(מערכת XO)

במקום השישי: מייקל ג'קסון, "Heal The World", משנת 1993

שנים רבות הייתה המחצית של הסופרבול אוסף של רגעים משמימים הגורמים לרוב הצופים בבית לזפזפ הלאה. את זה ניסו לשנות מארגני האירוע בכך שהביאו את מייקל ג'קסון (אז הכוכב החם ביותר עלי אדמות). ג'קסון שר את השיר "Heal the world" כאשר הוא מוקף ב-3,500 ילדים מקומיים (כן, כן, אתם יכולים לשמור את הבדיחות הידועות על כך לעצמכם). השורה התחתונה? השטיק עבד, ומאז אנשים אכן נוטים להישאר ולצפות בהופעות הגרנדיוזיות של מחצית המשחק.

במקום החמישי: הרולינג סטונס צונזרו והתעצבנו, "Let's Spend the Night Together", שנת 2006

הלהקה הבריטית "הרולינס סטונס" הופיעה  בשנת 2006 והחליטה לשיר את השיר "Let's Spend the Night Together". מה שמיק ג'אגר וחבריו לא ידעו היה שבאותה העת ששרו את השיר ונתנו שואו, הקודקודים ברשת ABC החליטו שהליריקה של השיר בעייתית וצנזרו כמה מן המשפטים בו בכדי לא להעליב את קהל הצופים. הסטונס התעצבנו - וזה הסתיים, כמובן, בפיצוץ.

במקום הרביעי: דיאנה רוס, "Take Me Higher", שנת 1996

הזמרת דיאנה רוס האגדית החליטה להגיע לסופרבול ולבצע את שירה עם להקת "The Supremes" - האקט המפורסם "Take Me Higher". במהלך ההופעה היו שלל בלונים ורקדנים צבעוניים, אך מה שבאמת עשה את השואו הייתה העובדה שכאשר שרה רוס את המילים "Take me Higher" עבר הליקופטר במקום, עצר מעל הבמה ונתן לה טרמפ קטן. מדהים? גם אנחנו חושבים.

 

במקום השלישי: אירוסמית' יחד עם בריטני ספירס, ג'סטין טימברלייק, מרי ג'יי בלייג' ונלי, "Walk This Way", שנת 2001

אירוסמית' לקחו את השיר האייקוני והמדהים שלהם - "Walk This Way", והחליטו לשלב בין ז'אנר הרוק אנ-רול עם עוד כמה ז'אנרים (פופ, דאנס, ראפ), מה שיצר, לצערנו, סבטוחה עתירת זיופים ובלאגן. אז נכון שזוהי לא השערורייה הגדולה ביותר שג'סטין טימברלייק נמצא במרכזה כשזה מגיע לסופרבול - אך אין ספק שהביצוע המזעזע הזה גרם ללא מעט אנשים לבכות בכורסותיהם, לא משנה איזו קבוצה הם עודדו.

במקום השני: פול מקרתני, "Leave and Let Die", שנת 2005

שום דבר לא היה שערורייתי במיוחד בהופעה המשמימה של פול מקרתני בשנת 2005 - אך היא בכל זאת גררה אחריה הדים מן הסוג הלא טוב. ההופעה, שהגיעה בדיוק שנה אחרי שערוריית הסופרבול הגדולה ביותר בכל הזמנים (מיד תמצאו אותה במקום הראשון), שעממה את הצופים כל כך - עד שהם התקשרו לקברניטי ליגת ה-NFL בכדי להתלונן על ההופעה המבאסת - לא פחות ולא יותר. ולחשוב שפעם הוא היה צלע בלהקה החשובה ביותר בעולם. אכן עצוב.

במקום הראשון: ג'סטין טימברלייק וג'נט ג'קסון, "Rock Your Body", שנת 2004

במקום הראשון - איך לא - נמצאים ג'סטין טימברלייק והזמרת ג'נט ג'קסון, אשר החליטו באמצע ההופעה "בטעות" (תרגום: לגמרי בכוונה, אך הם לא ציפו שההד התקשורתי יהיה כל כך קיצוני) לקרוע מעל הגברת ג'קסון פיסה מן הבגד הצמוד שלה ולחשוף את פטמתה, עליה הייתה דבוקה מדבקה של כוכב נוצץ. אנחנו לנצח נזכור את כותרות העיתונים האמריקאיים ביום שאחרי - ואת השוק, הזעזוע והצביעות שהביעו רבים מן הצופים כתוצאה מן ההופעה הזאת.

 

>>> הצטרפו לעמוד הפייסבוק של XNET

>>> הצטרפו לעמוד הפייסבוק של פנאי פלוס