שבוע אחרי שהוכתרו לתארים שונים בתחרות מלכת היופי, הזוכות עדיין קצת מרחפות. את הטקס הן סיימו עם כתר, סרט ופרס ולחלק מהן יהיו חוויות נוספות, כמו לייצג את ישראל בתחרות בינלאומית. על מלכת היופי החדשה, ייטאייש טיטי איינאו, כבר קראתם כאן ועוד תקראו הרבה בעתיד. קבלו את ארבע הזוכות הנוספות בתארים לשנת 2013.

 

>> בואו להיות בקשר עם הזוכות בפייסבוק!

 

בר חפר בטקס. מוטי רייף שלח לה פרצופים מצחיקים (צילום: ששון משה)
בר חפר בטקס. מוטי רייף שלח לה פרצופים מצחיקים (צילום: ששון משה)

 

נערת ישראל בר חפר: "פתאום ראיתי את עצמי על כל המסכים"

 

נערת ישראל היא בר חפר, בת 18, תלמידת מגמת תיאטרון בכתה י"ב מפתח תקווה.

 

בר יכולה לשחזר כל שנייה בטקס. את המתח, את היד על המותן והכיווצים בלחיים מרוב חיוכים. את כל זה היא עושה בהומור וקטעים נבחרים היא אפילו מדגימה – שחקנית או לא?

 

"כמה שעות לפני הטקס היה לי דאון מטורף", היא משחזרת. "היתה לי נפילת מתח, פתאום קלטתי שזה עומד להיגמר". טלפון מעודד מאמא שיפר את המצב ולבמה היא כבר הגיעה באנרגיות חיוביות. "הייתי בהיי כל הזמן. רק חשבתי כמה אני רעבה". המוטיב הזה עבר לאורך כל התחרות, בר (הדקיקה כמובן) תמיד התעניינה לדעת מה יש לאכול ומתי זה כבר יקרה.

 

מי שעזר לה לשמור על החיוך בזמן הטקס היה מוטי רייף, חבר צוות השופטים שעודד את המועמדות בפרצופים מצחיקים. גם ההורים שעודדו כל הערב וקפצו משמחה בכל פעם ששמה הוזכר. רייף הוא גם זה שהכתיר אותה: "כשהוא הכריז עלי פעלתי על אוטומט. ראיתי את עצמי על כל המסכים, מורן אטיאס (המנחה) דיברה ואין לי מושג על מה. הייתי בהיי מטורף. אגב, שמת לב שכל חמישיית הגמר היו ברונטיות?"

 

בסוף השבוע שאחרי הטקס הלכה לחגוג במסעדה, שהיא עצמה עבדה בה עד לא מזמן. "פתאום קלטתי אנשים מתלחששים סביבי, ביקשו להצטלם איתי", היא מחייכת במבוכה. "מי היה מאמין לפני ארבעה חודשים, כשהיו אלפיים מועמדות במיונים, שאני אהיה נערת ישראל".

 

בשנה הקרובה בר תשתתף בהפקות ובצילומים וגם תיסע לייצג את ישראל בתחרות מיס יוניברס. בינתיים היא צריכה לחזור במהירות לחיים הפחות זוהרים של תלמידת י"ב לפני בגרויות ולהשלים כל מה שהחסירה. "אני הולכת לגור בבית הספר בשבועות הקרובים", היא מבטיחה. "אני מרגישה כמו שני אנשים: בר נערת ישראל ובר התיכוניסטית מפתח תקווה שצריכה להקשיב למורה".

 

סבינה יוסופובה. זכתה בתואר יופי גם באוזבקיסטן (צילום: ששון משה)
סבינה יוסופובה. זכתה בתואר יופי גם באוזבקיסטן (צילום: ששון משה)

 

מלכת החן סבינה יוסופובה: "רוצה להמשיך בדוגמנות"

 

סיפורה של סבינה יוסופובה שבה את לב הקהל והשופטים. היא עלתה לישראל מאוזבקיסטן לפני כשנתיים לבדה, משפחתה נשארה מאחור. לפני שעזבה שם הספיקה לזכות גם שם בתואר יופי אבל חשוב לה לעשות את זה כאן, בישראל.

