ואיפה האקשן? השורדים בימים טובים יותר 

(גיא גולד)

דמיינו לעצמכם את הסיטואציה הבאה: אתם כבר קרוב לשבוע בלי תזונה נורמלית, קופאים מקור בלילה וחווים כאבים בשרירים שעד עתה לא הייתם מודעים לקיומם. עכשיו, מה הדבר האחרון שאתם רוצים כפרס במשימה? נכון, ממרח שוקולד, קצת קמח וגרעיני תירס. שתכל'ס, בנינו, את השניים האחרונים אתם לא באמת יכולים לנצל עם הכלים שיש לכם במחנה. בהצלחה להכין פיתה בסיר ופופקורן בכוס מתכת.

בתמונה: שטויות. ההפקה לא מוכנה לתת לשורדים פרסים שהם באמת צריכים

אמש (שבת) המשיכה ההפקה לחלק פרסים מטופשים ומיותרים, בדיוק כפי שעשתה במשך שש העונות האחרונות. מה עם כמה תרנגולות לעידוד התיאבון פלוס סיפוק רגעים טלוויזיוניים מעניינים (וסליחה מראש, עידן קפון)? או אולי ערכת נוחות עם כריות ואיזו שמיכה או שתיים? השורדים עוד מרגישים את טעם הברסארי התל אביבי על השפתיים, הם לא צריכים בשלב זה את השטויות האלו, הם צריכים את הבייסיקס. ודחוף.

והייתה גם משימה. עוד אחת מאלו עם כיסויי העיניים, שמסמנות בצורה אגרסיבית את השורד שאחראי על כיוון שאר חבריו לשבט. ניצחת? יצאת גדול. הפסדת? ד"ש לג'מצ'י באי הגלות. בצורה צפויה למדי, וכשהם נטולי חוש ראייה, הסתמכו השורדים אך ורק על ענת הראל ובוקי נאה בהתאמה, והפאניקה חגגה. צרחות, קללות ומהומה בלטו במשימה שנועדה לעודד בדיוק את זה. מזלה של הראל ששבטה ניצח, אחרת ענבל גבריאלי הייתה מסמנת אותה להדחה באותה מהירות שהיא משפילה את יריביה בצריף המו"מ ע"ש גבריאלי.

אחרי הקורבן הראשון, אדון כתב פלילי נאה, נקרע אמש גם אושרי כהן שלאחר משא ומתן די עלוב מבחינתו, ויתר על הכול בערך, וקיבל כלום בעיקר. ואבוי, רק שהח"כית לשעבר לא תספר לחבריה שכהן היה "לא חברי". תעשו לי טובה, זאת "הישרדות", לא גן שושנה. כהן העדיף לשמור את היריבים מרוצים מאשר לספק את חבריו הנוכחים לשבט. אפרופו "חברי", מה נסגר עם איתי תורג'מן והראל מויאל? על מה הם רבו שם? על העובדה כי נכנסה אסטרטגיה למשחק? אוי ואבוי, כמה שזה חמור ופוייה! הרי "הישרדות" נועדה לשירי קומבייה סביב המדורה וחיבוקים אוהבים לאור השקיעה, לא? נו באמת. עד מתי יפי נפש וצדקנים ישוטטו ללא בקרה על החולות של הפורמט הישראלי?

כמו במקרה של ג'מצ'י, גם מויאל חופר לעצמו את הקבר בעזרת הפה. כפי שאני למדתי, על בשרי – חברי השבט לא אוהבים לשמוע את דעתך האמיתית. הם גם שונאים את מילת הגנאי הנוראית "ברית". זאת תועבה. בריב בין תורג'מן, שגם בחר לצאת לוזר מהאגדות שלא רצה להשתתף במשימה ולהפסיד בכוונה, לבין מויאל, המפסידים הם הצופים ששוב, לא מקבלים את האופציה להתענג על אסטרטגיה משובחת, שהיא הלחם והחמאה של התוכנית הזאת. לפחות אצל חברינו האמריקאים.

