• טל בן שלמה, מצוות מדריכי פגסוס, מספר על טיול בערים הסיניות בייג'ין ושאנגחאי. בייג'ין הבירה מאכלסת כ-20 מיליון תושבים, והיא בעלת היסטוריה קיסרית מפוארת. במרחק של שעה נסיעה משם מומלץ לבקר בחומה הסינית. העיר שאנגחאי לעומתה, מציעה לתייר חוויה של עיר סינית עכשווית ותוססת, לצד מקומות מסורתיים. בין היתר מומלץ לבקר בבית הכנסת אוהל משה, לטפס על מגדל הטלוויזיה, לבקר בצד המערבי של העיר, פושי, ובערב מומלץ לבקר ברובע הצרפתי.

  • אפשר לטייל באסיה גם באמצעות שייט, היוצא מסין, ועובר דרך פוקוקה שביפן, דרום קוריאה, משם להונג קונג, ולתאילנד ומסתיים בסינגפור. איתן כתרי, נציג מכירות "סנורמה" בישראל מספר על החוויה – שלראשונה מתאימה גם למשפחות. על האוניה עצמה יש שלל פעילויות לילדים, כך שההורים יכולים לטייל על החוף ולפגוש אותם מאוחר יותר על הסיפון. אחד מהטיולים המרהיבים הוא באי הוולקני ג'ג'ו שבדרום קוריאה, שנבחר לאחרונה לאחד משבעת פלאי תבל.
  • יניב בן עמי, מנהל מכירות Regatta, ממליץ תמיד להצטייד במעיל גשם מתאים, אחרת ממטרים לא צפויים עלולים לקלקל את הטיול כולו. מעילי גשם הם קומפקטיים במיוחד, והם מגיעים במגוון רחב של דרגות אטימות למים. יניב נותן את כל הטיפים לבחירה נכונה של מעיל גשם מתאים.
  • עמוס מרטינז, מנהל מגזר השכרות חו"ל בחברת HERTZ, מציע להכיר את תאילנד בדרך אחרת: פשוט לשכור מכונית ולנסוע במסלול המכונה "תאילנד הירוקה". הטיול מתחיל בפוקט, ממשיך צפונה ומסתיים בבנגקוק, והנהיגה נעשית בכבישים בינעירוניים רחבים ונוחים. בדרך פוגשים פילים, קופים ונופים טרופיים קסומים ומובן שניתן לעצור בדרך בכל מיני אתרים לא מתויירים. בין היתר מומלץ לבקר באיי סימילאן, איים מרהיבים שמתאימים לצלילה ולשנרקול, וכן בשמורת קאו סוק – יער גשם עתיק עם אגם והזדמנות לפגוש פילים.
  • חוויית הספארי בצפון טנזניה. שלמה כרמל, מנכ"ל חברת "עולם אחר" מספר על אחד השבטים הקדומים בעולם – שבט האדזבה. הגברים צדים מכל הבא ליד, הנשים מלקטות, והשפה שלהם, המכונה "שפת הקליק", מורכבת מצקצוקי לשון. הספארי נעשה באמצעות רכב, כאשר עוקבים אחרי בעלי החיים המגוונים – אריות, נמרים, צ'יטות, עדרים של זברות וכמובן קופים.
  • בפינת "המדריך למדריך" מארח יגאל צור את אסנת אלכביר, מדריכה, מרצה וחוקרת תרבות הודו שבנוסף לכל אלה היא גם רוקדת, שרה ומנגנת בכלי ההודי הקלאסי טנפורה. היא מספרת על המקום האהוב עליה בהודו ועל המנהגים ההודיים שאמצה.