ג'ניפר לופז לא מתכוונת לפספס אף הזדמנות לקבל תשומת לב על השטיח האדום. לאחר שהגיעה בחודש שעבר להשקת סרטה החדש "פרקר" בשמלה חושפנית ללא תחתונים, הפציעה לופז בתחילת השבוע (ראשון) בטקס הגראמי בשמלה א-סימטרית שחורה מקולקציית אביב-קיץ 2013 של המעצב אנתוני וקרלו, עם שסע עמוק שחשף את רגלה הימנית עד לעצמות האגן. על אף הבקשה המוקדמת של רשת CBS מהמוזמנים להגיע בלבוש הולם, לופז הצביעה ברגל. "לא אמרו כלום על חשיפת הרגליים", אמרה והוסיפה כשעלתה על הבמה להגיש פרס, "כפי שאתם רואים, קראתי את התזכורת".

 

 

קלאסית, אבל חושפת. טיילור סוויפט (צילום: gettyimages)
קלאסית, אבל חושפת. טיילור סוויפט (צילום: gettyimages)

 

 

ההשוואה המתבקשת להופעתה של אנג'לינה ג'ולי על השטיח האדום בטקס האוסקר אשתקד לא איחרה לבוא. למי שהספיק לשכוח, ג'ולי הגיעה לבושה בשמלת קטיפה שחורה של ורסאצ'ה עם שסע קדמי עמוק, והיתה עסוקה בשליפת רגלה הימנית אל מול המצלמות באופן מגוחך. הלוק הזה זכה לאינספור פרודיות ברשתות החברתיות, שם הכפילו, הדביקו ויצרו קולאז'ים משעשעים עם רגלה של ג'ולי. הסטייליסט סיימון אלמלם מסביר שהבחירה של לופז וידועניות רבות אחרות לאמץ את השסע העמוק נובע מהרצון לזכות באדי התהילה להם זכתה ג'ולי בשנה שעברה. "היא ללא ספק אחת הנשים הסקסיות ומכתיבות הטעם על השטיח האדום", הוא אומר. "ועל אף הביקורת השלילית שהיא קיבלה, זה לא מונע מכוכבות רבות להמשיך ולחקות את המראה הזה".

 

 

סקסי או מוגזם? שמלות של עובד כהן (צילום: רון קדמי)
סקסי או מוגזם? שמלות של עובד כהן (צילום: רון קדמי)

 

 

הביקורות כלפי לופז היו לא פחות נשכניות ומצחיקות. יחד עם ג'ולי היא הוגלתה אל רשימת המתלבשות הרעות של הטקס, כעונש על הוולגריות שהפגינה על השטיח האדום. ככה זה כשאת מרימה להנחתה באמצעות לבוש לא הולם. תשאלו את שרה נתניהו, שהרצון לקחת חלק במשחק האופנה עלה לה בשבוע שעבר ברצח אופי תקשורתי.

 

 

מחווה הומוריסטית? רוזי הנטינגטון וויטלי (צילום: gettyimages)
מחווה הומוריסטית? רוזי הנטינגטון וויטלי (צילום: gettyimages)

 

 

לופז היא לא היחידה שהתאהבה בשסע החושפני, אלא רק סמן קיצוני של מגמה חדשה בקרב כוכבות הוליווד. טקס גלובוס הזהב לבד, שהתקיים בחודש שעבר, סיפק ים של הוכחות לטרנד הבועט. על השטיח האדום התחרו על תשומת הלב של התקשורת שמלותיהן השסועות של היידי קלום, מירנדה קר, האלי ברי בשמלה איומה של ורסאצ'ה, רוזי הנטינגטון וויטלי בשמלה קלאסית של סאן לורן פריז והשחקנית אווה לונגוריה בשמלה שחורה של פאוויאנה קוטור, ששלפה את הרגל החוצה כאחרונת הגרופיות של ג'ולי.

 

 

לא כדאי לנסות בבית. שמלה עם שסע עמוק במיוחד של אפרת קליג (צילום: גורן לבקוביץ)
לא כדאי לנסות בבית. שמלה עם שסע עמוק במיוחד של אפרת קליג (צילום: גורן לבקוביץ)

 

 

מי שלא הסתפק באזעקת הטרנד בגלובוס הזהב, זכה לקבל אותה גם בטקס הגראמי השבוע. מלבד לופז, נצפו על השטיח האדום אינספור רגליים חשופות, שהפגינו שרירי ירך אחורית מעוררי קנאה. למשל, הזמרת פלורנס וולש בשמלת איגואנה ירוקה ולא מחמיאה של ז'יבנשי, טיילור סוויפט בשמלה נסיכותית עם שסע עמוק של ג'יי מנדל, ומזדנבות נוספות כמו הדוגמנית כריסטי טלגן, הזמרת אשאנטי ולהקת הבנות השחורות SWV, שלבשו שמלות ערב תואמות עמוקות שסע בצבעים כחול, אדום ולבן, כצבעי דגל ארצות הברית.

 

 

שמלות תואמות. להקת הבנות SWV (צילום: gettyimages)
שמלות תואמות. להקת הבנות SWV (צילום: gettyimages)

 

 

שמלות הערב המפוארות הללו אומנם מושאלות ממיטב בתי האופנה, אולם נדיר יהיה לראותן על מסלולי התצוגות של המותגים השונים. סטייליסטים רבים איתם שוחחנו טוענים גם כי המגמה לא תעשה את דרכה אל אירועי הקיץ הקרבים. "זה יהיה פתטי אם נשים ילבשו באירועים שמלות עם שסע שיחשוף את כל הרגל", מציין הסטייליסט ראובן כהן, שגם מסביר את המגמה הנוכחית: "לטעמי, זוהי בעיקר מחווה הומוריסטית לאנג'לינה. זה נראה כאילו כל הכוכבות מבקשות לחזק את רגליה מאז שחטפה על ההופעה באוסקר ביקורת נוקבת וארסית".

 

 

לא מפספסת את הטרנד. אשאנטי  (צילום: gettyimages)
לא מפספסת את הטרנד. אשאנטי (צילום: gettyimages)

 

 

גם אלמלם מקווה שבנות ישראל לא יאמצו את הטרנד. "אם כבר שסע, אז רק מאחורה", הוא מדגיש. "בשסע אחורי יש אמירה אירוטית קלה ולא מוחצנת. הוא גם נועד להקל על ההליכה בשמלה צרה וסגורה, בעוד ששסע קדמי נועד לייצר מראה כביכול מוחצן ומופגן. בעיניי, המראה הזה הוא לא סקסי בעליל".