>> ערוץ האופנה הישראלי ב-HOT - צפו בכל התוכניות

 

זוהי שעת אחר הצהריים בלופט של מעצבת שמלות הכלה והערב גלית לוי, ועיניה של המעושרת דפנה שחר מתרוצצות באקסטזה בין עמודיו של מגזין שמלות כלה מחו"ל. "זו דומה לזאת כבר עשינו בחתונה הראשונה, לפני 11 שנים, אז לא", היא מצביעה על שמלה צחורה בגזרת A עם שובל ארוך. "את הגב של זאת אני מאוד אוהבת, ואולי עם קצת תחרה שיורדת וכתפיות דקות היא תהיה מושלמת עבורי", היא מצביעה על שמלת סטרפלס לבנה וקלאסית, שיורדת מטה בגזרת קלוש מחמיאה. לוי, שכבר ראתה מאות, אם לא אלפי, כלות בשני העשורים האחרונים, מקשיבה לדרישות של הלקוחה הדעתנית. "כלה בחתונה השנייה משקיעה אותו הדבר בשמלת הכלה שלה, לפעמים אפילו יותר מאשר בחתונה הראשונה", היא אומרת בשיחה עם Xnet. "יש להן הרבה יותר כסף, ובסופו של דבר, כולן עדיין חולמות להיראות כמו סינדרלה בליל החופה".

 

 

דפנה שחר וגלית לוי. ''בסופו של דבר, כולן עדיין חולמות להיראות כמו סינדרלה בליל החופה'', אומרת לוי (צילום: עודד קרני)
דפנה שחר וגלית לוי. ''בסופו של דבר, כולן עדיין חולמות להיראות כמו סינדרלה בליל החופה'', אומרת לוי (צילום: עודד קרני)

 

 

השבוע החולף היה מסיבת חתונה אחת גדולה בביצת הסלבס המקומית. אחרי שנינט והדוגמניות לירז דרור ואור גרוסמן הודיעו על אירוסיהן ומילאו את אתרי הרכילות באייטמים עסיסיים, גם לגרושות מגיע מעט מאבק הכוכבות שפיזרו השלוש. אמש צעדה לחופה בשנית הדוגמנית והשחקנית ימית סול, 31, וב-15 בספטמבר תחליף המעושרת דפנה שחר, 39, טבעות ונדרים עם הח"כ הצעיר יובל צלנר ממפלגת קדימה.

 

חשבתם שכלות בפרק ב' מגיעות לחופה מחושבות ומאופקות יותר? תחשבו שוב. שיחה עם מספר כלות ומעצבות מוכיחה כי רבות מהן עדיין חולמות על השמלה הלבנה המושלמת, ממש כמו בחתונה הראשונה. לצד אלו, ישנן כמה כלות יוצאות דופן, שלא חוששות להיכנס תחת חופה בשמלה אחרת, אדומה למשל. או סגולה, כפי שלבשה פנינה רוזנבלום כשנישאה ב-2004 בשלישית, לאיש העסקים רוני סימנוביץ'.

 

 

פנינה רוזנבלום ושמלת הכלה הסגולה בחתונתה עם איש העסקים רוני סימנוביץ' (צילום: מאיר פרטוש)
פנינה רוזנבלום ושמלת הכלה הסגולה בחתונתה עם איש העסקים רוני סימנוביץ' (צילום: מאיר פרטוש)

 

 

"עבורי אין הבדל בין שמלה לפרק א' לזו של פרק ב'. אני רוצה לתת גם הפעם את כל השואו", אומרת שחר. "אם שנינו היינו בפרק ב' של חיינו, יכול להיות שהיינו עושים אירוע צנוע, עם פחות אנשים. אבל מכיוון שליובל זה פרק א', זה מרגש בפני עצמו, ובחרתי בשמלה לבנה כמו שצריך. רציתי לעשות את זה בשבילו". שחר בחרה לעצמה שתי שמלות: אחת קלאסית לבנה וצנועה לחופה ("אני לא מהבנות שהולכות עם כל האיברים בחוץ"), ושנייה קלילה יותר לריקודים. שמלת שושבינה תואמת מעצבת לוי גם לליה, בתה של שחר מהכדורסלן לשעבר עודד קטש.

 

 

דפנה שחר. בחרה שתי שמלות של גלית לוי: אחת קלאסית לבנה וצנועה לחופה, ושנייה קלילה יותר לריקודים (צילום: אלכס ליפקין)
דפנה שחר. בחרה שתי שמלות של גלית לוי: אחת קלאסית לבנה וצנועה לחופה, ושנייה קלילה יותר לריקודים (צילום: אלכס ליפקין)

 

 

מצד שני, יש מי שהחליטו ללכת על משהו קצת יותר נינוח בחתונה השנייה. "אני לא מחפשת להיות פצצה בחתונה שלי", סיפרה השבוע הדוגמנית ימית סול בראיון ל"לאשה". "מדדתי שמלות שהן סופר פאשן. את נראית פצצה, שובל ארוך, הדוקה לגוף, את יכולה רק להיכנס איתה לחופה ולצאת. זו לא אני. אני לא מחפשת להיות פצצה בחתונה שלי, אלא משהו יותר נקי, קלאסי. נתנאל זיקרי עשה לי שמלה זורמת, לא נפוחה, שאני יכולה לרקוד איתה. אני יכולה לעשות איתה גלגלון אם אני רוצה".

