בעולם העיצוב הפרטי שלי, הכללים שאני לוקחת בחשבון בעיצוב סביבת העבודה, נזרקים החלון. זה שאינו מקובל, מתקבל אצלי בברכה, ו"רעשים" עיצוביים לא מפריעים לי.

 

יתרה מכך, המשיכה הטבעית שלי היא לאותם חפצים ואביזרים בסביבתי שיש להם ערך סנטימנטלי ומספרים את הסיפור שלהם. מכאן שאני אספנית, מאלה שמרגישים ששווה לשמור כי יום אחד הפריטים ימצאו את עצמם מספרים סיפור חדש. השכנים שלי שמכירים את החיידק הזה, משאירים לעתים חפץ או פריט כזה או אחר אצלי בחצר . "היא בטוח תעשה עם זה משהו", הם אומרים לעצמם.

 

עוד רעיונות לשיפוצים

 

 

לתת חיים חדשים לגלויות של סבתא

 

 

באחד מהימים שבהם החלטתי לחדש את חלל היצירה שלי, בהיתי ארוכות בעמוד בולט שביקש, לטעמי, התייחסות אחרת. חשבתי על צבע, טפט, או ציפוי כלשהו, כשלפתע נזכרתי באוסף גלויות שאספתי מהארץ ומהעולם.

 

עבורי גלויות זה חוצלארץ, זה סבתא ש-40 שנה אחורה היתה בוחרת בקפידה ממגש העץ של הרוכל בפינת הרחוב, כדי לשלוח שנה טובה לכל המשפחה המפוזרת בעולם - אחת מכל סוג. החלטתי שהגלויות יוצאות מהמגירה העמוקה, ושהעמוד הזה, העומד מולי, כבר יספר סיפור חדש.

 

התהליך יותר פשוט מפשוט, ונכון לציפוי קיר ורהיט באותה שיטה. כל מה שתצטרכו הוא דבק פלסטי, מספריים ומברשת בינונית. שימו מוסיקה ברקע והכינו לכם כוס תה או קפה – שניהם יתרמו ליצירה שקטה ומהנה.

 

שלבי העבודה

 

  • מיון: התחילו תמיד במיון הגלויות שברשותכם. אני פיזרתי את כל הגלויות על הרצפה ובחרתי את אלה שהזכירו לי מקומות ואנשים, צבעים שמשכו את תשומת לבי, נופים שביקרתי בהם, סגנונות אהובים עלי, גלויות של גלריות אליהן אני קשורה ושומרות על קשר, אפילו גזרי תמונות מלוחות שנה בגודל גלויה ,חוברות וינטאג' עם תמונות שאהבתי ואפילו גלויות המצויות כיום בחדרי נוחיות של בתי קפה ואו מקומות ציבוריים אחרים.

 

  • סידור: שימו לב לקומפוזיציה. אני ערכתי אותן על הרצפה לידי בהרכב שראיתי לנכון מבחינת צורה, צבע וגודל, כך שיהיה מעניין וצבעוני .

 

  • הדבקה: לאחר שהגלויות סודרו על הרצפה בסדר הרצוי לאורך ורוחב העמוד המיועד לציפוי, מרחתי דבק על הקיר בערך בשטח של חצי מטר על חצי מטר. זהו סדר גודל המאפשר את הדבקת הגלויות בסדר הרצוי בלי להתייבש. וכך, המשכתי לחלק נוסף.

 

  • סיום: לאחר סיום הדבקת הגלויות לכל המשטח, מרחו שכבה נוספת של דבק על המשטח כולו. זו הופכת לשכבה אוטמת ומחזקת שהופכת שקופה בסוף התהליך. אפשרות אחרת היא לצפות את המשטח כולו אחרי ייבוש מלא בלקה שקופה על בסיס מים.

 

שימוש בדפים ישנים במקום בגלויות

 

 

 

על אותו רעיון ובאותה טכניקה, ציפיתי קיר אחד בחדר שינה מדפי ספר פסנתר ישן. הדפים כבר היו בצבעם העתיק כך שלא היה צורך לעשות בהם דבר מלבד להדביק. מי שבוחר ליישן דפים כתובים לבנים לצורך יצירת מראה עתיק, יכול למרוח את הדפים בעזרת שקיות תה מושרות במים וסחוטות מעט (ללא צורך בסוכר) ולתת להם להתייבש.

 

לאחר מכן ההדבקה היא באותה שיטה:

 

  • למדוד שיש מספיק דפים לכיסוי הקיר.
  • למרוח דבק פלסטי על הקיר לפני ודבק פלסטי אחרי.

 

אם בכל זאת בחרתם להישמע לכללי העיצוב, ברור שלא רצוי ל"הדביק" את עצמנו לדעת. אלמנט עיצובי אחד לחדר יעשה את העבודה, יקבל את תשומת הלב וישאיר מקום לפריטים אהובים אחרים.

 

  • הכותבת היא מעצבת פנים מנהלת פרויקטים

 

 >>  עוד טיפים לשיפוץ ועיצוב הבית בעצמכם