ראש השנה בפתח, וזה אומר שהגיעה הפעם השמינית לבחור את 50 האנשים הכי יפים ונכונים של השנה, שלצד הצילומים המרהיבים גם סיפרו לנו מה מעניק להם השראה בחיים.

 

>> בואו להיות חברים של פנאי פלוס בפייסבוק

 

מקום 5: אייל גולן

סמדר שילוני

 

ההשראה שלי: "כשפנו אליי מ'פנאי פלוס' ושאלו אותי לגבי ההשראה שלי, התשובה היתה קלה, שכן מאז ומעולם משפחתי היתה ההשראה שלי. בילדותי אלה היו אמי, סבי וסבתי, וכיום גם ילדיי.

 

"כולם שזורים בכל חלק בחיי כחוט השני, מלווים אותי, עוטפים אותי בחום, ברגישות ובאהבה, שותפים להחלטותיי, בין אם במודע ובין אם לא, ותומכים בי לאורך כל הדרך. אני מודה לאל כל יום על כך. בהזדמנות זו ארצה לאחל לבני משפחתי ולכל בית ישראל חג שמח ושנה טובה, שנת בריאות, אושר והצלחה".

 

הימים חולפים והשיירה עוברת, זמרים ים תיכוניים מפציעים, נחקרים במחלקה להעלמות מס ונעלמים, אבל אייל גולן, 41, לנצח כאן.

 

15 שנה עברו מאז שהוא בקע לעולם המוזיקה הים תיכונית, והוא ממשיך למשול בו בעוז, ויותר מזה - האחיזה שלו רק מתהדקת, ומעמדו שודרג לסנדק הרשמי של הז'אנר. מרביץ פלטינות כאילו המשבר בעולם המוזיקה מעולם לא ביקר פה. מגזין "פורבס" דירג אותו כזמר הישראלי הרווחי ביותר בשנה החולפת, והוא מחזיק בהתאמה גם בתואר הזמר המושמע ביותר באותה שנה.

 

אבל השנה זה לא נגמר באלבום חדש + אלבום הופעה. אומנם גולן מצהיר שהוא לא מדבר פוליטיקה, וכבר כמה שנים טובות נמנע מלהגיע לקלפי ביום הבחירות, אבל הוא עושה לא מעט לטובת יחסים בין אדם לחברו, באומץ ולפעמים בסתירה מוחלטת לסטריאוטיפ.

 

אם בעונה הראשונה של תוכנית הבית שלו, "אייל גולן קורא לך", זכתה בחורה אשכנזייה למהדרין, בעונה השנייה ששודרה השנה כבר זכתה בחורה ערבייה.

 

בנוסף, הוא כבר חצי שנה הבויפרנד של רוסלנה רודינה מאוקראינה, ולפני רגע התבשרנו שהוא גם עשה סולחה עם עופר לוי וזאב נחמה, ואם זה לא קירוב לבבות, אני לא יודעת מה כן.

 

מה יפה בו: הוא תימני. מה כבר לא יהיה יפה בו? 

 

מה נכון בו: מכין אלבום שייגנז וייצא רק אחרי מותו, ירושה לילדיו. ראייה לטווח ארוך זה שיק. 

 

אף אחד לא מושלם: עד שהקעקוע הזה יירד מהעורף שלך אנחנו נמשיך לדבר עליו.

 

מקום 6: קרן פלס

יוני בינרט

 

ההשראה שלי: "בתי הקולנוע בארץ מדורגים אצלי לפי מדד הפופקורן. לפחות אחת לחודש אני הולכת לנשנש לי איזה סרט טוב. בזמן שהפה מתייבש מהמלח והעיניים שקועות במסך, הראש מתחיל לקדוח, וכשנגמר הסרט אני חוזרת הביתה עם התחלה של שיר.

 

"זה כנראה בגלל שתמיד חלמתי להיות במאית קולנוע, ולכתוב שיר זה קצת כמו לביים סצנה מתוך אלבום שלם. זאת אחת הסיבות שממש כמו שרון ליפשיץ, גם אני אוהבת את הקולנוע. סרטים של אחרים מקרינים עליי".

