אחד התחביבים שלי בניו יורק הוא לצותת לזוגות בדייטים. אני יודע, זה קצת לא יפה ומעט מציצני, למרות שיש לי חברים שטוענים בתוקף שצריך לקרוא לזה "אובזרביישן" ולטעון שאנחנו בעיצומו של מחקר אנתרופולוגי. אני לא חושב שאפשר להאשים אותי במשהו. השולחנות ברוב בתי הקפה פה כל כך קרובים אחד לשני והאמריקאים צעקנים ברמות, כך שאי אפשר שלא לצותת. חוץ מזה, אני קורא לזה "שיעורי חיים".

 

>> בואו להיות חברים של Xnet בפייסבוק

 

בזכות אינספור שעות טיסה שצברתי פה בהקשבה לדייטים, אני יכול להכריז על עצמי כעל מומחה בתחום, לפחות מהצד האקדמי.

 

לניו יורק יצא שם של בירת הדייטינג/הזוגיות העולמית, ולראיה - סאגת "סקס והעיר הגדולה" וכל סרטי הנפגשנו/התאהבנו/השתגלנו/נפרדנו ברחובות הגשומים של העיר, שיוצאים מדי חודש לאקרנים. אני חושב שזו קצת הגזמה.

 

ניו יורק היא עיר של דייטינג בדיוק כמו כל עיר אחרת (אולי לא קריית מלאכי, אבל בהחלט תל אביב), כלומר, אין משהו שזורם פה במים שגורם לכולם להתרווק ולמצוא פרטנר להתרבות. מה שכן, יש כוח במספרים. בעיר של 11 ומשהו מיליון איש, כולם דחוסים על שטח יחסית קטן, רק הגיוני שמספר הרווקים והרווקות יהיה גבוה בהתאם.

 

למשל, באייטם שפורסם לאחרונה ב"ניו יורק מגזין" צוין שרק בשכונת צ'לסי במנהטן יש למעלה מ־20 אלף רווקים ורווקות. לא מעט פוטנציאל התנגשות בשביל כמה בלוקים.

 

המומחיות שלי בדייטים, הן כמאזין והן כמשתתף, הביאה אותי לכמה תובנות על ההבדלים בין תרבות הדייטינג פה ובישראל. למשל, היכונו לסיפור מפיל לסת. כל רווק/ה פה הוא צאצא לשייח סעודי/קונסול דרום אפריקה/אחיין של נשיא בוליביה או ה־BFF של קים קרדשיאן.

 

לפיכך הדייט הטיפוסי פה הוא טקס של פעירת עיניים, במהלכו הדייט שלך יפציץ אותך בפיקנטריה עסיסית (קים קיי כלבה, יש לי מיליונים בשווייץ, כאלה), ואתה מצידך לא תבין מאיפה כל הטוב הזה נופל עליך.

 

בהבדל השני הוא הנחמדות. האמריקאים מרפדים את בן הזוג שלהם בשאלות מתעניינות, במחמאות כנות ובתחושת ניצחון. חברים שלי מצאו את עצמם מבולבלים אחרי דייט סופר מוצלח, עם כל המחמאות והסרפן, שנגמר בהיעלמות בשבוע שאחרי.

 

וזה מביא אותי להבדל האחרון והמשמעותי ביותר: ה"איי לאב יו". עד שלא שמעתם את שלוש המילים האלה, כלום לא קרה. נאדה. אתם לא בזוגיות, אתם לא מחויבים, אתם כלום. זה קצת טיפשי, אבל לוקח זמן להבין עד כמה המילים האלה משמעותיות בתרבות הדייטינג פה. לא סתם עושים מהן סיפור גדול בסדרות ובסרטים אמריקאיים - "אני אוהב/ת אותך" היא חותמת רשמית, רצינית ואמריקאית לכך שמדובר פה בזוגיות יציבה. עד שנשמע אותן, כולנו מוזמנים להמשיך להסתובב בצ'לסי ולקוות שתיפול עלינו זוגיות נכונה.

__________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

עוד בפנאי פלוס: