שבוע חורפי, סוער ומלא כל טוב הסתיים. הוא כלל שלוש חגיגות בר/בת מצווה שמילאו אותי השראה, ולפחות שתי גיחות לדרום המפתה והקסום של תל אביב לרכישת אביזרים למסיבת יום ההולדת של הבת שלי, שתיערך מחר. הרבה יצירה ותפירה (גם אותי הפוסט על חדרי הילדים מילא השראה ומוטיבציה), ועם האנרגיות שנותרו לי אני שמחה להציג את "שישה לשִשי". בכל יום ששי אלקט עבורכם שישה דברים יפים שאספתי במשך השבוע.

1. איורים והדפסים שוודיים בהזמנה אישית

בחנות של איזבלה, איסה בשבילכם, משוודיה, תוכלו למצוא הדפסים מקסימים ולהזמין אותם עם כיתובים אישיים ואפילו ממוסגרים. אפשר לקרוא באנגלית ויש הסברים לגבי הזמנות. זה יפתור לכם את עניין הקירות של חדר הילדים... ואולי על הדרך יקשט עוד קירות בבית. גם אחלה מתנה לתינוקות שבדרך.

2. יצירת גופי תאורה "בתי לילה"

בתי אור. מתוך הבלוג של fellowfellow

בבלוג של fellow fellow תמצאו הדרכה פשוטה לרעיון מבריק, פשוט ומקסים להכנת גופי תאורה קטנים. שימו לב לשים בפנים נורה קטנה ולא נר. בשביל נר צריך להדביק את התמונה על צנצנת זכוכית. ותודה להגר.

3. דירה מושלמת באתונה 

דירה של K-Studio. צילום: Vangelis Paterakis

גופי תאורה פשוטים ומקסימים הם רק הברקה אחת בדירה אתונאית, שעיצבו חברי  K Studio היוונית. זו דירה משופצת לחלוטין בשכונת פלאקה, במרכז הבירה היוונית, והיא אחת הדירות המושלמות שיצא לי לראות. הבית עומד על פינת שני רחובות, והעיצוב נקי ומדויק אבל חם וחכם. שימו לב לגופי התאורה, וגם לקוביית העץ שמשמשת מקום אחסון ומעבר בין חללי הבית.

4. חתולים מוזיקליים

 

ניק קייב והחתלתולים?

The Kitten Covers הוא בלוג שעושה בדיוק את זה: שותל חתולים בעטיפות של אלבומים מפורסמים. וזה קורע. עושה את זה המעצבת הגרפית אלפרה מרטיני בזמנה הפנוי, כנראה בשל אהבתה למוזיקה ולבעלי חיים. בהחלט יספק את מצב הרוח ההולם להתחיל איתו סופשבוע, ואולי גם יזכיר לכם נשכחות מוזיקליות.

5. חתולים מנייר 

25 שקלים לאחת: השרשראות של Paper Cat (צילום: עילית אזולאי)

הדר ואיתן חיים יחד ויוצרים יחד את מוצרי הנייר היפים של פייפרקאט, שיש להם קצת טעם של פעם. הדר אחראית על הדו-ממד: מאיירת ומעצבת; איתן מתכנן ובונה, מוודא שיעבוד בתלת ממד. אז הנה, אפשר להוסיף עניין וצבע לקירות של החדר שלכם בזול, והשרשראות אפילו מתחברות זו לזו. המוצרים נמכרים בחנויות בוטיק בארץ, אפשר להתעניין בפייסבוק. כך נהיה ירוקים פעמיים: נתמוך בתוצרת מקומית ונעודד שימוש בנייר.

 

6. לעוף על הניירת 

Bourrasque by Paul Cocksedge. צילום: Marc Cocksedge 

המעצב הבריטי פול קוקסאדג' הציג בסוף דצמבר, בבניין העיריה של ליון, מיצג מרהיב שנקרא Bourrasque, "משב רוח". במיצג, שהוצג בפסטיבל האור השנתי של ליון, נראות כמתעופפות 200 פיסות נייר מוארות בגודל A3, המתפרשות על פני 25 מטרים ו-15 מטרים גובה. הן עוצבו מחומר מואר ייחודי בלונדון ונתלו במבנה כמעט בלתי נראה בהוטל דה ויל. קוקסאדג' מתעסק הרבה עם אור ותנועה, לפני כשנה הציג מיצג דומה במוזיאון ויקטוריה ואלברט בלונדון, אלא ששם ה"ניירות" המתעופפים היו עשויים קוריאן.

שבת שלום!