כמדי שנה, גם השנה יתקיים בחולון "פסטיבל אשה", המציג מארג מרתק של עשייה נשית עם שפע של מופעים, סדנאות, דיונים, הקרנות, מיצבי אמנות ועיצוב בהשתתפות מגוון יוצרות מהארץ ומרחבי העולם.

 

>>> חבבו את "לאשה" בפייסבוק

 

עיריית חולון ותיאטרון חולון מקיימים השנה את "פסטיבל אשה" בקונספט אומנותי בסימן נשים המגיעות עד קצה גבול היכולת ולמעלה מזה, נשים המעזות לשנות את חייהן, היוצרות שיאים חדשים ופורצות דרך לבאות אחריהן.

 

בין היוצרות המשתתפות בפסטיבל אשה שיתקיים בין התאריכים 27 בפברואר ועד 2 במרץ 2013: רבקה מיכאלי המייצגת את כל קשת הנשים הישראליות עם ערב מחווה מיוחד בליווי חברים, פטומאטה דיווארה, זמרת אפריקאית נפלאה, ילידת מאלי, שבחרה לעקור מתרבות המדכאת נשים לחיי יצירה, מימוש ועצמאות בפריז.

 

ריטה אנטונופולו זמרת יווניה בעלת יכולת טבעית לבטא בקולה ז'אנרים שונים של מוסיקה יוונית, ממנגינות עממיות לבלדות דרמטיות ומאפשרת לקהל ליהנות מחוויה אחרת בכל פעם, היסקה אריקס מהולנד שחקנית צעירה הכובשת את פסטיבלי התיאטרון באירופה כשהיא בוחרת דמויות לא צפויות והולכת איתן עד הקצה- בהומור ובהתבוננות על המצבים הקיצוניים שלנו. אווירת הטברנה היוונית תלווה את כל ימי הפסטיבל גם במישור הקולינרי, והשף אביב משה יציע תפריט טאפאס שיוגש מדי ערב במתחם בית הקפה.

 

מגזין "לאשה" גאה לקחת חלק בפסטיבל, וביום שישי 1.3.2013 בשעה 9:30 בבוקר יתקיים כנס "מקצה לקצה", שיעסוק בקצוות בעולם האופנה. בכנס משתתפות דמויות מובילות מתחום האופנה, שינהלו פאנל ושיח בשיתוף הקהל במתחם הפסטיבל. הדוגמנית גלית גוטמן, המעצבת דורין פרנקפורט, סגנית עורכת "סטייל" בשבועון לאשה, מרב פרנק-הוכברג והסטייליסטית ליאת אשורי (שהלבישה את משתתפי "כוכב נולד") ינהלו את הפאנל בהשתתפות הקהל.

 

בחלקו השני של הכנס, כתבת לאשה דינה חלוץ תשוחח עם אשת היי טק מצליחה שהפכה לאקרובטית. כתבתנו שרון רופא-אופיר תארח את יהודית הרמן, לשיחה על התקופה בה הייתה אחת מנשותיו של גואל רצון ועל החיים לצידו - ואחריו.

 

בנוסף יתקיימו סדנאות ייחודיות לנשים: סנדת ניהול כספים, סדנת אימון אישי לאמהות, סדנת אבחון נומרולוגי וסדנת ריקודי בטן.