אל הטיסה של "הישרדות VIP" לתאילנד הגיע הראל מויאל מבית החולים. הבן הטרי שלו, שוהם, כולה בן חודש, אושפז עם חום וחשש נבזי לצהבת.

 

>> בואו להיות חברים של Xnet בפייסבוק

 

מויאל, קרוע מדאגה, הגיע לשדה התעופה ועלה למטוס, עם הבטחה של ההפקה לדווח לו בהמשך על מצבו הבריאותי של התינוק. בסדר או לא בסדר. שום דבר מפורט מדי. משאיר מאחור את אשתו, שמרית, והבת הבכורה שלו, אלה, בת השלוש, ולוקח איתו במזוודה הרבה חששות.

 

"הוא היה כולה בן חודש, אז לא לקחו סיכון ואשפזו אותו לשלושה ימים. ואני יודע שמחר אני צריך לצאת", משחזר מויאל בראיון באולפן ההקלטות של תמיר קליסקי בתל אביב, שם הוא עובד על אלבומו הרביעי. "ובדיוק עשו לו את הזריקה הזאת בגב, שמוציאים נוזלים מעמוד השדרה. וככה עזבתי את הדבר הקטן הזה ויצאתי ל'הישרדות'. ואני זוכר את החיבוק של שמרית, שהיא מנסה להראות שהכל בסדר כדי שלא אשבר, אבל בעיניים שלה אני רואה שהיא שבורה מזה וחזקה בשבילי".

 

והיא נשארת עכשיו עם שני ילדים.

"מאוד דאגתי גם לה. בכל זאת, רק חודש אחרי הלידה, עם כל הקטע של דיכאון אחרי לידה. אני מניח שאנשים ישאלו את עצמם איך הוא הלך", הוא אומר אחרי הרהור קצר. "אבל לפחות יש לי את הגיבוי של אשתי. היא בעצם זאת ששלחה אותי לתוכנית".

 

יש רגשות אשם?

"היו לי, כן. ולזכותה של שמרית ייאמר שהיא נתנה לי המון כוח. אני כן חושב שהתוכנית עשתה אותי בנאדם אולי לא יותר טוב, אבל כזה שרואה דברים אחרת, מעריך את הדברים הקטנים, שלכאורה נראים פשוטים. לשבת שם חודשיים, להיות הרבה עם עצמך, לעשות חשבון נפש ולהכיר את עצמך מבפנים, זה עושה משהו.

 

"בסופו של דבר, אם הייתי צריך לתת מאה אחוז למשחק, נתתי 50 אחוז. כי העניין עם הילד והגעגועים, שלקחתי אותם בחשבון אבל לא ידעתי שזה יהיה עוצמתי עד כדי כך".

 

מה עושים?

"אתה לומד להוציא את זה מהמערכת. יש שם משהו שעשיתי קבוע כשהיה לי געגוע כדי להקל על עצמי. את תראי. פשוט עברתי לחשוב על המשחק, על אסטרטגיה, על העבודה במחנה.

 

"אני זוכר שבערב שחזרתי לקחתי את הגיטרה והקאתי שני שירים. והכנסתי אותם לאלבום החדש במקום שני שירים שהוצאתי, כי הם היו חלק מהחוויה שעברתי. 'אחד שתאהבי' ו'גיבור', והם מדברים על מה שלמדתי על עצמי. הבנתי שאני הרבה יותר חזק ממה שחשבתי".

 

בחור עדין, הראל מויאל. פנים יפות, קול רך. מעט ביישן אפילו. לא בדיוק הטיפוס שתשלחו להתחרע בג'ונגלים של תאילנד. טראומת הניצחון בריאליטי ההוא, שבה ניצח כנגד כל ההימורים את הראל סקעת, מה שגרר שמועות על זיוף קולות, עדיין ניכרת בו כשהוא מדבר עליה. לא ברור איך הניח מרצונו את ראשו מתחת לגיליוטינת ריאליטי נוסף.

 

מצד שני, מאחוריו רזומה מכובד של לימודי אמנויות לחימה ושירות צבאי בימ"ס של משמר הגבול כלוחם ומדריך ספורט, שמספרים על קשיחות שאינה ניכרת בו.

 

היה לך בכלל מושג למה אתה נכנס? ראית את העונות הקודמות?

"ראיתי רק את העונה הראשונה בארץ, אחר כך כבר לא כל כך עקבתי, ולא ראיתי את העונות האמריקאיות. אני יודע שהיו כאלה שראו, אבל אני באתי בלי אסטרטגיה בכלל. רציתי לבוא נקי, עם עצמי, לטוב ולרע".

 

עונת ה־VIP של "הישרדות" (רביעי ושבת, 21:00, ערוץ 10) כשמה כן היא, עונה שבה מתמודדים סלבז, עם מפלס כזה או אחר של פופולריות ציבורית. לצד דורון ג'מצ'י ואיתי שגב, אפשר למצוא גם את אנה ארונוב ואיתי תורג'מן (עם הרומן שצמח בצל הקוקוס), אושרי כהן, נטלי דדון ומייקל לואיס.

 

איך שלא תסתכלו על זה, המשותף לכולם הוא החיבה שהם רוכשים לשיזוף לאור המצלמות. מויאל לא בדיוק עונה על ההגדרה הזאת. נקודת הפריצה שלו לא הפכה אותו לסלב מן המניין. הוא לא נפרד מהחברה שלו זה לך־תספור־כמה שנים, לימים אשתו ואם ילדיו, הוא עבר לגור בגדרה, מיעט בחיכוכים וניסה להימנע מחשיפה תקשורתית.

 

ועדיין, המחשבה על שהות בלתי פוסקת במחנה אחד עם שבט סוער של סלבז, כשהוא חשוף למצלמות ולגחמות ההפקה 24 שעות, לא הרתיעה אותו.

 

"התרגלתי מהר מאוד למצלמות. זה הפחיד אותי", הוא מחדד. "כי אני בנאדם שמאוד מודע לעצמו, אוהב את השקט שלי, ותמיד שמרתי על עצמי מול התקשורת. אבל זה עובר שם מהר. אתה מתעלם כי המצלמות הן חלק מהנוף שם. ובגלל זה אני חושב שהתוכנית הזאת מוציאה את האמת מהאנשים".

 

רזית מאוד או שנדמה לי?

"את מנסה לנחש כמה זמן נשארתי? כי אני לא מגלה".

 

לא, אני פשוט מתפלאת שהצלחת לשמור על זה, עברו כבר שמונה חודשים מאז שחזרתם.

"אשתי פרגנה לי ואמרה שזה מאוד יפה לי, והיא רזתה יותר ממני כשלא הייתי, כי גם היה לה מאוד קשה. אז החלטנו שאנחנו ככה נשארים ותומכים אחד בשני. לא היתה לי בעיה עם אוכל. הרבה אנשים חזרו משם ואמרו שהם לא יכולים לראות אורז. אני אוהב אורז וקוקוסים".

 

** את הראיון המלא תוכלו לקרוא בגיליון החדש של "פנאי פלוס" 

___________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

עוד בפנאי פלוס: