מה: טיול לכל גיל.
איפה: מצפון ליער בן שמן.
הפתעה:
נחל זורם, ברווזים ומצוק סנפלינג מרשים.

 

איך מגיעים: נוסעים בכביש 443 ,בין הרמזור של מתקן אדם לבין הכניסה לאזור התעשייה הצפוני של מודיעין, פונים אל "קברות המכבים". ממשיכים ישר ואחרי כעשרים מטר פונים ימינה לדרך עפר, למסלול מסומן לבן-שחור-לבן. המסלול מסתיים ביציאה לכביש 446, המקשר בין הישוב שילת לבין מודיעין עילית.

 

בריכת הברווזים. הם ברחו מהתמונה

זרימת נחלים

ערוץ הנחל ליד הסלעים

 

לקחנו את ההמלצה שלנו ברצינות, ובשבת בבוקר לקחנו את הילדים לטיול קצר ביער. הבטחנו להם שהם לא יצטרכו ללכת ברגל, רק לטייל קצת בטבע. זה לא היה קל. למרות הרצון של ההורים להיות משפחה מטיילת הילדים (המתבגרים) כבר מפתחים רצונות משל עצמם ועיקרם - לעשות הפוך ממה שאנחנו מציעים.

 

אחרי הבטחה שהנסיעה ממש קצרה והטיול הוא רק ברכב הם ניאותו והצטרפו. נכנסו לדרך העפר שיורדת לכיוון נחל מודיעים מצפון לישוב שילת. חלפנו על פני חורשת "הנסיך הקטן", והבטחנו שזה מקום מיוחד שאף אחד לא מכיר חוץ מאיתנו. בשבועות שחלפו מאז שגילינו את המקום הקרקעות התמלאו עלי רקפות, ועשבי חורף ירוקים ורעננים. צצו גם רקפות ראשונות, אפילו כלנית חלוצית פורחת.

גם הרקפות פורחות

 

הגענו לגשרון מעל הנחל, וכאן התחילו ההפתעות: בבריכה משמאל שטה לתומה להקת ברווזים. "תראו, ברווזים!" צעקנו בשמחה, ומייד הם התעופפו במורד הנחל. החנינו את הרכב, הוצאנו את המצלמה והתחלנו לעקוב אחריהם, אך בכל פעם שכיוונו את המצלמה הם עפו רחוק יותר. אחרי ארבעה ניסיונות ויתרנו, אבל גילינו שהנחל זורם ובמים יש מגוון של עופות וציפורים. עכשיו בא תורם של הילדים להפתיע. הם שמו לב לכך שהשביל משובץ באבנים צבעוניות והחלו לחפור ולחפש אבנים טובות. צילמנו כמה בשבילכם.

 

 

מצאנו אבנים בכל מיני צבעים

 

מעלינו, מכיוון גבעות הטרשים, המריא עוף דורס שלא זיהינו, ופעמונים גילו לנו שאם נסתכל היטב על ההר, הנקודות הלבנות הן לא רק סלעים אלא עדר של עזים וכבשים, וגם כמה כלבים וחמורים. לפי הדגל זו נראית כמו התנחלות בודדים, אבל לך תדע.

 

אחרי שחפרנו והוצאנו מלוא הכיסים אבנים, שמנו פעמנו למצוק ההוא, המרשים. והנה, הפתעה שלישית - האזור היה מלא באנשי סנפלינג. כנראה שזה מצוק מוכר למטפסים, שהגיעו מאובזרים עם חבלים, פטישים וחגורות עם כלים משקשקים. זה היה מרגש לראות אותם עולים, ולילדים יש כבר תכניות חדשות לקיץ.

 

זה לא בשוויץ. נחל מודיעים

 

סנפלינג בשבת בבוקר

 

נחל מודיעים זורם מתחת להתיישבות חשמונאים, והוא אחד ממקורותיו של נחל האיילון. הגשמים האחרונים מילאו אותו במים, והזרימה מטפטפת גם מבין החלקות והשבילים. את המפגש בסוף המסלול עם מקבץ הנרקיסים לא מימשנו, לפניו ניצבה שלולית גדולה והפעם לא לקחנו צ'אנס.