ג'ולי ואניסטון, הטבלה לא משקרת (צילום: gettyimages)
ג'ולי ואניסטון, הטבלה לא משקרת (צילום: gettyimages)

(קארין ארד)

 

אוי, רחמים

בסרט ההוליוודי על משולש האהבה של ג'ניפר אניסטון, בראד פיט ואנג'לינה ג'ולי, לכל אחד יש תפקיד מוגדר: פיט הוא האקס חסר חוט השדרה, ג'ולי היא הרעה, אניסטון היא המסכנה. אוי. ר ח מ י ם. כל רבע שעה מתפרסמת בנושא ידיעה חדשה, וכולנו חופרים באומללות כביכול של הבחורה המאוד יפה, מוצלחת ועשירה הזאת כאילו מדובר בז'נט מאשקלון שהנושים סגרו לה את סלון הציפורניים שניהלה בביתה ועכשיו היא לא יכולה לפרנס את שמונת ילדיה ואת בעלה השיכור. בואו ניזכר שמדובר במישהי שהבעיה הכי גדולה שלה היא שמעצב השיער שלה נסע לחופשה.

 

כמו סבא וסבתא שלי

כאילו, בשש שנים האחרונות נפרדתי ארבע פעמים, וגם ביטלו לי את כרטיס האשראי פעמיים, אז תסלחו לי אם אני לא בוכה פה בדמעות. נמאס כבר מזה, באמת. המריבה התחילה בגלל פיט, אבל בינתיים הפכה למערכת יחסים עצמאית לגמרי - סימביוזה דבילית של שנאה שבה כל צד מגדיר את עצמו באמצעות הפחתה של האחר - כל כך סימביוטית שלדעתי אם אחת מהן תיעלם מן העולם, השנייה לא תדע מה לעשות עם עצמה. האמת, הן מזכירות שלי את סבא וסבתא שלי ז"ל: שני אלה לא סבלו זה את זו. 40 שנה לא ישנו באותה מיטה, אכלו לחוד, נסעו לחו"ל לחוד, אבל מה, נפטרו בהפרש של שבועיים, כי קיום עצמאי פשוט לא בא בחשבון. וגם כי הם היו בני 100, אבל למה להיות קטנוניים.

 

ריח רע מהפה

אם מסתכלים על שתי הצ'ילבות הללו מהצד, יש ביניהן הרבה קווי דמיון. שתיהן יפות ומפורסמות, באותו גיל פחות או יותר, עם אותם תחומי עניין (ואותו טעם בגברים). שתיהן בנות להורים בעייתים וממשפחות הקרובות לתחום הבידור, לשתיהן אבא שחקן שקוראים לו ג'ון, והכי חשוב: לשתיהן יש שש הברות בשם. ואניסטון בטח לא יותר מסכנה מג'ולי. פשוט יש לה פחות פאסון. אם נסתכל רגע על החיים של ג'ולי נגלה די הרבה בעיות: היא בריבים עם אמא של בעלה, יש לה ריח רע מהפה - וזה לא מפתיע כי זה מה שקורה כשלא אוכלים - אבא שלה בגד באמא שלה ונטש אותה, היא היתה חותכת את עצמה בתור טינאייג'רית, היא התנשקה עם אחיה בשביל לקבל קצת צומי באוסקר 2000, היא היתה שומרת בתוך תליון דגימת דם של המאהב הנוכחי שלה, ולמען השם, מה, אותה לא נטשו? נטשו! מילא בראד פיט עוזב אותך, אבל כשבילי בוב תורנתון, העגלה החבוטה הזאת שקורא לעצמו שחקן, עוזב אותך - זה באמת מעליב.

 

בואי נתאבד יחד

אז פיט עבר לג'ולי. אוי אוי אוי. בואו נתאבד יחד בבליעת רעל לאות הזדהות. זה לא נעים שבעלך בוגד בך עם ג'ולי בעיקר בגלל שהנחמה היחידה שיש במצבים כאלה נמנעה ממנה - היכולת להגיד על האישה האחרת "איכסה, מגעילה, התחת מתנגש לה בעקבים, היא נראית כמו מסור בפרופיל והיא גם סתומה". היא גם לא יכלה להגיד על בראד פיט "שילך!! יש עוד אלף כמוהו!!! מכוער!" כי זה נשמע כמו שכנוע עצמי מהסוג הנחות ביותר, וגם, עד שהיא מצאה מישהו סביר לצאת איתו, זה נכשל כל פעם מחדש, וכל זה בעוד האקס מתחתן, מטייל, מביא ומאמץ ילדים ומנהל מערכת יחסים כביכול אידיאלית עם האישה האחרת. ועדיין, קצת הפרזנו. כאילו, רק בחמש השנים האחרונות היא עשתה יותר כסף ממה שיהיה לכולנו ביחד בארבעה גלגולים ועברה את יריבתה בסקר המאוד עמוק הזה ונבחרה לאישה הסקסית בכל הזמנים. בנוסף, היא מתחתנת עם החמוד הזה, וגם כנראה בהריון.

 

מסכן הארוס שלה

אז בחייאת, כוונו את הרחמים שלכם למישהו שמגיע לו, וזה לא אף אחת מהשתיים. מי שבאמת מסכן זה ג'סטין ת'רו, הארוס של אניסטון, שצריך לשמוע את כל הקיטורים, לחיות בצילו של האקס המגה מגה חתיך ומוצלח ועשיר ופי אלף יותר מפורסם ממנו - וכאילו זה לא מספיק, הוא גם היה צריך ללכת לטירונות זוגית לשבועיים. חוץ מזה, אם לשפוט לפי סרטים הוליוודיים, הוא עושה את טעות חייו. אובססיות כאלה בסוף נושכות אותך בתחת, ואני מנחשת שבסוף הוא גם יצטרך לראות את אניסטון ופיט חוזרים. חכו חכו, זה יקרה. אומרים שלשוטים ניתנה הנבואה, וזה אומר שיש סיכוי טוב שאנחנו צודקים.

 

פסק הדין: ג'סטין ת'רו לוקח בנוט אאוט - הוא הכי מסכן.