הפתעה בבריטניה: סקר ענק שכלל יותר מ-80,000 עובדים משרדיים בדק ומצא: גברים אינם נמשכים לפריטי לבוש קצרצרים וחושפניים. למעשה, לא רק שהם לא נמשכים, אלא שהם אפילו טוענים שבגדים כאלו מפריעים להם במקום העבודה.

 

מדי שנה מקיים משרד העבודה הבריטי סקר בסדר גודל כזה, ובכל פעם על נושא אחר. השנה, כפי שניתן להבין, התמקדו בנושא ביגוד במשרד (הסקר כלל כ-60 שאלות) והתוצאות, כאמור, מפתיעות למדי.

 

 

נו, באמת, אז איך היא תבוא לעבודה עכשיו? אלי מק'ביל וחברות
נו, באמת, אז איך היא תבוא לעבודה עכשיו? אלי מק'ביל וחברות

 

34% מהגברים הנשאלים הודו שאם הייתה ניתנת להם האפשרות החוקית, הם היו אוסרים על בגדים קצרים וחושפניים במשרד. לטענת הגברים, חצאיות קצרצרות, מכנסונים ושאר בגדים שלא ממש נהנים מעודף בד הם "מפריעים לריכוז" (66% מאלו שהבגדים מפריעים להם סימנו את האופציה הזו כאופציה הראשונה) ו"לא מקצועיים" (24%).

 

בלי מחשופים ובלי נמרים, בבקשה

 

ומה לא כדאי ללבוש, לדעת הגברים, למשרד? או, טוב ששאלתם. 32% מהנשאלים השיבו כי לנשים אסור בשום פנים ואופן לבוא עם מכנסונים לעבודה. 30% נוספים השיבו שאסור לבוא עם שום פריט לבוש שעליו מתנוססת תמונה של נמר או הדפס נמר, ובמקרה הספציפי הזה גם אנחנו מצטרפים לקריאה.

 

הלאה. חולצות שקופות הן הבאות בתור, עם 27% מהגברים שאמרו שהיו רוצים לראות את הפריט הזה מתעופף מהמשרד. 24% מהגברים ציינו את החצאיות הקצרות מדי, ו-22% מהגברים ביקשו שלא לבוא עם מחשופים עמוקים.

 

הנתון המפתיע אפילו יותר הוא שגם הנשים, אפעס, לגמרי מסכימות עם הגברים. 67% מהנשים שנשאלו אמרו שהקולגות שלהן צריכות להימנע מלבוא בבגדים חושפניים, ו-38% אף חושבות שהדבר צריך להיות מוסכם במסגרת חוקה משרדית בנושא קוד לבוש. כמו כן, 52% מהנשים הנשאלות חושבות שחצאיות קצרות הן לא מקצועיות. ה-48% האחרות, כנראה, לובשות אותן.

 

אגב, אם אתם ממש מתעניינים עם מה לא לבוא למשרד, יש מצב שאתם גם צריכים להימנע מטי-שרט עם הדפס (32% מהנשאלים אמרו שאסור בשום אופן להגיע עם זה לעבודה, והרשו לנו שוב להצטרף לקריאה) ומגפונים למיניהם, כש-26% מהנשאלים הביעו משאלה שלא לראות אותם יותר במשרד.

 

קוד לבוש במשרד?

 

בתוך כך, מדווח ה"דיילי מייל" הבריטי שבמשרד העבודה "שוקלים" להציע חוקי לבוש משרדיים בעקבות הנתונים החד משמעיים שמציג הסקר האחרון. יצויין כי הנושא נידון כבר כמה זמן בעיתונות הבריטית, ושלא מדובר בהצעת חוק, אלא במעין חוזר ממשלתי אשר ימליץ למנהלי המשרדים לאמץ קוד לבוש אחיד לגברים ולנשים, כנהוג בלא מעט מקומות בארצות הברית, למשל.

 

בעוד שעושה רושם שלפחות על פי הסקר הגברים דווקא בעד, קפצו דוקא ארגוני הפמיניסטיות על הרגליים האחוריות. "זו בושה שאפילו שוקלים כזה דבר", אמרה פטסי רוברטסון, דוברת הארגון "נשים למען נשים". "לכל אישה יש את הזכות הבלעדית על גופה וכן את הזכות להחליט מה היא תלבש. במשרד העבודה צריכים להתעסק בבעיות מהותיות כמו הטרדות מיניות בעבודה, ולהפסיק להתעסק בזוטות".

 

ממשרד העבודה הבריטי, אגב, סירבו להגיב, אך גורם המקורב למשרד צוטט כאומר: "המשרד בהחלט שוקל צעד כזה, עושה רושם שזהו צו השעה".

 

טקבקו לנו: האם צריך להנהיג קוד לבוש משרדי, או שכל אחד יכול לבוא איך שמתחשק לו?