב את הדיבור עליו. "אין לי כמעט כפכפים. לקח לי שנים לקבל את כפות הרגליים שלי ולאפשר לעצמי ללבוש נעלי אצבע", הוא מסביר ברצינות תהומית ושולח מבט אל עבר בהונותיי השובבות. "לך יש אצבעות קובבות", הוא מאבחן, "אצלי הן ממש צרות, בקטע מביך".

 

וחוץ מכפכפים, ספר לי קצת על היחס שלך לאופנה.

"אני מעריך דברים יפים, גם בגדים, אך לא ממש משקיען או מחזיק מעצמי מבין גדול בתחום".

 

אז יהיה סביר להניח שאתה מקבל עזרה מקצועית מסטייליסט?

"ביומיום ממש לא, בצילומים ברור שכן. מדי פעם אני מוצא את עצמי מאמץ טיפים או המלצות מסטייליסטים שפגשתי בצילומים".

 

אז מי בכל זאת לימד אותך להתלבש?

"אמא שלי. בגיל שלוש כבר התלבשתי לבד, הייתי עילוי בתחום, מכל השכונה באו לחזות בפלא".

 

 

** את רשימת המתלבשים הטובים והרעים של השנה תוכלו למצוא בגיליון החדש של "פנאי פלוס"

 

_______________________________________________________________________________________________________________________________________

 

עוד שיק ושוק: