איך תרצי את השוקולד שלך? ואתה? על זה בדיוק חשבה המעצבת הצרפתייה הצעירה אלזה לאמבינה כשעיצבה את SWEET PLAY - טבליות שוקולד מודולריות לאוהבי הזהב המתוק והממכר, שמוכנות להטמיע בתוכן כל תוספת, בכל הרכב וטעם שנרצה.

 

לכל טבלייה, שמיוצרת באחד משלושת סוגי השוקולד - חלב, מריר ושוקולד לבן - יש חריץ, או תא קטנטן, שאפשר לשבץ בו מרכיבי טעם נוספים כגון ביסקוויט, ופל, נוגט או קרמל. כל טבלייה גם באה עם הכנה לתוספת, שתמוקם בראשה. למשל, בחלקו העליון של השוקולד המריר יש גומה המתאימה לחתיכת פרי. בשוקולד החלב יש גומה המתאימה לאגוז, ובשוקולד הלבן יש משטח מחוספס שמבקש להניח עליו ליקר, דבש או ריבה. את המבנה המורכב של יחידות השוקולד יצרה אלסה הודות לכמויות הקקאו הנדיבות: ככל שכמות הקקאו בשוקולד גבוהה יותר, כך ניתן לקבל צורה דקה ויציבה יותר.

 

"זה בדיוק הפוך ממה שלימדו אותנו כשהיינו קטנים, כשאמרו לנו שאסור לשחק עם אוכל", מסבירה לאמבינה, שקראה לפרויקט באופן אירוני "Don't play with food". המשתתפים יכולים לערבב ולהתאים לעצמם את המרכיבים במשך שעות על גבי שעות, בעודם טורפים את המגדנות הטעימות שהורכבו על פי טעמם.

 

 

המעצבת הצעירה(24), ילידת העיר ניס בדרום צרפת, סיימה את לימודי העיצוב שלה בצרפת ולאחר טיול של כשנה באוסטרליה נרשמה ללימודי תואר שני באקדמיה לאמנות ולעיצוב ECAL בלוזאן, שווייץ. הקיץ, בעודה לומדת בתוכנית המאסטר MAS Luxe, היא כבר זכתה להשתתף בתערוכה שהתקיימה במסגרת Designer Days 2011 בפריז, ובפרויקט משותף של האקדמיה עם מותג הבדולח היוקרתי בקרה במסגרת שבוע העיצוב במילאנו.

 

מערכת השוקולד המודולרי היתה פרויקט הגמר שלה באקדמיה, שזכה לביקורות מצוינות וזיכה אותה בפרסומים במגזיני העיצוב. את הפרויקט היא יצרה בשיתוף פעולה עם יצרנית השוקולד השווייצית בלונדל , הממוקמת אף היא בלוזאן. לדבריה, היא תשמח להפוך את הפרויקט למסחרי, וממתינה להצעות מעניינות.

 

ואיך נראה עיטור הגבורה לעובדים שהצליחו במאבק?