מה מביא סטודנט ישראלי לעצב אריזת take away דווקא לפונדו גבינה שוייצרי? במסגרת אחד הקורסים במרכז האקדמי ויצו חיפה התבקשו התלמידים לעצב אריזה למאכל טיפוסי מארץ מוצאם האתני. אביו של אוהד זלוטניק שוייצרי, וכך מצא את עצמו זלוטניק חושב על אריזה חד פעמית לפונדו גבינה.

 

בקיץ האחרון זכה במקום השני בתחרות של מכון האריזה והעיצוב הישראלי, זכייה שבעקבותיה הוזמן להשתתף ב-WorldStar Student 2011 - תחרות בינלאומית של ה-WPO, ארגון האריזה העולמי הוותיק.

 

זלוטניק, שזכה בה במקום השביעי, כתב כהסבר לעבודה: "זוהי אריזת 'fast food' לפונדו גבינה - מאכל שנחשב בשוייץ למנה קלאסית, שאינו מוגש בפורמט של מזון מהיר. המחשבה היתה ליצור אריזה שתאפשר לו 'take away' תוך שמירה על מעמד המוצר והתחשבות באלמנטים פרקטיים. האריזה מתחלקת לשלושה חלקים, שכולם עשויים מחומרים מתכלים: מיכל הפונדו, מיכל פיסות הלחם והמזלג. הפתח בחלקה הצר של האריזה מסייע לפתיחה קלה, ולאחריה משפר את נוחות האחיזה. מזלג הפונדו הטיפוסי הוא חלק אינטגרלי ממכסה האריזה, והפתח המיועד לשליפתו משמש גם כפתח ליציאת האדים החמים. העיצוב שואב השראה מעולם העיצוב המודרני השוייצרי, מקופסאות הגבינה עשויות העץ ומחריצי הגבינה".

 

>> עוד עבודות מעניינות מבתי הספר לעיצוב - כאן

 

 הפתח העגול מסייע לפתיחה ולאחיזה קלה (צילום: אוהד זלוטניק, המרכז האקדמי ויצו חיפה)
הפתח העגול מסייע לפתיחה ולאחיזה קלה (צילום: אוהד זלוטניק, המרכז האקדמי ויצו חיפה)