העובדה ש"היי תום", השיר החדש והמהפנט של דיאנה גולבי, נמצא ברשימת השירים המושמעים כמעט בכל תחנת רדיו, לא בהכרח אומרת שהיא יודעת מי זה תום בכלל.

 

"אני לא אוהבת לראות שירים דרך עיניים של אחרים", טוענת גולבי. "גם לא שאלתי את צרויה (להב, כותבת המילים) מי זה תום. אתה מקבל תמונה ענקית ויש לך מיליון אופציות לדמיין אותה וזה אדיר, לא צריך הגדרה על מה השיר. בכלל, אני מעדיפה פחות להגדיר מראש, צריך לדמיין קצת. אני אוהבת לקבל שירים כשמבחינתי הם עירומים ולט מי דו דה ג'וב".

 

>> בואו להיות חברים של פנאי פלוס בפייסבוק

 

אותי השיר הכניס לאווירת יום הזיכרון.

"בדיוק קיבלתי הודעה בפייסבוק מחייל שעובד עם משפחות שכולות וגם לו היתה הקונוטציה הזאת, כתב לי שהוא מכיר חללים שנפלו ושקראו להם תום. חשבתי שאף אחד לא התעמק בשיר, ופתאום הוא שלח לי את הדבר המרגש הזה. אני בכלל לא חשבתי על השיר בצורה הזאת, ממש ממש לא".

 

גולבי, 20, היתה רק בת 18 כשצביקה הדר הכריז עליה כזוכה הגדולה בעונה השמינית של "כוכב נולד". דנה אינטרנשיונל, שהיתה אז שופטת, אמרה לה שהיא המתמודדת המוכשרת ביותר אי פעם בתוכנית ("לא נפגשתי איתה מאז אבל היא נחרטה לי בלב", מספרת דיאנה).

 

כשסיימה התחילה לעבוד עם המפיק לואי להב על הפרס שלה: אלבום אולפן ראשון שייצא בחודשים הקרובים. אחרי שלקחה חלק בפסטיגל 2010 התגייסה לצה"ל, שם היא משמשת מדריכת הסברה בחיל התקשוב.

 

למעשה, השיחה שלנו מתקיימת כשהיא "באמצע רמת הגולן, משווקת את החיל לי"בניקים, מעלה את המוטיבציה שלהם לגיוס". זה כבר כמעט שבועיים שהיא שם, כולל לישון באוהלים. אבל אל תרחמו עליה, זה קורה רק פעם בשנה.

 

דווקא עכשיו, כשהשיר שלה מטפס במצעדים, היא מנותקת מהעולם. "אנחנו מרוחקים מהציביליזציה ואין לי מושג מה קורה איתו. אני מנסה לעקוב דרך האייפון. יש פה רדיו וכשהוא מושמע החבר'ה צורחים את השיר, מביכים אותי".

 

את הסינגל הראשון שחררה גולבי לפני למעלה משנה. הלחינו אותו הצמד גיא ויהל, שכמה חודשים קדימה יתפרסמו בריאליטי המוזיקה המתחרה, "The Voice". את השני שחררה רק שנה וחודש אחר כך.

 

"אני בסדר גמור עם לקחת את הזמן, לא ממהרת", היא מסבירה. "אני גם באמת מתבשלת על זה, לא נחה. התחלתי איזשהו תהליך שלא נעצר, לקח לי זמן להבין מה זה ליצור אלבום".

 

על הלחן לשיר החדש אחראי רמי קלינשטיין, שהלחין גם את רוב שיריה המוכרים של צרויה להב עבור אשתו לשעבר, וגם את הסינגל הראשון של זוכת "כוכב" אחרת, נינט טייב, שגם הוא, אפשר לומר, היה בסגנון מעט מבוגר מדי בשביל חיילת צעירה. אבל לדיאנה לא אכפת לקחת שירים רציניים מדי לגילה.

 

"ברור לי מאוד מה אנשים בארץ רוצים ואוהבים לשמוע. אני באמת לא גדלתי על מוזיקה פשוטה לאוזן. לא כי ניסיתי להתחכם, אלא כי רציתי שמשהו ייגע בי. יש המון שירי פופ מגניבים, אבל לפעמים בא לך שאנשים לרגע ייכנסו לתוך עצמם, ואם יש לך אפשרות לגעת בהם ולפתוח להם משהו אז אעשה את זה. אני לא מחפשת לעשות עוד קאוור".

 

גולבי מספרת שהאלבום יכיל גם שירים שהיא כתבה והלחינה. היא משתחררת עוד שלושה חודשים, ו"לא חושבת שיש מסלול של יוצאי 'כוכב נולד' שאתה צריך לעבור ולקבל סיכה בסוף, אחרי שהיית דוגמן ושחקן". מצד שני, משחק זה בהחלט אופציה.

 

"אני מאוד בעניין. אני לומדת משחק בתיאטרון חולון ואני באה מהמקום הזה, למדתי משחק מילדות. כרגע אני בצבא וזה מאוד קשה לשלב את עצמך נפשית עם עוד משהו, ובכל מקרה יש לי מטרה לסיים את האלבום, אפילו לא בגלל גלגלצ או הקהל, אלא בגלל שאתה אומר לעצמך תתחיל משהו, תסיים אותו, ואז נפרח".

 

בינתיים לא קל העניין שנקרא תעשיית המוזיקה. "קשה זאת המילה. וקשה. יש לי המון מחשבות ודעות על המוזיקה כאן ואני לא פותחת את זה אפילו מול עצמי, אני מדחיקה. אנחנו באמת מדינה קטנה וקשה למצוא קמצוץ קהל שיהיה רק שלך".

 

אז מה עושים?

"אני מנסה לא לאבד את עצמי ומקווה שאני מצליחה לגעת באנשים, ואם לא אז פאק איט".

 

דיאנה גולבי בהופעה, 15.12, אוזן בר, תל אביב

__________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

עוד בפנאי פלוס :