"מרוב התרגשות לא נרדמתי בלילה". שרוף (צילום: בן קלמר)
"מרוב התרגשות לא נרדמתי בלילה". שרוף (צילום: בן קלמר)

(אלי דדון)

ההישג הגדול של יאיר לפיד בבחירות לכנסת אתמול (שלישי) הפתיע ושימח אזרחים רבים. מי שנשמעת ממש מאושרת בשעות האחרונות היא מנחת השירה בציבור עינת שרוף, שכבר שנים רבות נמנית עם חוג החברים הקרוב ביותר של מי שעומד להיות פוליטיקאי בכיר. שרוף כמובן תמכה במירוץ שלו לכנסת, וכעת היא משוכנעת שבכוחו להביא את השינוי שישראלים רבים מייחלים לו כל כך. "מרוב התרגשות לא נרדמתי בלילה", היא אומרת. "ההרגשה שלי הייתה מאוד טובה. הרגשתי שדברים יכולים לקרות".

איך הכרת אותו?

"הכרתי את יאיר דרך תמיר הרפז, בן הזוג שלי, שניגן בתוכניות הטלוויזיה שלו. ישר נהייתה בינינו חברות. זה קשר שנבנה על יחסי אמון. עם הזמן הבנתי שהרווחתי את החבר הכי הכי. אני חושבת שכל בן אדם יכול לאחל לעצמו חבר כמו יאיר, שתמיד קשוב לסביבה שהוא נמצא בה ויודע להקשיב כשצריך. אני חושבת שהוא האיש הכי טוב שאני מכירה. הוא יודע לומר את המילה הטובה בטיימינג המושלם, ויש לו יכולת לזהות מתי הבן אדם זקוק לו, מה שהופך אותו לחבר ולמנהיג".

איך עזרת לו במירוץ לכנסת?

"אני לא יכולה להגיד לך שיצאתי עם הפעילים לרחובות והנפתי דגלים, אבל מה שיכולתי, עשיתי".

כמו מה?

"עשיתי בדרכי שלי, בהופעות שלי דיברתי עליו והסברתי לאנשים מיהו יאיר שאני מכירה. אני מדברת ממקום של אמונה שלמה בבן אדם, שיכול להועיל ולעשות טוב לכולנו. יאיר הוא אחד שמבטיח ומקיים, ואני יכולה לחתום על זה שהוא לא יאכזב".

איך אתם הולכים לחגוג את ההישג?

"אני מופיעה היום במועדון גנקי בתל אביב; החברים כמובן יגיעו ואני מקווה שגם יאיר יבוא, אבל אני לא בטוחה שזה יקרה. הוא הולך לעבוד ממש קשה עכשיו".

"יכולת לומר מילה טובה בטיימינג מושלם". לפיד (צילום: יוני המנחם)
"יכולת לומר מילה טובה בטיימינג מושלם". לפיד (צילום: יוני המנחם)