 

במיוחד לכבוד הטקס הגיעה אמא שלה לישראל, "היא ממש התרגשה, בכתה. גם אליה פנו פעם ורצו שהיא תהיה שחקנית קולנוע אבל ההורים שלה התנגדו". האם תישאר כאן עוד שבועות אחדים, "לטפל בי, שיהיה לי מה לאכול כשאני חוזרת הביתה. אני הכי אוהבת אוכל של בוכרה: אורז ובשר, סלטים מכרובית".

 

אחרי הטקס חזרה סבינה לשירות הצבאי כחיילת בבסיס חיל החימוש בצריפין. החברים הפתיעו אותה במסיבה משרדית מפרגנת ושמחה.

 

"התחרות היתה חוויה אבל אני לא אסתפק רק בתואר שקיבלתי, אני רוצה להמשיך בדוגמנות. אני גם מתכננת ללמוד עיצוב באוניברסיטה אז אני רוצה להתכונן לזה".

 

לסבינה יש חבר, דן, עולה ותיק מאוקראינה. "הוא אמר לי שבשבילו אני מלכת היופי". ברור.

 

הילה בלילטי. מקווה שהגיוס לצה"ל לא יפריע (צילום: ששון משה)
הילה בלילטי. מקווה שהגיוס לצה"ל לא יפריע (צילום: ששון משה)

 

נערת היופי עשרה הילה בלילטי: "מאמינה שזו נקודת התחלה"

 

נערת היופי עשרה היא הילה בלילטי, בוגרת י"ב מאשדוד. "הייתי באופוריה באותו ערב", היא אומרת, "שמחתי לעלות לחמישייה, זו היתה הרגשה ממש טובה".

 

"אני מאמינה שזאת נקודת התחלה", היא אומרת ימים אחדים אחרי הטקס. "אני רוצה לעסוק בעולם הדוגמנות, המשחק. אני ממש אוהבת להיות לפני המצלמות".

 

בעוד כחודש הילה אמורה להתגייס לתפקיד משקית ת"ש: "אני אוהבת עבודה עם אנשים ומרגישה שבתפקיד כזה אוכל למצות את עצמי. אני מקווה שהשירות לא יפריע לדוגמנות, אני מאמינה שיתחשבו בי בצבא אם יהיה לי יום צילומים".

 

בינתיים היא עובדת כאחראית משמרת בחנות ומבלה הרבה עם שגיא, החבר בן ה-22. "הוא פירגן לי לאורך כל הדרך".

 

חביבת הקהל מור שלי: "לא ציפיתי לזכות"

 

מור שלי, שנבחרה לחביבת הקהל, היתה המועמדת המבוגרת ביותר. היא בת 22, סטודנטית למנהל עסקים.

 

הזכייה בתואר חביבת הקהל הפתיעה את מור, כי היא לא עלתה לשלב חצי הגמר שהתקיים שבועות אחדים לפני הטקס. היא חשבה שהתחרות בעצם נגמרה בשבילה. "לא ציפיתי לזכות, נתתי חיוך ענק וראיתי את ההורים שלי קופצים. אחרי הטקס חגגתי עם המשפחה והחברים, אכלנו צ'יפס ופתחנו שמפניה. סיבה למסיבה, לא?" לגמרי.

 

יום אחרי החגיגות היא קמה ללמוד ומצאה בית מלא זרי פרחים. היא נהנית מהפירגון אבל כל זה לא מסיח את דעתה מהמטרה: להצליח בלימודים ולפתוח עסק משגשג. בינתיים היא נותנת שיעורים פרטיים במתמטיקה ובאנגלית.

 

ביום הצילומים הראשון שלה היא מנצלת את ההפסקות הארוכות כדי להתכונן לבחינה בסטטיסטיקה. "אם אני מקבלת פחות מ-90 אני לא מרוצה. אני לומדת המון.

 

"אני בטוחה שיש כאלה שלומדים איתי והיו מופתעים מהציונים שלי, בגלל הסטריאוטיפ על נשים שנראות טוב. אני מנסה לשדר את שני הדברים: גם יפה וגם חכמה". התואר בתחרות והציונים בלימודים מוכיחים שהיא מצליחה בגדול.

 

מור מקווה שהתחרות תאפשר לה להמשיך ולהתקדם בדוגמנות, אולי גם במשחק. וכשמזג האוויר יתחמם היא תיסע ישר לחוף עם החבר ואופנוע הים שלה ותיתן גז.

 

____________________________________________________________________________________________________________

 

עוד בערוץ מלכות היופי :