דברים טובים קורים במקרה. לפעמים אנחנו מוצאים מטבע של חמישה שקלים מתחת לפנס, לפעמים אנחנו מוצאים תוכנית שמיכאל אלוני לא מנחה אותה ולפעמים, כי גם זה קורה, מגלים את אמיליה קלארק הבריטית בת ה-25. וכמו כל הדברים הטובים, כפי שאמרנו, זה קרה לגמרי בטעות.

 

היום, עם פרוש העונה השנייה של "משחקי הכס" שעלתה בסוף השבוע האחרון, אמיליה קלארק היא כבר סנסציה בינלאומית. היא משחקת את דאינריז טארגריאן, היא קאליסי, או, בקיצור, זו עם הדרקונים. ובהיעדרו של שון בין, הלא הוא נד סטארק, שפשוט נבצר ממנו להגיע לעונה הזו עקב העובדה הפעוטה שערפו לו את הראש, נגזר על קלארק להיות זו שתסחב את העונה הזו על הכתפיים.

 

וכל זה, כמה מוזר, בכלל לא היה צריך לקרות.

 

בת 23, בלי ניסיון

 

למרות שהיום קלארק נראית כמועמדת הטבעית לתפקיד וכליהוק גאוני, היא לא התקבלה. היא הגיעה לאודישנים כבחורה צעירה בת 23 כמעט בלי ניסיון.

 

בעצם, למה כמעט.

 

 

היא הגיעה כבחורה צעירה בת 23 בלי ניסיון. עד אז היא כיכבה בפרסומת לעמותה למען אנשים בלחץ נפשי וכן הופיעה בפרק אחד של הסדרה "דוקטורים". לא בדיוק שחקנית מהקליבר שאמור להופיע בסדרה שהושקעו בה מיליונים מבית אייץ'.בי.או.

 

ואכן, כצפוי, קלארק לא נבחרה. מי שלוהקה לשחק במקור את קאליסי היא השחקנית הבריטית טמזין מרצ'נט ("גאווה ודעה קדומה", "הטודורס"), שבאמת נראית כמו ליהוק הרבה יותר מתקבל על הדעת לתפקיד הזה. אבל כמה ימים לפני הפיילוט, מסיבה שעדיין אינה ידועה, מרצ'נט הבריזה מהצילומים וקלארק נקראה להחליף אותה בהתרעה של רגע.

 

השאר, כפי שגורסת הקלישאה, כבר היסטוריה.

 

בשנה האחת שהסדרה נמצאת באוויר זכתה קלארק בפרס הEWwy לשחקנית המשנה הטובה ביותר, בפרס ה-Scream לפריצה הגדולה ביותר של השנה, וכן הייתה מועמדת לפרס IGN על ההופעה הטובה ביותר בטלוויזיה וכן לפרס מטעם איגוד השחקנים על הופעה יוצאת דופן בסדרת דרמה.

 

 כל זה, להזכירכם, כשבמקור היא כלל לא לוהקה.

 

היורשת של הרמיוני

 

אם, במקרה, איכשהו, אתם חיים באיזה עולם מקביל והצלחתם לפספס את ההיסטריה סביב "משחקי הכס" אז נו, הפסד שלכם. מדובר בעיבוד לספרו המצליח והמפורסם ג'ורג' ר.ר. מרטין, "שיר של אש וקרח" ועוסק במלחמה בין ממלכות, אם לא להיות ספציפיים מדי. עם זאת, הסדרה בהחלט הגדירה רף חדש לסצינות אלימות וכן לסקס בטלוויזיה, מה שגרם לקלארק מיודעתינו להתפשט לא מעט בעונה האחרונה ואף להופיע בעירום מלא כמה וכמה פעמים.

 


"אני לא רואה את הסדרה הזו עם אבא שלי", היא צחקה כשנשאלה על כך. "האמת היא שזה מצחיק. אני לא יכולה לראות את זה עם ההורים שלי, אבל אחרי כל פרק הם מתקשרים אלי ושואלים אותי 'נו, מה יהיה עכשיו? מה יהיה עכשיו? מה הולך לקרות בעלילה, תגלי לנו. זה כאילו הם בכלל לא שמו לב שהתפשטתי בטלוויזיה".

 

אבל הצופים, אפעס, אכן שמו לב, אם כי חייבים לציין שזו ממש לא הסיבה שקלארק זוכה להערצה ואף כונתה בפי "וויקלי אנטרטיינמנט" מלכת הגיקים החדשה וכיורשת הרשמית של הרמיוני, היא אמה ווטסון המוכשרת. המשחק של קלארק אמין בצורה יוצאת דופן, והיא נצרבה במוחם של הצופים כבר מהרגע הראשון. ההופעה שלה בעונה הראשונה אכן הייתה מדהימה, דבר לא פשוט בכלל בהתחשב בתנאים שהיא צריכה לעבוד בהם.

 

לא, כאילו, שהתנאים גרועים, ובכל זאת: על הפאה של קלארק עובדות מדי יום שתי מאפרות וספרית, ולהדביק אותה לוקח בין שלוש לארבע שעות (כל יום!), ולהוריד אותה מספר דומה. בנוסף, רוב הצוות מצלם בבלפסט שבאירלנד ואילו קלארק מצטלמת בלטביה, בלוקיישן אחר. "אני תמיד מרגישה כמו הילדה הזו עם השיער הכסוף שאף אחד לא רוצה לשחק איתה", אמרה קלארק כשנשאלה על הבדידות, "עם זאת, אני חייבת לציין שזה נותן הרבה כוח ואמינות לדמות שלי. היא נואשת לחזור הביתה, ואני חושבת שהלבד הזה לגמרי עוזר".

 

מצד שני, היא היחידה שנותנים לה לשחק עם דרקונים, ככה שלא הכל שחור בחיים.

 

אתרי מעריצים - כצפוי באוכלוסיית הגיקים - קמים לקלארק כמו דרקונים אחרי הגשם. בקומיקון האחרון, לשם הגיעה כחלק מפאנל של "משחקי הכס" היא התקבלה באהדה אינסופית ובהערצה גדולה. כמו בסדרה, כך נדמה, גם בחיים האמיתיים קלארק מצאה מלוכה לגמרי במקרה.

 

ועל פי רצף ההופעות המסחרר שלה בכל כנס או מפגש מעריצים, עושה רושם שהיא מתכוונת להנות מכל רגע.