>> בואו להיות חברים של Xnet בפייסבוק

 

משנכנס אדר מרבים בשמחה, אך כשמגיעה העת לבחור תחפושת מתרבים דווקא הלבטים. כדי לבחור בתחפושת מנצחת צריך להשקיע לא מעט מחשבה, ובמקרים רבים גם לא מעט כסף. ובכל זאת, כשאווירת פורים העולצת משתלטת על הרחובות, קשה להישאר אדישים ולא להתחפש – או לפחות לבחור בתלבושת שתשבור מעט את שגרת היומיום.

 

אז מה עושים? למרבה השמחה, אין שום חובה לצאת למסע קניות יקר ומפרך בחנויות תחפושות ומחסני תלבושות – מלתחתו של כל אחד מאיתנו מלאה בפריטים שמהם אפשר להרכיב תחפושת במעט מאמץ ומינימום של הוצאה כלכלית. ומאיפה לוקחים רעיון? הסרטים, הספרים והשירים שמרכיבים את עולמנו התרבותי מלאים בדמויות צבעוניות שיכולות לשמש השראה לתחפושת מפתיעה, ואפילו אופנתית.

 

לקראת פורים, נברנו בארון ויצרנו שש תחפושות המבוססות על פריטים בסיסיים שנמצאים כמעט בכל מלתחה, בתוספת אביזרים פשוטים שיכולים לשמש אותנו גם בתום החג השמח. מהמלתחה הגברית לקחנו ז'קט עור גברי, בגדים שחורים וג'ל לשיער, והרכבנו את דמותו הבלתי נשכחת של דני זוקו (ג'ון טרבולטה) מהסרט "גריז"; בעזרת מכנסי ג'ינס ישנים ומשופשפים, חולצה משובצת, בנדנה אדומה וגיטרה שנשכחה בבוידם לפני שנים חזרנו אל ימי התהילה של ברוס ספרינגסטין; ואילו חליפה מחויטת שלא נלבשה מאז החתונה היא כמעט כל מה שצריך בשביל ליצור את דמותו של שחקן הראינוע מ"הארטיסט" זוכה האוסקר.

 

יצירת תחפושת מהמלתחה הנשית קלה עוד יותר: מטי שירט אפורה ודהויה בשילוב תכשיטים פאנקיסטיים, סניקרס ישנות ואיפור כהה יצרנו את דמותה הטרנדית של ליסבת סלנדר מהסרט "נערה עם קעקוע דרקון"; ז'קט נשי מחויט מהסוג שנמצא באופנה כבר כמה עונות שלח אותנו לתחפושת אנדרוגינית ומלאת סטייל בהשראת מרלן דיטריך; וסרט סטנדרטי לשיער ושמלה צמודה קטנה הם בסיס נפלא כדי לתת כבוד אחרון לזמרת הססגונית איימי וויינהאוס, שנפרדה מהעולם בטרם עת.

 

קבלו את התחפושות הכי אופנתיות והכי לא מתאמצות של פורים 2012, לנשים ולגברים.

 

עיצוב גרפי: נעם רוזנברג

צילומים: Gettyimages