קריסטן סטיוארט הסתמית הוכרזה מתיישהו, באיזו החלטה שיכורה של ישיבת מערכת, לאחת הנשים הסקסיות בעולם. למעשה, אני משוכנעת שאם נבדוק את פרוטוקול הישיבה של מגזין ''אף.אייץ'.אמ'' מ-2010, בו הכריזו על סטיוארט כאשה הסקסית השישית בתבל, נגלה את כולם מתפקעים מצחוק אחר כך, ואת אחד מעורכי המשנה שואל את עורך הפרוטוקול "אבל אתה מוחק את זה, אה? אפילו לא בצחוק". "בטח, בטח, ג'ים", יענה לו עורך הפרוטוקול, "עכשיו תעביר מהוויסקי". אני משוכנעת שזה הסיפור האמיתי.

כך או כך, כבר שנים מספרים לנו שסטיוארט היא אחת הנשים הסקסיות שמסתובבות על כדור הארץ. החיים חייכו אליה, התפקידים הסתמיים זרמו, והכל נראה יופי טופי. ואז היא בגדה.

וזה כנראה אחד הדברים הטובים שקרו למין הנשי מאז ומעולם. 

 

 

מי החליט שהיא סקסית? קירסטן סטיוארט (צילום: gettyimages)
מי החליט שהיא סקסית? קירסטן סטיוארט (צילום: gettyimages)

 

הדחליל הוא עירום

 

לאחרונה פורסם סקר של אתר המתנות לגברים "מן-קיינד", שבדק מי הכוכבת הכי פחות סקסית בעולם. ובכן, סופרייז. נחשו מי במקום הראשון. לא, נו, לא אני. קריסטן.

מי שרק לא מזמן הייתה סמל המין של דמדומים, והמבט הנוגה והמבולבל שלה כשהיא התלבטה בין הזומבי לאיש זאב לערפד לקברן למרטש כיכבה בפנטזיות של רבים, היא עכשיו באופן רשמי האישה שאם הייתה קופצת אליכם למיטה הייתם קופצים מהחלון.

האפשרות הראשונה, באופן טבעי, היא להאשים את הבגידה ברוברט פטינסון, חברה (כבר לא ברור אם לשעבר, הנוכחי או מה שביניהם. אני הפסקתי לעקוב אחרי השניים האלה), אבל האמת? זה יהיה פשוט לא נכון. צריך להודות באמת: מישהו התפכח (נגמר הוויסקי, כנראה) והבין עובדה פשוטה אחת: הדחליל הוא עירום.

האמת? בעיני היא לא הייתה מעולם סקסית, ולא ברור מדוע התפארו בה כבגדי המלך החדשים. אבל עכשיו מסתבר שלא רק אני חושבת ככה. גברים בסקר ציינו אותה כ"מלכת קרח", "מתנשאת", "מתלבשת גרועה" וגם שחקנית לא משהו. סתם, זה אני הוספתי. והפעם, תודה לאל, היא נכנסה לרשימה שממש בוחרת נשים שאינן סקסיות. הרשימות, דביליות ומיותרות ככל שיהיו, עדיין מוכיחות שגברים עדיין יודעים איזה דבר או שניים על החיים.

המצקצקים עדיין יכולים להאשים את הבגידה שלה, ולטעון שהיא נענשת על חוסר הנאמנות שלה, כמו אחרונת קורבנות השוביניזם שנענשות על מתירנות מינית. וזה גרר עונש לא רק תדמיתית, אלא העונש שלה הוא גם כלכלי. כלומר, הגברת לא בדיוק המצרך הכי לוהט על מדפי ההפקות ברגעים אלו, ונראה שהקריירה שלה, יחד עם התדמית הציבורית שלה, הולכות לכיוון אחד ומרהיב של כיליון רק בגלל שהיא אישה שנתפסה בוגדת.

אז לא, זה לא בגלל שהיא אישה באופן ספציפי, למרות שנורא קל לטעון את זה. זה בגלל שהציבור לא אוהב בגידות. והיא כל כך אדישה לציבור, שהציבור התחיל להבין שהוא גם לא בדיוק אוהב אותה. ביג שוקר.

 

זהירות, הוריקן סטיוארט

 

גם אשטון קוצ'ר בגד, וקיבל קיתונות ביקורת וכתם ענקי על התדמית הציבורית שלו (לראייה, העונש הכי גרוע: הוא נאלץ להשתתף ב''שני גברים וחצי''!). שני המינים נענשים מקצועית ואישית ברגע שיש בגידה לאור הזרקורים.

