זו שעת צהריים מוקדמת בחוף הים הצפוני של פלמחים, והדוגמנית שרון גניש עסוקה בצילומים עבור תוכנית טלוויזיה פופולארית. שש שנים מאז הצטלמה בפעם האחרונה לקמפיין אופנה (עבור חברת בוניטה ז"ל), גניש מנסה לסלול את דרכה בחזרה אל תעשיית האופנה המקומית והעולמית כאחד, לאחר שנבחרה להוביל את הקמפיין הבינלאומי של חברת בגדי הים גוטקס לשנת 2014. במונחים בינלאומיים, מדובר בהערת שוליים. במונחים מקומיים, זהו אחד הקאמבקים המסעירים של השנים האחרונות. מי שהיתה לאחת ההבטחות הגדולות של תעשיית הדוגמנות הישראלית לאחר שפרצה בשנת 2002 בקמפיין לבית האופנה האיטלקי ורסאצ'ה, לא הצליחה מאז לחזור על ההצלחה ההיא ועד היום מנהלת יחסי אהבה-שנאה עם המקצוע שהביא לה תהילה מקומית.

 

 

עוד בערוץ האופנה

 

 

בשש השנים האחרונות הספיקה גניש להבליח פה ושם בראיונות בודדים ובהפקות אופנה ספורות. אבל האלמוניות והפרטיות חשובות לה כיום יותר מעוד קמפיין. לפני ארבע שנים נישאה לאיש עסקים צרפתי ולשניים שתי בנות: אמי בת השלוש ומילה בת השנתיים. "הדבר שהיה לי הכי חשוב בחיים הוא להקים משפחה, וזה הבסיס הכי חשוב בשבילי. עכשיו אני מרגישה שאני הרבה יותר פנויה לעבוד", היא אומרת בשיחה עם Xnet על סט הצילומים. "אף פעם לא עזבתי את המקצוע או הודעתי על פרישה. תמיד הלכתי וחזרתי. היום אני הרבה יותר פנויה לדוגמנות".

 

ועדיין, מאז פרצת לתודעה לפני 13 שנה לא שמרת על רצף של עבודה. באת ונעלמת כמו דנידין.

"זה היה מבחירה ומחוסר מחויבות למקצוע עצמו. בהתחלה דוגמנות לא כל כך עניינה אותי כמו עכשיו. היה לי רקע לא יציב ובעיות עם הסוכנים – אז העדפתי כבר לא להיות שם".

 

 

שרון גניש בקמפיין למותג ורסאצ'ה משנת 2002
שרון גניש בקמפיין למותג ורסאצ'ה משנת 2002

 

 

גניש, בת 30 ושבוע, נולדה וגדלה בארצות הברית להורים ישראלים. לאחר שהוריה התגרשו חזרה בגיל שלוש עם אמה לישראל והמשפחה התמקמה בראשון לציון. אביה, שמעון גניש, נרצח על רקע פלילי בארצות הברית כשהיתה בת ארבע. בגיל 16 פגשה לראשונה את סוכן הדוגמניות רוברטו בן שושן, והיתה בין הדוגמניות הראשונות והמובילות בסוכנות שהקים, רוברטו. סכסוך עסקי שנתגלע בין השניים מאוחר יותר והרצון שלה לעבור לסוכנות ארטפורם, הביאו להפסקת עבודתה לתקופה ארוכה.

 

בשנים האחרונות היא חתומה בסוכנות יולי. הקמפיין הנוכחי שלה לגוטקס הוא, כאמור, הראשון שהיא עושה לאחר הפסקה ארוכה. לדברי מולי גרד, המנהלת האמנותית של קבוצת גוטקס, הבחירה בגניש נובעת "בגלל שיש לה יופי פראי, קשה להגדרה ומאוד מיוחד. במקביל, יש בה משהו מהאישה האמיתית. היא אם לשני ילדים ונראית מצוין".

 

 

"היא אם לשני ילדים ונראית מצוין", אומרת מולי גרד, המנהלת האמנותית של קבוצת גוטקס (צילום: רפי דלויה)
"היא אם לשני ילדים ונראית מצוין", אומרת מולי גרד, המנהלת האמנותית של קבוצת גוטקס (צילום: רפי דלויה)

 

 

השילוב בין גניש לגוטקס מפתיע לא רק מבחינת הדוגמנית, כי אם גם מצד החברה – שהעדיפה זה זמן רב לבחור בדוגמניות בינלאומיות ואנונימיות על פני פרזנטוריות ישראליות. קשה גם לא להקביל את גניש לדוגמנית הבית המיתולוגית של המותג, תמי בן עמי. גניש נחשבה ליורשת של בן עמי, על המראה האקזוטי, עיני האנקונדה ורגלי האמזונה. "זה מחמיא לי מאוד", היא אומרת, אך משתדלת לקמץ במילים. הדבר היחיד שמערער אותה מעט היא הדוגמנית שני זיגרון בת ה-17 שהוצמדה לה לצילומים, שנראית כמו העתק צעיר ורזה יותר של גניש.

  

"אני קצת מקנאה בה", אומרת גניש בחיוך. "הייתי שמחה לחזור היום לגיל 17. זה קצת מזכיר לי את העבר, אבל היום אני נמצאת במקום הכי טוב שהייתי בו בחיים, עם משפחה ועבודה שאני אוהבת".

 

 

"אני מרגישה אחלה עם הגוף שלי". שרון גניש בגיליון בגדי הים של "בלייזר" (צילום: ז'אן כהן)
"אני מרגישה אחלה עם הגוף שלי". שרון גניש בגיליון בגדי הים של "בלייזר" (צילום: ז'אן כהן)

 

 

איך זה מרגיש להצטלם בגיל 30 לבגדי ים?

"אני מרגישה אחלה עם הגוף שלי".

 

הפוטושופ בטח עוזר.

"אין לי בעיה עם פוטושופ ועם בלי פוטושופ. אין לי בעיה שלא ירטשו אותי".

 

לאורך השנים היו לך עליות וירידות במשקל. איך את מרגישה עם הגוף שלך היום?

"זה מעולם לא העסיק אותי. עשיתי תמיד מה שאני רוצה ומה שנוח לי. אני שלמה עם כל הבחירות שלי".