 

עבור קרן פלס, השנה האחרונה היתה סוערת במיוחד: החל מ"בית ספר למוזיקה" ותוכנית הראיונות האישית בערוץ 24, דרך ההריון המתוקשר, הזוגיות עם נועם טור והתינוקי אורי שילדה, ועד לספר הביכורים שלה "עקודים" שיצא ביוני, עוסק בהלומי קרב וחולל סערת־מה כאשר לוחם במיל' מהצנחנים, רמי בר אילן, האשים את פלס בגניבה ספרותית.

 

אבל בכל מקרה פלס זכאית ועוד איך למקומה ברשימה השנה, ולו בשל השאפתנות המקצועית של מי שמסרבת להסתפק בגוון אחד של עשייה. זמרת, כותבת ומלחינה לעצמה, לטלוויזיה, לתיאטרון ולאמנים אחרים, בעלת טור, שופטת בתוכנית ריאליטי של יותר מ־30 אחוזי רייטינג, סופרת ועכשיו גם אמא: האם יש משהו שהאשה הזו עוד לא עשתה?

 

מה יפה בה: מכירים את הקלישאה הזאת של "את כל כך זורחת!" שאומרים להריוניות המודאגות מהעלייה במשקל? אז במקרה שלה, זו לא קלישאה.

 

מה נכון בה: האומץ להתנסות בכל מדיום עליו היא מסוגלת להניח את הידיים.

 

אף אחד לא מושלם: בשיעורי כתיבה לסופרים מתחילים, אחד מהכללים השגורים הוא "כתוב על מה שאתה מכיר". שמעת, נשמה?

 

מקום 11: עומר אדם

איריס אברמוביץ' 

 

ההשראה שלי: "בחרתי להצטלם על רקע תמונות של סרטים וסדרות, כי היכולת של סדרה או סרט להוביל אותך למקום אחר, לעולם אחר, לממד אחר בזמן קצר, היא יכולת מופלאה, כמעט אלוהית".

 

בשנה שעברה הוא מילא את קיסריה, אבל מהו ערב אחד של ניצחון לעומת דיסק חדש ומושמע? השנה הוציא עומר אדם את אלבומו השני, "ילד טוב ילד רע" - שם שמפלרטט עם הדימוי הציבורי של אדם, שממשיך לנסות לשכנע שהוא ילד טוב, שמשום מה השערוריות (צעיר מדי ל"כוכב נולד", מבוגר מספיק לפרשת מרגול) נדבקות אליו.

 

אדם לא רק התגייס השנה לחיל חימוש וסירב ל"רוקדים עם כוכבים" ול"חי ב־LA LA לנד", אלא גם הצליח עם הסינגלים "אל תחפשי", "מאושרת", "בניתי עלייך" ו"מאמי, זה נגמר".

 

שיר שלו גם שובץ באוסף משולש של דאנס, למרות שאנחנו חייבים להודות שהסגנון המזרחי־טורקי של אדם מעורר בנו רצון לשתות אוזו ולחסל עלי גפן ממולאים במועדון ברחובות, ולא לחרוך את הרחבה. אבל מה אנחנו מבינים?

 

מה יפה בו: בגיל 18 יש בו מספיק גבריות בשביל עשרה בני 36.

 

מה נכון בו: לא מנסה בינתיים להפוך לטאלנט רב תחומי, וטוב שכך.

 

אף אחד לא מושלם: שעיר, לעזאזל. 

 

מקום 28: ענת הראל

סמדר שילוני

 

ההשראה שלי: "רקדנים. בגלל הבחינה הבלתי פוסקת של גבול היכולת של הגוף ככלי ביטוי ובשל היכולת לבטא עולם שלם של רגש באמצעות תנועה ללא מילים. מופעי ריקוד מסוגים שונים יכולים להביא אותי לסף דמעות".  