אבל קריסטן לא רק גררה את עצמה מטה, אלא הכתימה (לא לבד, כמובן, אבל למי אכפת מהבמאי שאיתו היא בגדה) את כל הפקת דמדומים ואת כל הפקת שלגייה והצייד. היא באמת מצפה שעבודות יזרמו אליה כל כך בקלות כשהיא נחשבת טורפת במאים מעכשיו?

אני בטוחה שהרבה נשים בהוליווד יושבות להשתזף בקאנטרי קלאב ומנהלות שיחות כועסות עם בעלן הבמאי וצועקות עליו שלא יעז לעבוד איתה. ודוגרי, מבינה אותן. זה לא בריא לא בשביל חיי המין שלהם, ולא בשביל הקריירה שלהם. שניהם יזדקקו לשיקום אחרי שהוריקן סטיוראט תעבור בסביבה. אז החדשות הטובות: היא יכולה לגדול להיות צ'ארלי שין כשתהייה גדולה. החדשות הרעות? לבוהן של צ'ארלי יש יותר כריזמה מארבע אלף קריסטן סטיוארט.

אבל הנה הסיבה האמיתית שקריסטן סטיוארט נזרקה מכל מדרגות הסקס אפיל : היא פשוט לא סקסית. לא. לא לא לא לא לא. ממש ממש לא. היא לא נעימה, היא מעצבנת, והו! גם איך שהיא בגדה! בהתרסה אנטי ממסדית של הבחורה המיוחדג'ת שהיא פשוט Too cool for school. לא "סתם" עם מישהו, אלא עם הבמאי. הנשוי. עם הילדים. אחלה. אבל סוף סוף, למישהו שם בהוליווד קפץ הפיוז מהשטיקים של הגברת הזאת.

בתור כוכבת כלומניקית, שהתפרסמה רק בסדרת דמדומים (ולא כל כך בסרטים אחרים שעשתה, ואולי עשתה אותם היטב), אין לה הרבה זכויות של איכותית שלא אכפת לה מהתקשורת. נכון שהיא מחשיבה את עצמה לשחקנית רצינית של סרטי אינדי (אולי "בדרכים" יתחיל לשקם את הקריירה), אבל במציאות, מחוץ לראש שלה, היא סלב של סרטי נעורים.

 

 

לא יכולה לרקוד על שתי החתונות. קריסטן סטיוארט (צילום: gettyimages)
לא יכולה לרקוד על שתי החתונות. קריסטן סטיוארט (צילום: gettyimages)

 

האצבע המשולשת שהיא כל הזמן מנסה לתקוע לכולם ממש לא מתחברת לעובדה שאם היא הייתה קצת יותר מיינסטרים היא הייתה מקבלת סיבוב הופעות בקיסריה ובהיכל נוקיה. היא לא יכולה לרקוד על שתי חתונות. היא לא יכולה להיות גם ניצב קרח סנובי וחסר הבעה לתקשורת, וגם לזכות בתואר האישה שחתמה להכי הרבה ילדות מחוצ'קנות בנות 14 על עותק של ספר דמדומים 15.

אי אפשר להיות כל כך לא נעימה וכל כך לא מעניינת בבת אחת, ולצפות שבאורח פלא המעמד שלך יישמר בגלל שהתחלת להתלבש בבגדי מעצבות, ואפילו את זה את לא עושה טוב. 

בניגוד לנשים אחרות שאינן מתחנפות, כמו יונית לוי עם התדמית הקשוחה, שאינה מתחנפת אבל גם מפגינה רגשות אנושיים ואולי אפילו דופק, קירסטן אינה קשוחה או "לא מתחנפת" או חזקה. הסקס אפיל שלה (?!) הגיעה ממעמדה בתור כוכבת ילדים שנראית טוב. ועכשיו הוא נמוג, כשהבינו שגם אם יחשמלו אותה קצת היא עדיין תהייה חסרת חיוניות כמו תנין משתזף.

וסקס אפיל, כך אומרים, קשור לחיוניות, אושר, שמחת חיים, וכן, תחזיקו חזק, להתהלכות עם ראש מורם וישבן נטול מקלות. קירסטן עוד תשקם את הקריירה שלה, לזה אני לא דואגת, אבל אם היא רוצה לשקם את מעמדה בתור הדחליל הכי סקסי בעיר, אולי כדאי שתתחיל להבין את המשחק שהיא משחקת בחוסר חן כבר כמה שנים, ותוסיף קצת פלפל לתערובת. חיוך, למשל, הוא דרך לא רעה להתחיל.