השם דר זוזובסקי אולי לא אומר לכם יותר מדי, אבל זה רק עניין של זמן עד שהפצצה החכמה עם השם המאתגר תתפוס גם אתכם. בזמן שחצי מחבריה חורשים את העולם והחצי השני חוגג בארץ, זוזובסקי מתעוררת ב־3:00 לפנות בוקר והולכת לעבוד.

 

כוכבת סדרת הילדים והנוער המצליחה "החממה", תהיה בת 22 רק בעוד חודש, אך מאחוריה כבר רזומה שלא יבייש אף כוכבת. את חלום הילדות שלה, להיות שחקנית, היא מתחילה להגשים עכשיו, ומבחינתה הטיול ייאלץ לחכות.

 

>> בואו להיות חברים של פנאי פלוס בפייסבוק

 

"בא לי לטייל בכל העולם", היא אומרת בהתלהבות, "אבל כרגע זה בגדר חלום. אני לא יכולה לעצור. עבדתי מאוד קשה כדי להגיע לאן שהגעתי". צודקת. בנוסף להשתתפותה בסנסציית הנוער של ניקלודיאון, הפצצה מצטלמת בימים אלה לצידה של אגם רודברג ל"פצועים בראש", סדרת האקשן החדשה והמדוברת של גיא עמיר וחנן סביון ("עספור"), ואם הכל ילך כמו שצריך, אתם תראו אותה עד שיימאס לכם.

 

אל הראיון, שמתקיים ערב הקרנת פרק סיום העונה הראשונה, דר מגיעה אחרי שהעבירה כמה שעות עם מעריצי הסדרה השרופים.

 

"הסדרה הזאת הפכה לתופעה מטורפת", היא מספרת, "כמויות האנשים שעוקבים אחריה הן פסיכיות בכל קנה מידה. באינסטגרם היו לי למשל 300 עוקבים ובגלל הסדרה הגעתי לכמעט 3,000. חוץ מזה שהילדים ממש פעילים בעמודי הפייסבוק שלנו ומגיבים אחרי כל פרק. הם יכולים יום אחד לקלל את הדמות שלי ויום אחר לכתוב שהם אוהבים אותי".

 

חלמת אי פעם שתככבי בסדרת ילדים מצליחה?

"תמיד רציתי לשחק בסדרת טלוויזיה, בייחוד כזאת, שהיא סדרה עם 50 פרקים ומלא אקשן. אבל זה בהחלט לא קל. זאת עבודה מאוד קשה ללמוד כמויות של טקסטים, אבל מה שעשה לי הכי טוב זה לדעת שחוץ מלי בירן, עבור כל הקאסט זאת בעצם הסדרה הרצינית הראשונה, הביחד הזה עשה לנו טוב. מהר מאוד הפכנו לחברים טובים. יש לנו אפילו קבוצה בוואטסאפ ואנחנו מרבים להיפגש מחוץ לצילומים".

 

אל מי מהשחקנים הכי התחברת?

"כולם נכנסו לי ללב. את באה לעבוד ולא חושבת שתמצאי גם חברים, אבל בהחלט מצאתי אנשים שיהיו איתי לתמיד".

 

איך נראה יום צילומים טיפוסי?

"קמים ב־3:00 לפנות בוקר, שותים קפה, ואז איפור, שיער, ומתחילים רצף של סצנות. צילמנו לפי לוקיישנים, אז יש קטעים בסדרה שאני מהופנטת וקטעים שאני מאוהבת או רבה עם חברה. מה שהכי הפחיד אותי היה המעברים הקיצוניים האלה. כשחקנית, זה מאוד קשה לעבור בין מצבי קיצון".

 

דר נולדה בתל אביב לפני 21 שנה ולטענתה זכתה לבחור לעצמה את השם. "ההורים סיפרו לי שהם התלבטו בין כמה שמות, והחליטו להגיד אותם ולראות אם תהיה תגובה בבטן. אמא רצתה לקרוא לי יובל, אבל כשהיא אמרה את השם הזה בעטתי. ככה היא אמרה כל מיני שמות, עד שהיא אמרה 'דר' ולא היו יותר בעיטות. לפעמים אני פשוט אומרת שזה קיצור של דוקטור".

