אם תספרו לבכירי ביצת האופנה הישראלית, שהכתרנו את אניה מרטירוסוב כביכורים, תקבלו נחשול שאגות "אמרנו לכם".

 

>> בואו להיות חברים של פנאי פלוס בפייסבוק

 

מבחינתם אניה, 26, היא אחת הדוגמניות הכי בוערות היום בשטח וזה רק עניין של זמן עד שתכבוש גם אתכם. מי שנכח בשבוע האופנה האחרון ובהה במרטירוסוב חורכת את המסלול בתצוגות של דורית בר אור, גדעון אוברזון, אלון ליבנה, דני מזרחי, יוסף, רזיאלה ועוד, יכול להבין מה גודל הפוטנציאל של הפצצה המתקתקת הזו.

 

"אני חושבת שבשבוע האופנה, חוץ מתצוגות הגברים, עשיתי את כל התצוגות, ממש גרתי שלושה ימים בגינדי", היא מצחקקת. בנוסף היא השתתפה כבר בקמפיינים של לי קופר, פקטורי 54, רנואר, תוגות של ג'יבנשי ואיסי מייקי ובהפקות אופנה רבות בעיתונים שונים וכבר בשנה הקרובה מתוכננת - בנוסף לדוגמנות - להפציע על המסך בתפקידי משחק והנחיה.

___________________________________________________________________________________________________________

 

עוד ביכורים:

___________________________________________________________________________________________________________

 

 

אניה נולדה באוזבקיסטן, ועלתה לארץ עם משפחתה בגיל חמש. אחרי שלוש שנים עזב אבי המשפחה למוסקבה.

 

"סיפור קלאסי של אבא שעוזב, כפי שקורה כמעט בכל המשפחות העולות. היתה לי ילדות לא קלה מבחינה כלכלית, אבל מאושרת. תמיד נהניתי ממה שהיה לי.

 

"אף פעם לא הייתי מהרוסיות האלה שבילו רק עם רוסים. ישר התחברתי, למדתי את השפה מהר ותמיד היתה לי את הפינה שלי, גם כשלא היה כסף בבית. זה גם משהו שמלווה אותי היום. האופטימיות, להסתכל על הצד החיובי ולהסתדר עם מה שיש".

 

ומה שיש, תודה לאל, זה לא מעט. עם שערים של מגזינים מסביב לעולם (גם "ווג" הצרפתי יש ברזומה), מרטירוסוב עושה הכל כדי להשתלט על העולם.

 

ובזמן שרוב הדוגמניות לא חולמות על אימהות עד שיתבססו (או ייפלטו) במקצוע, אנה היא כבר אמא לשתיים. כן. כשהיא לא משאירה אבק לדוגמניות אחרות, מרטירוסוב הרווקה ("מעולם לא נישאתי לאבא של הבנות. ונפרדנו לפני שנה וחצי בערך") מגדלת בבית שתי בנות קטנות ומושלמות, אליס (שנה ושמונה חודשים) ואיימי (בת ארבע). "זו היתה ההחלטה הכי טובה שלקחתי בחיים, לשמור על ההריונות האלה".

 

איך בונים קריירה בדוגמנות תוך כדי הריונות ואימהות צעירה?

"הרבה שואלים אותי את זה. בדיוק התחלתי לטפס בחו"ל אבל זה הרגיש לי הכי טבעי. לרגע לא עברה לי בראש המחשבה לעצור את זה. ההריונות היו לי מאוד קלים, לא הייתי פרה הולנדית. לא יודעת כמה עליתי. אין לי משקל בבית, אני רואה לפי בגדים. אולי כי אני גם גבוהה אז זה נראה אחרת".

 

איך התחלת לדגמן?

"כילדה הייתי דוחה עבור בנים. תגיד לי, מי רוצה לצאת עם מערוך גבוה ושטוח? אבל תמיד בלטתי ומאז שאני זוכרת את עצמי הציעו לי להיכנס לתחום. יום אחד באיזה בר פנה אליי מישהו והציע לי להצטרף לסוכנות".

 

הקפיצה המשמעותית הראשונה שלה היתה בשבוע האופנה בניו יורק לפני כשבע שנים. לא פחות מתריסר מעצבים חטפו את מרטירוסוב לעבודה ומותג האופנה 1961 Ports, אפילו שלחו אותה הישר מהמסלול לצילומי הקמפיין הרשמי. "זו העבודה הגדולה הראשונה שעשיתי ופתאום הרגשתי מה זה לעבוד ולהרוויח באמת".

 

היית מאוד צעירה, לא פחדת?

"יש סטיגמה על תעשיית הדוגמנות בעולם - אם זה הפרעות אכילה או מסיבות סמים, אבל לא נתקלתי בשום דבר כזה. חוויתי רק דברים טובים עם המקצוע הזה".

__________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

עוד בפנאי פלוס :