נסענו לאילת לצלם קטלוג נוסף של גוטקס, גם הפעם בכיכובה של דוגמנית בגדי הים האולטימטיבית תמי בן עמי.

 

  (צילום: בן לם)

 

לצילומי אחת מקבוצות הדגמים שכרנו בנמל ספינה קטנה והפלגנו למרחק לא גדול מהחוף. אחרי מספר צילומים, החלטתי לצלם את תמי בבגד ים אדום כשהיא שוכבת בסירה הקטנה הצמודה לספינה. להפתעת כולם התברר פתאום כי תמי, מלכת בגדי הים האולטימטיבית, לא יודעת לשחות, ולכן היא פוחדת להישאר לבד בסירה המתנדנדת על הגלים.

אך מיד נמצא פיתרון: שלושה מצילים חסונים שהזעקנו מהחוף שמחו להצעה המלבבת, ומיהרו ובאו להחזיק בדפנות הסירה. שניים נוספים, שלא ויתרו על החוויה, עגנו במרחק קטן מתמי והיוו גיבוי אבטחה נוסף. רק אז הסכימה תמי להשתרע במלוא אורכה המדהים על המזרן שהונח על הסירה, עדיין רועדת מפחד – אך כתמיד ולמרות הפחד, משתדלת להיראות במיטבה.

 

  (צילום: בן לם)

 

שנים אחדות מאוחר יותר סיפרה תמי לי ולכולם בגאווה, שהתחילה סוף סוף לקחת שיעורי שחייה.

 

  (צילום: בן לם)

 

לקראת סופו של יום הצילומים האחרון, לאחר שסיימנו לצלם את כל הדגמים שהבאנו איתנו, הודיעו לנו ששולחים אלינו עוד מספר דגמים שהושלמו רק זה עתה. השמש באילת שוקעת מעבר לרכסי ההרים די מוקדם, ועל כן נאלצנו למהר ולהגיע אל פסגת הרי אילת כדי לתפוס את קרני השמש האחרונות של היום.

 

  (צילום: בן לם)

 

בזמן הקצר שעמד לרשותנו (כעשר דקות) נאלצנו לצלם את ארבעת הדגמים שקיבלנו, כאשר אנחנו מדלגים בין הגבעות ורצים בעקבות השמש. הדגם הראשון שצילמנו היה בגד גוף צמוד כמעטה עור נחש, וביקשתי מתמי שתשכב כזיקית מול קרני השמש הזהובות והחמות של הדקות שלפני השקיעה. פניה וגופה של תמי יצרו עם צבעי המדבר מראה מיוחד, בעל איכויות זוהרות יוצאות דופן.

לצילום טוב בדרך כלל מקדישים זמן רב של הכנה ותכנון. כאן יצרנו במשותף, במהלך מהיר וקצר, צילום יוצא דופן שהיה לאייקון.