 

ארבע שנים אחרי, דוקטור זוזובסקי זכתה לאח קטן, רוי, וכל המשפחה עברה לרמת השרון. מגיל צעיר דר היפהפייה דהרה בין חוגי תיאטרון, השתתפה בסרטי סטודנטים ובעיקר חלמה על קריירה אמיתית. בכיתה י"א, בזמן שעבדה כמוכרת בספריית DVD, אלוהי המזל שלחו אליה את יוני דותן (סוכנות ADD) וזה הציע לה לדגמן. "אבל הקריירה הרצינית שלי התחילה עם הסוכנת הנוכחית שלי, אלינור שחר".

 

במקום לעשות בר רפאלי ולכבוש את העולם, זוזובסקי התגייסה לצה"ל, "יש לי חברות שלא התגייסו, אבל אני לא הייתי מוותרת על זה גם בשביל קמפיין".

 

בשנת השירות שקדמה לצבא שימשה דר כמדריכה בפנימייה לבני נוער בסיכון. "בחודשים הראשונים הילדים שנאו אותי. באתי במטרה שכולם יתלבשו כמוני וישמעו את המוזיקה שלי, וקיבלתי כאפה מאוד רצינית. בהתחלה היו יורקים עליי. הם היו ילדים אלימים שלא הבינו מה הרמת שרונית הזאת רוצה. היה לי ממש קשה ולא ידעתי איך אני אמורה להגיע ללב שלהם.

 

"בסוף החלטתי שכדי לגרום להם לסמוך עליי, עליי להפוך לאחת מהם. אז התחלתי לדבר כמוהם ולשמוע מזרחית, והכרתי את כל השירים בעל פה וזה השתלם. הם למדו לסמוך עליי ואין סיפוק אדיר יותר מלדעת שהילדים האלה מוכנים לשתף אותי ולספר לי את כל הדברים הכי אישיים וכואבים שעברו עליהם.

 

"אני יכולה להגיד היום שהזמן שביליתי איתם והסיפורים ששמעתי מהם לגמרי הוציאו אותי מהבועה הרמת שרונית שחייתי בה. פשוט פוצצו לי אותה בצורה הכי קיצונית שיש. כי בתכל'ס, אני לא מגיעה ממקום שאני יכולה להגיד שאני מבינה באמת מה עבר עליהם, כי אני לא. אבל יכולתי להעניק להם את החיבוק הזה ולהיות שם בשבילם.

 

"זה הגיע למצב שלא היו לי שעות של עבודה או מנוחה. כל הגבולות היטשטשו, וב־3:00 לפנות בוקר ילדים יכלו לדפוק אצלי בדלת, והייתי מארחת אותם ומכינה להם פירה. הייתי שם כל הזמן, גם כשלא הייתי צריכה. 24/7 לגמרי. קיבלתי המון ולמדתי המון. הם האחים שלי. אני מתה עליהם ואנחנו בקשר עד היום".

 

את שירותה הצבאי העבירה דר כצלמת של להקות צבאיות, ובד בבד החלה לדגמן לקמפיינים שונים. "למעשה, צילומי הדוגמנות הראשונים שלי היו בכלל לאתר מתחתנים. שכנה של חברות שלי, שהיא מאפרת, היתה צריכה דוגמניות, אז התנדבנו לדגמן עבורה. הייתי אז בת 15 והיה לי גשר בשיניים. אני זוכרת שמאוד נהניתי להצטלם, אבל לא חייכתי ולא העזתי לפתוח את הפה. ממש התביישתי בגשר אבל בסך הכל, זאת היתה חוויה טובה".

 

ארבע שנים אחרי, כשזוזובסקי עמוסת החוויות חגגה יום הולדת 19 ופנטזה על עולם הבידור, הוריה הודיעו שהם מתכוונים להתגרש. "באותו הזמן הייתי חוזרת רק בסופי שבוע, ומבחינתי משפחה היתה ארוחת שישי. יום שישי אחד ההורים קראו לנו לסלון, והודיעו שהם מתגרשים. באותו הרגע, התנפצה לי התמונה המשפחתית, האידיליה. זה בא לי בבום ולא הייתי מוכנה לזה. ממש לא חשבתי שדבר כזה יכול לקרות", היא מספרת בעיניים לחות, "לקחתי את הגירושין בצורה מאוד קשה. היום, שנתיים אחרי, אני יכולה להגיד לך שאני רוצה שלכל אחד מהם יהיה טוב".

