• שרון טלמור, מצוות מדריכי "פגסוס" מספרת על טיול ביפן: על הנופים והאדריכלות הייחודיים שלה. על פניה הכפולים של טוקיו, מצד אחד גורדי שחקים של פלדה וזכוכית, ומצד שני בתי עץ קטנים ומסורתיים. שרון ממליצה לעלות על הרכבת המהירה ולבקר גם בארמון שבעיר קיוטו, שהייתה עיר הבירה המסורתית במשך מאות שנים. בנוסף, אסור לפספס ביקור בכפר העתיק שירקווה-גו, שתושביו חיים בו כיום בדיוק כפי שחיו שם לפני מאות שנים. הטיול ביפן מתאים לכולם, ומומלץ לבקר ביפן בסתיו, עם נוף שלכת מרהיב, או באביב, עם פריחת עץ הדובדבן הנודעת.

  • רוצים לצאת לחופשה משפחתית מפנקת עם הרבה ירוק ומים? עופר אדלר, מנכ"ל "ב.ד. גרייבר" מציע לצאת לחופשה משפחתית באחד מכפרי הנופש הנפלאים שבהולנד. המשפחה מתגוררת בווילה, ובמהלך השבוע אין תנועת כלי רכב בתוך הכפר, וההתניידות בכפר נעשית באופניים. במהלך השבוע מומלץ לטייל במכונית באתרים בסמוך לכפר הנופש, וליהנות ממה שמציע כפר הנופש עצמו – פארק המים "אקווה מונדו", ישיבה רגועה אל מול האגם או פעילויות לכל המשפחה ומופעי בידור בערבים. מומלץ להגיע למקום במהלך הקיץ ועד לתקופת החגים.
  • כדי לטייל בנוחות ובקלילות, וכדי למנוע תקלות מביכית ממליץ יניב בן עמי, מנהל מכירות Regatta, על מכנסי סטרץ' – מכנסיים קלים, בעלי יכולת מתיחה ועמידים במיוחד. טכנולוגיית הסטרץ' משולבת גם בביגוד שמתאים לספורט אתגרי – טיפוס הרים, רכיבה על אופניים וסקי, וגם בביגוד תרמי, הצמוד לגוף ויחד עם זאת מאפשר תנועה חופשית.
  • ארז הירש, מדריך ליוון בחברת Medraft, ממליץ לנחות בסלוניקי או אתונה, ולצאת לטיול ג'יפים ביוון ההררית. הג'יפ הוא כלי רכב המאפשר להגיע למקומות שהגישה אליו בדרך אחרת בלתי אפשרית –רכסים תלולים, נהרות צלולים ויערות אורן עבותים, שם אפשר להיתקל בכפרים מסורתיים ואפילו ברועים נוודים. הטיול בג'יפ מאפשר להיות בטבע כל הזמן, לפגוש את האוכלוסייה המקומית מכניסת האורחים ולטעום מהאוכל המשובח בדרכים. הטיול אינו טיול אתגרי והוא מתאים לכל חובב טיולי טבע ונוף, ומומלץ לנסוע בחודשים אפריל-יולי.
  • טיול ברחבי הארץ בטרקטורון הוא רעיון נהדר למי שאוהב לטייל בטבע. רווה תבורי, מנהל מותגים בחברת "עופר אבניר", מספר על מועדון חברים לבעלי טרקטורונים, היוצאים לטיולים משותפים ברחבי הארץ; רווה מזכיר כי הנהיגה נעשית רק במקומות מותרים – אם בכבישים או בשבילים מסומנים. בכל טיול משתתפים בין 15 ל-40 טרקטורונים, והיעד משתנה בהתאם לעונות השנה.
  • בפינת "המדריך למדריך" מארח יגאל את רועי גליץ, מדריך טיולים וצלם טבע. רועי מספר על הסיכונים שלקח כדי לצלם לביאה ממרחק 10 ס"מ ודוב גריזלי ממרחק 7 מטר, ועל החוויה המרגשת שבצילום הזוהר הצפוני בלפלנד.