 

קרוב לוודאי שבלי הריאליטי ההוא, זה שעכשיו מתפקד כסלע המריבה בין ערוץ 10 לרשת, ענת הראל לא היתה מדגדגת את הרשימה הזו, אבל היא היתה שם, והגיעה רחוק - יותר נכון קרוב, הכי קרוב שאפשר לתואר השורדת הראשונה מזן הסלבז בלי להחזיק את הצ'ק.

 

הראל, 42, עשתה השנה את המעבר החד מעוד דמות מטושטשת בשולי התעשייה, פרזנטורית של קורנפלקס ומישהי שעושה מלא כושר, לדמות עם עומק ונפח המזוהה עם יותר אפיונים. לטוב ולרע, כן? היא הראתה נחישות ויכולות בלא מעט משימות פיזיות, מה שבטח יועיל למוצר שהיא מקדמת, שאמור למכור בריאות.

 

מצד שני, לא מעט אנשים, צרכני קצה, שמסתכלים עכשיו על הראל, רואים בה גם את האשה שנכשלה בקריאת המפה האנושית ויצרה אנטגוניזם חריף. אלו אותן תכונות שהביאו אותה לגמר "הישרדות", אבל השאירו אותה עם מעט מדי קולות מושבעים, שלא סלחו ולא שכחו. לאן היא תיקח את זה עכשיו? האם היא תיעלם מהמפה, או תמנף את הדימוי החדש שלה קדימה? הזמן יגיד.

 

מה יפה בה: תיזכרו איך הביקיני הזה יושב עליה, בחייכם.

 

מה נכון בה: לעולם לא נתלונן על עודף נשים חזקות וחכמות.

 

אף אחד לא מושלם: ועדיין כל זה לא הספיק למקום הראשון ב"הישרדות". 

 

מקום 45: יאנה יוסף

יוני בינרט

 

ההשראה שלי: "הפשטות שמשתלבת באלגנטיות הנצחית עם רוח הנעורים של אודרי הפבורן מהווה השראה עבורי להכיר ולדעת את הפלוסים והמינוסים בחיי היומיום. אני משתדלת לזכור ולממש זאת בדרך החיים שלי". 

 

אם לשפוט לפי כמות הטוקבקים שהיא עדיין מייצרת – למרות שעברו חמישה חודשים מאז שהסתיימה עונת "האח הגדול" שבה הגיעה למקום החמישי בגמר – יאנה יוסף, 23, היא מהטופ של היפות והנכונות ברשימה הזו.

 

יופייה עוצר הנשימה בהחלט תורם לכך, אבל הזוגיות הביזארית עם קותי, שבעונת "האח" הפכה ל־WTF המדובר ביותר בארץ, היא הסיבה העיקרית. הבעיה היא שבניגוד לרוב הקולגות שברשימה, יוסף עדיין לא גיבשה לעצמה איזושהי זהות סלבית מקצועית מעבר לנוכחות במדורי הרכילות, כאן כשהיא מאמצת כלב עם אהובה מהריאליטי ושם כשהיא מגיעה לים עם ביקיני משמח.

 

מצד שני, בקושי שבועיים עברו מאז תוכנית הגמר ועד שיוסף נבחרה להוביל קמפיין מתגמל לנעלי סקופ, כך שבמקומה, לא היינו מודאגים במיוחד.

 

מה יפה בה: הכל. המיקס הזה של אב יהודי ואם מוסלמית, שניהם מטג'יקיסטאן, אחראי לאחד מהדברים היפים יותר שנראו כאן בשנים האחרונות, והסיבה העיקרית לצפייה בעונה האחרונה של "האח הגדול".

 

מה נכון בה: הזוגיות עם קותי, שהשתיקה את הציניים כשהמשיכה אל מחוץ לכותלי בית האח, בניגוד לדוגמאות עבר שסיפקה התוכנית.

 

אף אחד לא מושלם: מצד שני, הבחור מיליונר, אז לכו תדעו.

__________________________________________________________________________________________________________

 

עוד יפים ונכונים: 

 

 

** את רשימת "היפים והנכונים" המלאה תוכלו למצוא בגיליון החדש של פנאי פלוס