>> בואו להיות חברים של פנאי פלוס בפייסבוק

 

האוניברסיטה לילדים

ג'סטין ביבר, למה זה טוב?

 

שם הקורס: "Swaggerific Like Justin Bieber" – או בתרגום חופשי: "קול כמו ג'סטין ביבר".

 

מה לומדים: באוניברסיטת מערב אונטריו, קנדה, לומדים כיצד הפך ג'סטין ביבר להיות כזה מפורסם, למה דווקא הוא, וניתוח סוציולוגי של כל התופעה הזאת שנקראת "בליבריות" (מעריצות של ביבר).

 

למי זה מיועד: לילדות בנות 12, לפקאצות, לנשים שצריכות לבדוק טוב טוב את הנטיות המיניות שלהן.

 

שיט שסטודנטים אומרים: "אני לא מגיעה היום למבחן. יש לי ביבר־פיבר של 39 מעלות".

 

מרצה אורח אפשרי: ג'סטין טימברלייק ינחה את סדנת "היי, פעם גם אני הייתי כזה", וגם אלן דג'נרס תגיע לדבר על העובדה שהיא חולקת את אותה הפריזורה עם כוכב הפופ, כאשר סלינה גומז תקנח עם הרצאת "האנטומיה של ביבר" מפורטת. הכי שיהיה לכולנו בתיאבון.

 

סמסטר חורף

זהירות, סיור לימודי: מסע התאבדות אל מעבר לחומה

 

שם הקורס: "קורס משחקי הכס", פשוטו כמשמעו.

 

מה לומדים: הקורס של אוניברסיטת דרקסל, פילדלפיה, יתמקד בשונה ובדומה בין ספרי "משחקי הכס" לבין סדרת המופת של HBO. לקורס יהיה נופך ספרותי במיוחד, אך הוא יגלוש גם לסוציולוגיה.

 

למי זה מיועד: לחובבי פנטזיה עם איי.קיו קצת יותר גבוה מאלה שילכו לקורס של "הארי פוטר", לחזאים בפוטנציה שמתעניינים לדעת אם החורף אכן מגיע ולגיימרים המשוכנעים שיום אחד יתחתנו עם קאליסי היפה.

 

שיט שסטודנטים אומרים: "בדיוק סיימתי לכתוב את העבודה שלי על תסביך אדיפוס של ג'ופרי עם אמו. בוא'נה, היה קשה".

 

מרצה אורח אפשרי: קטלין סטארק תנחה את סדנת "איך לאבד בחור ב־10 פרקים" וג'ורג' ר.ר. מרטין, כותב ספרי "משחקי הכס", יעביר שיעור דומה בשם "קיל יור דרלינגס". גם אלייז'ה ווד, כוכב "שר הטבעות", ישמח להתארח כמרצה, בהתחשב בעובדה שסיפר בראיון לקונאן אובראיין שהוא משוגע על הסדרה.

 

מהם עיקרי האמונה של הפראים?
מהם עיקרי האמונה של הפראים?

 

בשר אחר

קורס ליידי גאגא: פה מקבלים נקודות בונוס על אסונות אופנתיים

 

שם הקורס: "סוציולוגיית התהילה וליידי גאגא" ו"גאגא לגאגא: סקס, מגדר וזהות עצמית".

 

מה לומדים: הקורס הראשון, של אוניברסיטת דרום קרוליינה, מתמקד בסוציולוגיה ובתופעת התהילה, בעוד הקורס של אוניברסיטת ג'ורג'יה חוקר את התפתחותו האינדיבידואלית של האדם דרך ליידי גאגא ומנסה לבדוק כיצד היא שינתה את התפיסה שלנו לגבי מגדר וזהות עצמית. או משהו.

 

למי זה מיועד: למפלצות הקטנות של גאגא, כפי שהיא קוראת למעריציה, לפקאצות ולאנשים עם טעם מוזיקלי של פד משומש.

 

שיט שסטודנטים אומרים: "קיבלתי בונוס בגלל שהגעתי למבחן לבוש בסטייק סירלוין מעושן".

 

מרצה אורח אפשרי: מדונה תעביר את ההרצאה המעולה "50 גוונים של לחפור: הנה עוד כמה סיבות שליידי גאגא גנבה לי את הזהות". ניקי מינאז' תעביר את "נו, אבל בחיאת, אני לבושה יותר מוזר ממנה. מה, לא?" (היי, לא אנחנו בוחרים את שמות הקורסים).