 

 

שמלת כלה של דפנה לוינסון (צילום: רונן פדידה)
שמלת כלה של דפנה לוינסון (צילום: רונן פדידה)

 

 

אבל בין "לתת את כל השואו" לבין "לא מחפשת להיות פצצה בחתונה", ישנו תחום רחב מאוד של כלות בפרק ב', שרוצות רק לקיים את הטקס בצורה אינטימית ובשמלה לבנה לא מחייבת. משהו פשוט, מהקולב. עבור אלו צצו בשנים האחרונות מחלקות של שמלות כלה במחירים נוחים יחסית: ממאות עד אלפי שקלים בודדים. פשוט לבוא, למדוד ולקחת. בין המעצבים הייעודים לקהל זה ניתן למצוא את דפנה לוינסון, דורין פרנקפורט, בוטיק קאלה ונעמה בצלאל – שהיא אולי השם הלוהט ביותר עבור כלות מז'אנר זה. בשיחה עימה מצביעה בצלאל על מחיר השמלה כאחד הפרמטרים המכריעים בסוגיה. "מן הסתם, כלות שמתחתנות בפעם השנייה כבר היו בסרט הזה של חתונה", מסבירה בצלאל. "הן מחפשות שמלה זולה. כל הגישה שלהן מגיעה ממקום פחות לחוץ. הן לא עושות מזה 'אישיו' ולא מתכוננות לזה חודשים מראש. ברוב המקרים מדובר בשבועות ספורים".

 

מה המחיר הממוצע לשמלה כזאת?

"יש שמלות קצרות בלבן ב-800 שקל, וזה יכול להגיע ל-4,000 שקל עבור שמלות מקסי 'כלתיות' יותר. אצלי לפחות, רוב הכלות בפרק ב' הולכות על שמלה קצרה".

 

 

שמלת כלה אדומה של לימור רוזן (צילום: גיא גלעד)
שמלת כלה אדומה של לימור רוזן (צילום: גיא גלעד)

 

 

גלית לוי לא מסכימה עם האבחנה של בצלאל. מי שחיתנה בפרק ב' ידועניות כמו פנינה רוזנבלום ויפית גרינברג (ג. יפית, שלבשה שמלת סטרפלס לבנה חלקה ומעליה שרוולון עשוי תחרה לחתונתה עם ד"ר בנימין ארד), ומתחתנות סדרתיות ("היתה לי מישהי שחזרה אליי שלוש פעמים"), אומרת כי הרבה נשים בפרק ב' עדיין רוצות להיראות במיטבן בחתונה, גם במחיר שמלה של 14 אלף שקל. "זה נכון שהן כבר מיצו את הפנטזיה, ויש גם את מגבלות הגיל", היא אומרת. "הרי אף אחת לא רוצה להיראות פתטית בגיל 40 מתחת לחופה - אז במקום להתחתן בשמלת קצפת, היא תיכנס בשמלה לבנה בגזרת ערב. לאחרונה גם פיתחתי ממש קו רחב בסגנון זה, המיועד לכלות בפרק ב'".

 

 

שמלת כלה של דפנה לוינסון (צילום: רונן פדידה)
שמלת כלה של דפנה לוינסון (צילום: רונן פדידה)

 

 

עד כמה שמלות צבעוניות פופולאריות בפרק ב'?

"הרוב המכריע רוצות לבן, ורק בודדות יסכימו לגוונים של ורוד, או תכלת. אני, למשל, בחתונה הראשונה שלי לבשתי שמלה ורודה. בחתונה הבאה שלי הבטחתי לעצמי להתחתן בשמלה לבנה. אולי זה יביא לי את המזל והחתן".

בצלאל: "לפני מספר עונות הצעתי שמלות כלה צבעוניות בכסף, תכלת, זהב וורוד בייבי, אבל זה לא תפס. הרגשתי שאין לזה פתיחות מצד הכלות. כנראה שגם בפרק ב' נשים רוצות להרגיש כמו כלות".

 

 

שמלות כלה של לימור רוזן (צילום: גיא גלעד)
שמלות כלה של לימור רוזן (צילום: גיא גלעד)

 

 

צלמת החתונות טלי דברת, 34, מייצגת את הלקוחות המעטות שמוכנות להעיז בפרק ב'. במאי האחרון היא התחתנה בפעם השנייה עם שתי שמלות: כחולה לחופה, אדומה למסיבה שאחריה. "בחתונה הראשונה לבשתי שמלת תחרה לבנה מאוד שקטה ומקובלת לכלה", היא מספרת. "רציתי שמלה בסגנון בלרינה של אוסי פרי-חדש, אבל האמהות התערבו ואמרו לי שזה לא יאה לכלה, אז זרמתי". בחתונה השנייה, ארבע שנים לאחר מכן, היא כבר הלכה על כל הקופה. "לבן לא מחמיא לי", טוענת דברת, "אז חיפשתי צבע שכן".

 

יש משהו מאוד מתריס בשמלת כלה אדומה.

"לא חיפשתי להיות פרובוקטיבית, כן קצת מתריסה. אולי כי עוד פעם ציפו לקבל מתחת לחופה כלה בלבן".