אחרי שני מעצבים ותיקים ומוכרים, שי שלום ורזיאלה גרשון, התצוגה השלישית של היום הביאה אל המסלול את מותג האופנה הצעיר Sample - שנחשף לראשונה לקהל רחב במסגרת שבוע האופנה. האחיות עינב זיני ונופר מכלוף, שייסדו את המותג בשנת 2008, יצרו קולקציה ספורטיבית עם נגיעות של בגדי ערב בצבעי לבן, אוף ווייט ושחור, והבלחות של הדפסים ילדותיים בניחוח רטרו.

 

חשיפה ראשונה מול קהל רחב. תצוגת האופנה של Sample (צילום:ענבל מרמרי)
חשיפה ראשונה מול קהל רחב. תצוגת האופנה של Sample (צילום:ענבל מרמרי)

 

התצוגה של Sample הצליחה להציג מגוון של בגדים נשיים נחשקים - מטייץ מעור עם פתחים בברכיים ועד שמלת חולצה עם כיסים מרובים - לצד פריטים מטופלים מדי שלא ייצרו את האפיל הנונשלנטי ששרה על רוב הקולקציה. למרות התחלה מעט פושרת עם קבוצה לבנה ואנמית עד סטרילית, התצוגה התחממה במהרה והגיעה לשיאה עם שמלת העור השחורה שעלתה אחרונה על המסלול. נותר לנו רק להצר על כך שכל הדוגמניות כקבוצה לא שבו לפינאלה המתבקש בסוף התצוגה.

 

  (צילום:ענבל מרמרי)

 

נקודות האור

פריטי העור. המותג Sample מזוהה עם בגדי עור מתחילת דרכו, וגם הפעם הצליחו המעצבות להפוך את העור לכוכב של התצוגה. דרך תרגום מתוחכם של גזרות מוכרות כמו חולצה גברית, מכנסי 3/4 רחבים, חולצת טי ושמלת מקסי נשפכת לבגדים עשויים עור דקיק באיכות גבוהה וגימורים מדויקים - הצליחו ב-Sample להוכיח שחומר הגלם הקשוח אינו שייך רק לטרנד הפטישיסטי ויכול להשתלב בכל מלתחה.

 

  (צילום:ענבל מרמרי)

 

הסטיילינג. כל פרט בעטיפת הקולקציה של Sample היה עשוי היטב: מהפוני שעיטר את ראשיהן של כל הדוגמניות והמשיך לקוקו רפוי ועד הנעליים שעיצבה לתצוגה בוגרת בצלאל רותם גור. בהתחשב בכך שלסטיילינג אחראיות מעצבות המותג עצמן, אפשר בהחלט לקבוע כי מדובר בתפיסה אסתטית שלמה שרק תוביל אותן לגבהים חדשים בעיצוביהן בהמשך.

 

  (צילום:ענבל מרמרי)

 

  (צילום:ענבל מרמרי)

 

נקודת החושך

ההתחכמויות. משחקי שקיפויות מיותרים, א-סימטריות לא נחוצה ותוספות שלא שירתו את הבגדים כלל - כל אלו הפציעו מדי פעם על המסלול, ופגמו בתחושת השלמות האלגנטית שאיגדה את רוב הקולקציה. מותג שמצליח לייצר אמירה אסתטית שקטה ומהודקת כל כך, יכול היה בקלות לוותר על גימיקים מיותרים. בנימה זו, לדעתנו הקולקציה היתה רק מרוויחה מוויתור על רבים מהדגמים המודפסים - שנראו כנטע זר בתוך אנסמבל אחיד.

 

אפשר היה לוותר על ההדפסים. תצוגת האופנה של Sample (צילום:ענבל מרמרי)
אפשר היה לוותר על ההדפסים. תצוגת האופנה של Sample (צילום:ענבל מרמרי)

 

  (צילום:ענבל מרמרי)

 

הדס שואף