>> בואו להיות חברים של Xnet בפייסבוק

 

נקודת המוצא הבסיסית של כל יזם מתחיל היא שדברים נוצרים בגלל סיבה, צורך מסוים. הטמפונים הושקו כדי שנשים יוכלו להפוך למכונה בלתי מנוצחת ולהתעלם מהשבוע הארור ההוא בחודש, המכוניות נוצרו כי ריח הזרים באוטובוסים בלתי נסבל, ומשרדי הממשלה קיימים כדי לתרגל אותנו באומנות הבירוקרטיה. גם הבגדים שלנו לא נוצרו ככה סתם. כזכור, אדם וחווה נאלצו להתהדר בעציצים כי הם גילו את הבושה. מאז, אסף לו מוסד ההתלבשות עקרונות נוספים להצדקת קיומו - אחד המרכזיים שבהם הוא הניסיון הנואש למשוך בן זוג. ככה זה, אלוהים נתן לטווס את המניפה ההיסטרית ההיא, ולנו הוא נתן את פול אנד בר.

 

 

עפר שכטר. לא רוצה לצאת עם ליצן (צילום: עידו סמיוני)
עפר שכטר. לא רוצה לצאת עם ליצן (צילום: עידו סמיוני)

 

 

החודש הופיעה באתר האופנה refinery 29 כתבה שמונה את כל הטרנדים האלו שנשים בטוחות שהם לוהטים, אבל גברים לא יכולים לסבול אותם. אם את שייכת לז'אנר הבחורות שמשתמשות באופנה על מנת למשוך את בני המין השני - הכתבה הזו יותר מרלוונטית עבורך.

 

ברשימה ניתן למצוא את המראה הנשי-גברי, כולל הבגדים הרפויים והספורטיביים למיניהם, איפור ניאוני (החביב עליי כל כך), לוק היפסטרי א-לה אמריקן אפרל, סטילטוס מטורפים, כל דבר שמגיע באורך מקסי ומסתיר רגליים ובגדול - כל טרנד שהוא רחב ו/או גברי על פי כללי הטקס. אגב, לא מעט מגזינים מתחזקים מדורים כאלו, בהם מראים לבחורים תמונות של בנות לבושות ושואלים אותם את דעתם. והבחורים שלנו לעולם לא מאכזבים, או מחדשים - צמוד וסקסי במידה - IN, רפוי, עטור שכבות וטרנדי מדי - OUT. לנו אולי נורא כיף להשתעשע עם הבגדים שלנו, אבל גברים לא אוהבים פאשניסטות או היפסטריות שמתלבשות לפי הטרנדים, הם אוהבים נשים שלא משתדלות יותר מדי בלבושן (או לפחות נראות כלא מתאמצות) וזורקות על עצמן בגדים שמחמיאים לגזרתן.

 

 

גברים שונאים: לבוש היפסטרי, כמו בקמפיין של אמריקן אפרל
גברים שונאים: לבוש היפסטרי, כמו בקמפיין של אמריקן אפרל

  

 

"בחורות חושבות שאנחנו אוהבים שהן מתאפרות", אמר השבוע עפר שכטר בראיון למוסף זמנים מודרנים, "אבל למה להגזים באיפור? אם הייתי רוצה, הייתי יכול פשוט לצאת עם ליצן". זו לא הפעם הראשונה שאני מקבלת לפרצוף את דימוי הליצן בהקשר להעדפות האובר-יצירתיות שלי כפאשניסטה. "גברים לא אוהבים נשים שמתלבשות כמו ליצן", אמרה לי פעם "חברה" בימי האוניברסיטה העליזים, בהם נהגתי ללבוש שמלות שהייתי תופרת ממגבת.

 

עם זאת, שמתי לב שהמודלים הנשיים בתרבות שלנו הופכים יותר ויותר ליצניים. נשים כמו ניקי מינאז', ליידי גאגא, קייטי פרי וריהאנה המירו את המראה הפונקציונלי של הסינגר-סונגרייטרית של הניינטיז בלוק שהוא לא פחות ממופע אור-קולי של אישה אחת.

 

 

גברים שונאים: מופע אור-קולי של אישה אחת, כמו ליידי גאגא (צילום: gettyimages)
גברים שונאים: מופע אור-קולי של אישה אחת, כמו ליידי גאגא (צילום: gettyimages)

 

 

גם בארץ יש בחורות כמו נינט טייב, שלא חושבת פעמיים אם להתל בפרצופה היפה עם תסרוקות מהגיהינום, רונית אלקבץ שנראית תמיד קצת יותר כמו המכשפה הטובה מהמערב מאשר כמו אישה נחשקת תקנית, או מרינה מקסימיליאן בלומין ודורית בר אור, שנהנות להתלבש יותר משהן נהנות להיראות כוסיות. כל הנשים האלה מוכיחות שלמרות הדרישה הגברית הבסיסית לטבעיות, אנחנו בהחלט חיים בעידן בו לנשים מפורסמות אין בעיה לכער את עצמן בתמורה לחופש ושעשוע.

 

 

רוזי הנטינגטון וויטלי. גם טרנדית, גם סקסית, גם טבעית - איך היא עושה את זה? (צילום: gettyimages)
רוזי הנטינגטון וויטלי. גם טרנדית, גם סקסית, גם טבעית - איך היא עושה את זה? (צילום: gettyimages)

 

 

שתי בלוגריות מסקרנות במיוחד הצליחו לשדרג את מגמת האופנה דוחת הגברים הזאת לדרגת אמנות. על פי הגדרתה של ליאנדרה מדין, הידועה גם בתור the men repeller (שמו של הבלוג הגאוני שהיא מתחזקת), בחורה שמתלבשת בסגנון המושמץ על ידי גברים היא "כזו שמלבישה את עצמה בצורה פוגענית מבחינה אופנתית, כך שהיא דוחה את חברי המין השני. הפוגענות האופנתית באה לידי ביטוי בפריטים דוגמת מכנסי הרמון, כפכפים, כריות כתפיים ואוברולים". מדין סיפרה בעבר שהרעיון לבלוג הכל כך ייחודי הזה נהגה אחרי שחברה הבהירה לה שאין לה בן זוג מכיוון שהיא פשוט מתלבשת בצורה שדוחה גברים. מדין החליטה מיד להפוך את הלימונים לאוברול בגווני לימון והיתר היסטוריית בלוגספירה.

 

 

ריהאנה. תחפושתי, אבל צמוד - מה ייחשבו עליה הגברים? (צילום: gettyimages)
ריהאנה. תחפושתי, אבל צמוד - מה ייחשבו עליה הגברים? (צילום: gettyimages)

 

 

הגדילה לעשות בלוגרית אדירה נוספת, בשם סטלה רוז, שמכנה את הבלוג שלה בשם הכל כך גאוני ומדויק לתופעה אותה היא מייצגת - confessions of a female drag queen. בבלוג שלה מציגה רוז דוגמה ומופת לכל המראות שעלולים לדחות את המין הגברי: כובעים בריטיים קוקטיים, שיער בגוון בלונד דהוי עם פסטלים, מעילים מנומרים, תיקים מטופשים, בגדי שק. בעיניי היא מהממת, כמובן. כנראה כי אני לא גבר.

 

שם הבלוג של רוז שם את האצבע על הבעיה המרכזית של גברים עם פאשניסטות שנהנות ללהטט בבגדיהם קצת יותר מדי - הן הופכות בעיניהם למעין גרוטסקה של אישה. אישה שהיא יותר מדי אישה. וכידוע, גברים לא מתמודדים טוב עם יותר מדי משום דבר.