  

דיינג'רס דייב

פה כשאומרים לעבור על החומר, מתכוונים לזה

 

שם הקורס: "בגלל שדייב שאפל אמר".

 

מה לומדים: בקורס הזה של אוניברסיטת וואסאר, מדינת ניו יורק, מנתחים שאלות ועקרונות בנושא מגדר, גזע ופוליטיקה, תוך כדי צפייה במערכונים וקטעי סטנד־אפ של הקומיקאי הגדול דייב שאפל.

 

למי זה מיועד: לאנשים שמעריכים הומור טוב, למי שמתעניין במעמד האפרו־אמריקאים בארצות הברית ולכל מי שאין לו סבלנות לחכות שקורס דומה ייפתח על בסיס הסטנד־אפ של סיינפלד.

 

שיט שסטודנטים אומרים: "תגיד, המורה, אפשר להשתמש במחשבונים במבחן? מה? אה? כן, יכול להיות שעישנתי קצת".

 

מרצה אורח אפשרי: קברניטי "קומדי סנטרל" יעבירו את "הדפוק הזה עושה לנו טוב: איך דייב שאפל ניסה לדפוק לנו ברז". חוץ מזה, סגל המרצים באוניברסיטה תר בימים אלה אחרי קומיקאי מצחיק ושחור שיכול לשמש כמרצה אורח אפשרי. אולי טרייסי מורגן ואדי מרפי מכירים אחד כזה?

 

בית ספר למשחק

אני המרצה שלכם ל"הסמויה" ואתם תקראו לי ניגר

 

שם הקורס: "הפילוסופיה של 'הסמויה'".

 

מה לומדים: הקורס (הנערך באוניברסיטת ג'ורג'טאון, אך חוגים דומים נפתחו בעבר גם בהארוורד ובאוניברסיטת ג'ון הופקינס) ישתמש בנתונים הסביבתיים הקשים של סדרת המופת של HBO, כדי לדון בשאלות פילוסופיות בנושא מוסר ואחריות.

 

למי זה מיועד: לצופי HBO אדוקים, לקרימינולוגים בפוטנציה ולממזרים עם מזל שהצליחו להשתחל לקורס.

 

שיט שסטודנטים אומרים: "איך אין לי כוח למבחן באורבניזם מודרני. לעזאזל, למה לא לקחתי קורס קליל על ליידי גאגא".

 

מרצה אורח אפשרי: ג'יימס גנדולפיני יתארח כדי להעביר את ההרצאה "הסופרנוס: עדיין יותר טוב מ'הסמויה'. נשבע לכם", בעוד אנתוני צוקר, יוצר CSI, יגיע כדי להשלים את הקורס עם "אבל אצלנו בסדרה יש את ג'ורג'יה פוקס". בקיצור, הולך להיות שמח.

 

נתח את דמותו של עומאר כגיי הכי  מטיל אימה בטלוויזיה
נתח את דמותו של עומאר כגיי הכי מטיל אימה בטלוויזיה

  

הדואו של פו

אחרי השיעור הולכים להפגין מול המפעל של מיסטר ברנז

 

שם הקורס: "הפילוסופיה של משפחת סימפסון".

 

מה לומדים: אוניברסיטת ברקלי, ביתם של כמה מחתני פרס נובל, נטשה לאנחות את אריסטו וסוקרטס לטובת הומר ומארג', ובוחנת את הידע של הסטודנטים שלה בעקרונות פילוסופיים על פי פרקים של סדרת הטלוויזיה המצוירת.

 

למי זה מיועד: לסטודנטים סטלנים שנהנים לצפות במשהו איכותי עם המאנצ'יז, לכאלה ששומרים חסד נעורים לסדרה המצוירת ואולי אפילו למאט סטון וטריי פרקר, יוצרי "סאותפארק". אחרי הכל, הם תמיד אמרו שהסימפסונים היו ההשראה.

 

שיט שסטודנטים אומרים: "קראת כבר את 'חוכמת הדונאט'? שמעתי שיהיה על זה במבחן".

 

מרצה אורח אפשרי: ג'סיקה סימפסון תנחה את סדנת "אבל אתם בטוחים שאנחנו לא קרובי משפחה? גם אני בלונדינית", בעוד סת מקפרלן יגיש את "טיפשים בלי הפסקה: הנוסחה המעיקה של שרטוט גברים בסדרות מצוירות אמריקאיות".

 

מבחן מגן

מבוא לטופאק שאקור, נא לבוא עם בנדנה ואפוד חסין כדורים

 

שם הקורס: "טופאק שאקור: הכוח שבטקסט".

 

מה לומדים: קבלו ציטוט מדויק של תיאור הקורס, הנלמד באוניברסיטת וושינגטון: "בודק את ההשלכות ההיסטוריות, הספרותיות והפילוסופיות של עבודתו של הראפר והאקטיביסט המנוח טופאק שאקור". עפנו על עצמנו קצת, לא?

 

למי זה מיועד: לאנשים שעד היום לא מאמינים שהם אשכרה התקבלו לאוניברסיטה, לראפרים בפוטנציה ולאינדיבידואלים שעדיין לא מבינים שבנדנה על הראש הינה עילה למאסר ממושך בכל מדינה מתוקנת.

 

שיט שסטודנטים אומרים: "וואו, פשוט אין לי כוח למבחן הזה. שמישהו יירה בי".

 

מרצה אורח אפשרי: קנייה ווסט יעביר את "גדול מהחיים: סיפורו של קנייה ווסט, ולא, לא אכפת לי שהקורס הזה על טופאק", סנופ דוג יעביר את "אמנות הגלגול", וג'יי זי יעביר את "כנופיות ניו יורק: האבולוציה של הראפרים מהחוף המזרחי". בראפ.

 

מרצים בטייץ

נשמט מהסילבוס: איש החרגול

 

שם הקורס: "המדע מאחורי גיבורי על" .

 

מה לומדים: הקורס של אוניברסיטת אירווין, קליפורניה, מושתת על פיזיקה ובוחן את הפעלולים של גיבורי על שונים (כיצד ספיידרמן קופץ ממקום למקום, איך עובד העניין הזה של וונדר וומן והמטוס הבלתי נראה שלה) ברמה הלוגית.

 

הקורס אינו מבטיח להסביר מדוע כל גיבורי העל לובשים טייצים בלתי מחמיאים א־לה פארה פוקס. יש מידע שתצטרכו להשלים לבד.

 

למי זה מיועד: לנערים מחוצ'קנים, לחובבי קומיקס.

 

שיט שסטודנטים אומרים: "אני עף על השיעור הזה".

 

מרצה אורח אפשרי: בראד פיט (בכל זאת, הוא עושה את הבלתי ייאמן וסובל את אנג'לינה ג'ולי המגה־דיווה), ראיין גוסלינג ירצה בנושא "איך הפכתי להיות השחקן החתיך היחיד בהוליווד שלא קיבל תפקיד של גיבור על", והיידי קלום תספר את סיפורה המצמרר (מצטערים, אבל כל אשה שילדה ארבעה ילדים ושמרה על ממדים של סופר־מודל ניחנה בכוחות על־אנושיים).

 

ספת הלימודים

הקורס שפגי באנדי היתה מסיימת בהצטיינות יתרה

 

שם הקורס: "איך לצפות בטלוויזיה".

 

מה לומדים: הקורס של אוניברסיטת מונטקלייר, ניו ג'רזי, בוחן כיצד צפייה יומיומית בטלוויזיה משפיעה על חייך, ומבקש להדגיש בפני סטודנטים פוטנציאליים שהם לא ממש יבלו את רובו דבוקים לספה עם פופקורן.

 

למי זה מיועד: לפגי באנדי, בעיקר.

 

שיט שסטודנטים אומרים: "'אמנות הלחיצה על כפתור ה־MUTE' מתחיל ב־10:00 או ב־11:00? אין לי לוח שעות זמין מול העיניים".

 

מרצה אורח אפשרי: קים קרדשיאן תגיע להעביר את "המסטיק של המוח: כיצד טלוויזיה הורגת לנו את האינטליגנציה באיטיות ושיטתיות". גם קורס "תמורה בעד האגרה? אתם צוחקים עלינו?" יינתן על ידי מרצה אורח אפשרי, כמו גם השיעור המעלף והמאלף "מחפשים מקום נעים ומרווח להיקבר בו? מבוא לערוץ הולמרק", אשר יינתן על ידי לינדזי לוהן, אם היא אכן תגיע בזמן ולא תדרוס מישהו בדרך לאולם ההרצאות.

__________________________________________________________________________________________________________

 

עוד בפנאי פלוס :