חודש דצמבר הוא הזמן המתאים ביותר ליהנות מלוחות שנה יצירתיים. מתוך מבחר אינסופי, קבלו עשר דוגמאות לגרסאות מקוריות ומעוצבות ללוח שנה:

למעלה: לוח שנה שמגיע מיפן והופך את שולחן העבודה לגן חיות, עם 12 דמויות של בעלי חיים עשויים קרטון, כל אחד מייצג חודש אחר - מוצר שעוצב בסטודיו good morning inc וזכה בפרסי עיצוב רבים. נמכר בחנות של מוזיאון המומה (13$). 

את לוח השנה הזה (40$) תוכלו לקרוא רק עם טבעת המגנט השחורה המצורפת אליו. היות והוא מונה רק את ימי החודש ולא את החודשים או השנים, אפשר לעשות בו שימוש מתמיד.

עוד לוח שנה המתאים לשנים רבות הוא Perpetual, שעושה שימוש בכוח המגנט הנמצא בשתי הכדוריות שמציינות את היום והחודש, כדי להשיג את המראה הווירטואוזי. 

לוח שנה לאי בודד של המעצב Mikhail Morosin. כרגע נמכר כתבנית למעצבים גרפיים בלבד.

לוח ההרים משלב בין תמונת קיר ללוח שנה - כל הר מייצג חודש אחר, ורק כשמתקרבים אפשר לראות את ציון הימים (ראו תמונה מטה). נמכר בחנות המעצבת באטסי (30$), בצבעים שונים.

 

סטודיו העיצוב הנורווגי StokkeAustad הרכיב לוח שנה מ-365 פתקיות שהודבקו בסגנון post-it. ארבעת הגוונים העיקריים מייצגים את ארבע עונות השנה.

סטודיו Brigada Creativa  מציג גרסה רומנטית ללוח שנה (15$) - בכל יום אתם מוזמנים להשלים את הלב באופן המעיד על מידת הרומנטיות לאותו יום. בראייה שנתית יהיה לכם קל יותר להחליט אם להישאר במערכת היחסים או לנטוש.

בתמונה למטה מופיע המקרא למילוי הלוח: כל רבע לב מציין פעילות אחרת - שיחה, סקס, נשיקות וזמן יחד.

on this day הוא לוח שנה עם ערך מוסף: מאחורי כל משבצת שחורה יומית טמונה לה פיסת מידע על אירוע משמעותי שהתרחש באותו יום.

 

טוסטר שמאפשר לך לצלות כל פעם חודש אחר. לוח השנה עשוי נייר ממוחזר ומגיע במעטפה עם הנחיות קיפול.

אחרון חביב הוא לוח שנה ששובר את כל מוסכמות הפרינט: לוח הלגו - פשוט הרכיבו אותו מחדש מדי חודש.

רוצים עוד? ל-30 דוגמאות מפתיעות נוספות בקרו באתר שלי.