 

החוויות שעברה בחיים הפכו את דר מצפונבונית מבועתת לפייטרית חסרת מעצורים, כזו שמחליטה ומבצעת ובעיקר כזו שלא מפחדת להגיד את מה שעל ליבה. "אני מאוד מודעת לעצמי ויודעת מהם הערכים שלי", היא מספרת, "לא יכולים לסובב אותי, וכשמשהו לא בא בחשבון, כמו כשרצו לגזור לי את השיער, אז אני עומדת על שלי ומסרבת. יצא לי גם לטוס לעבוד במילאנו. לצערי יצא לי לראות ילדות בנות 15 שמאבדות את עצמן".

 

מה זה אומר?

"במקצוע הזה אני לא צעירה בכלל. אני נחשבת לחצי רגל בקבר. כולן במילאנו היו בנות 15־16 שכל לילה יצאו למסיבות וצרכו אלכוהול וסמים. זה מאוד קל להיסחף לכל העולם הזה, אבל אני עקשנית ויודעת לשמור על עצמי. החלטתי להתרחק מהפיתויים האלה ולהתרכז בעבודה. ידעתי שהדבר הכי חשוב זה לישון טוב כדי לקום בבוקר רעננה, לעבוד קשה ולתת את עצמי. היה לי מזל שפגשתי שם חברה טובה מגרמניה והסתובבנו הרבה ביחד. חיזקנו האחת את השנייה".

 

מה הכי קשה בעבודה של דוגמנית?

"הכי קשה לי לקום בבוקר. אבל בסופו של דבר בשביל לעשות את מה שאני אוהבת לא אכפת לי לקום מוקדם. בואי נגיד שלפני יום צילום אין מצב שאתהולל ואצא לשתות".

 

למה לא, בשביל זה יש פוטושופ.

"אני חושבת שזה חשוב להראות את האמת ולא לזייף, כי אין ספק שילדות שרואות משהו שהוא לא אמיתי מתייחסות אליו כאל האמת וכאל מודל לחיקוי ויש עם זה בעייתיות. אם להתייחס לחוק הפוטושופ, אני לא חושבת שהדרך לטפל בהפרעות אכילה היא על ידי הפסקת חוזים ועבודה לדוגמניות. אני מכירה אותן, הן חברות שלי, זה מבנה הגוף שלהן והן אוכלות ונהנות מהחיים. הכל בסדר. לא צריך לפגוע להן במקור הפרנסה.

 

"בכלל, אם רוצים לטפל באמת בכל הנושא הזה של הפרעות אכילה, עדיף לקחת דוגמניות ולבקש מהן להרצות בבתי ספר ולדבר עם בנות, אבל להגיד למישהי, 'אל תצטלמי כי את רזה מדי', לא יפתור שום הפרעת אכילה ורק יפלה דוגמניות שלא עשו לאף אחד רע".

 

איפה את רואה את עצמך בעוד עשר שנים?

"בטח כבר תהיה לי משפחה. אני ממש רוצה משפחה. אולי שלושה ילדים. שלושה וחצי. סתם".

 

מלכת הלבבות

אין לכם סיכוי, אבל הבטחנו...

 

אהבה ראשונה - דר התאהבה לראשונה בגיל 19. בר המזל היה בחור שלמד איתה בתיכון.

 

מי שרוצה להתחיל איתה - פשוט צריך להגיד "שלום", משפטי התחלה מושקעים לא עובדים עליה.

 

משפט ההתחלה הכי גרוע ששמעה - "את יפה, אני יפה, בואי נשב בבית קפה". חברים, בלי חרוזים בבקשה.

 

גיל זה רק מספר - היא לא פוסלת לצאת עם גבר שמבוגר ממנה אפילו ב־20 שנה, מבחינתה "הכל תלוי בבן אדם".

 

אלכוהול - אל תנסו להרשים אותה ביין יקר, כשהיא שותה אלכוהול, זה בדרך כלל בירה.

 

דייט ראשון - עדיף בים. "אני לא יוצאת לדייטים, אבל אני מניחה שאני מעדיפה כל דבר שקשור לים. לדעתי זה המקום הכי רומנטי שיש. רק לא בחורף".

 

הדבר הראשון שהיא מסתכלת עליו אצל גבר - "חיוך. זה הדבר הראשון שאני רואה".

 

כדי להרשים אותה באמת - צריך להיות אמיתי וכן, "אני לא אוהבת אנשים שצריכים לשקר כדי שישימו לב אליהם".

 

אולי נהיה ידידים - אל תתבאסו אם תשמעו את התשובה הזו ממנה, כדי לזכות בלב שלה, צריך קודם כל להכיר אותה. דר טוענת שהיא לא רואה עצמה יוצאת עם זרים.

________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

עוד בפנאי פלוס :