משימת חסינות, אנה ארונוב גרועה, אנה ארונוב פתאום טובה, איתי תורג'מן מבסוט מהספסל ועושה פרצופים מעצבנים, עזאם עזאם מתעצבן ואושרי כהן קולע – שבט דאנג מנצח. אין זמן לחגיגות מיותרות, והמנחה המתוכנת מודיע שכבר עכשיו, ברגע זה, תתקיים עוד משימה – והפעם משימת הדחה. המצאה נוראית, ולא 'הישרדותית' בעליל, בה המפסיד במשימה הולך הביתה במיידי. היוש מעיין פורטר. כל זאת ועוד, בפרק הבא של 'האי של ענבל גבריאלי'.

 

איתי תורג'מן

רגע שיא: ממשיך לספק פאנצ'ים לא רעים מידי פעם, ומציל את עצמו מלהיות הנבל האולטימטיבי של העונה. בינתיים.

רגע שפל: זה בסדר להפסיד בכוונה משימה כדי להדיח מישהו שאתה סימנת, אבל להתעקש לשבת בצד, לקרוץ לכל כיוון ולחייך ללא הפסקה בזמן ההפסד, זה משהו אחר. השיג את האפקט ההפוך שרצה, ובמקום לסלול את הדרך של מויאל לאי הגלות או משהו כזה, הדביק לעצמו מטרה ענקית על הגב. מהלך עלוב.

 

ענת הראל

רגע שיא: מסתמנת כשורדת יציבה, מהאלו שלא בולטים יותר מידי ומוצאים את עצמם פתאום בגמר (או קרוב לזה) ממש במקרה - כשאף אחד מהשורדים האחרים לא מבין מה היא עושה שם.

רגע שפל: יכולת חלשה ביותר במשימת הפרס. לא הצליחה להשתלט על השבט שלה, כיוונה אותם לכיוונים שונים ומשונים ומזלה שבפוקס הם ניצחו.

 

מה? איתי והראל מדברים ג'יבריש עממית

הראל מויאל

רגע שיא: הראשון שחשב על בריתות ואסטרטגיה ולמרות שעשה זאת בדרך לא חכמה, עדיין, תודה לך על זה חבר. הגיע הזמן באמת.

רגע שפל: "ניתן לקהל להחליט". אתה אמיתי?

 

חייך, אכלת אותה. ענבל עושה מאושרי קציצות ברוטב וודקה וליצ'י

ענבל גבריאלי

רגע שיא: תמיד תפסתי מאושרי כהן גברבר מסוקס שכזה, ואז הגיעה עו"ד גבריאלי. ממשיכה לשלוט בצריף ע"ש גבריאלי ולעשות מה שבא לה מבלי לראות אף אחד ממטר.

רגע שפל: אז נכון היו הפירות האלו בצריף? והאלכוהול? אז היה ממש נחמד, וצעד אסטרטגי חזק לא לבלוס את הכול לבד כמו חזיר, ולהביא קצת חזרה לשבט.

 

אושרי כהן

רגע שיא: ביצוע יפה במשימת החסינות כשניפץ את האריחים במיומנות. גם זה משהו, לא?

רגע שפל: טעות נוראית בצריף ע"ש גבריאלי ופאדיחה למוניטין. מילא התקפלת לחלוטין ולא קיבלת את מה שרצית, אבל לחזק כל כך את השבט השני בדמות ברזנט ואבן אש? תמורת 14 גרעיני תירס בערך? אתה רציני? תן להם לרעוב ולקפוא בלילות, אל תרים את רוחם. מביך.

 

בוקי נאה

רגע שיא: עצם הופעתו בפרק הזה. אני עדיין בהלם שהוא איתנו.

רגע שפל: שוב שמן, שוב מסכן ושוב שפשפות. חלאס. מיציתי אותך בוקי חיבוקי.

 

כן, רק את. אנה חשה מבינה את המשחק

אנה ארונוב

רגע שיא: מגיעה לה מחמאה על המאמץ במשימת החסינות, לא?

רגע שפל: אז מה את עושה על האי, בעצם? מה תפקידך וזה?

 

>>>> שיא ושפל, פרק 2

 

>>>> שיא ושפל, פרק 1