>> בואו להיות חברים של Xnet בפייסבוק

 

עורכת ווג איטליה, פרנקה סוזאני, ביטלה ברגע האחרון את הגעתה לשבוע האופנה בתל אביב שייפתח ביום שני הקרוב, כך נודע ל-Xnet. סוזאני היתה אמורה להגיע לישראל במטוס פרטי, כאורחת מארגני האירוע.

"אני מצטערת מעומק לבי על השינויים שנעשו בארגון הביקור שלי בישראל", כתבה סוזאני במכתב אישי למוטי רייף, יוזם ומארגן שבוע האופנה. "ב-23 השנים שבהן כיהנתי כעורכת ווג איטליה, אחת המחויבויות הגדולות שלי היתה תמיד איתור מעצבים וצלמים צעירים.

"ההזמנה להגיע לשבוע האופנה תל אביב החמיאה לי יותר ממה שאוכל לתאר במילים, ומכיוון שרציתי לפגוש את הדור החדש של המעצבים קיבלתי את ההזמנה באופן מיידי. מכיוון שהייתי במסע ארוך ביפן, קוריאה וסין, לא הייתי מודעת לכך שביום שני כינס הנשיא שלי, ג'ונתן ניוהאוס, את פגישת 'סוף השנה' הקבועה שלו, שממנה לא אוכל להיעדר.

"ויתור על הביקור בתל אביב מביך אותי יותר מכל אדם אחר בארגון שלי. לרוב יש לי רק מילה אחת, וכשאני אומרת כן, זה כן. זה לא מצב שאני יכולה לשלוט בו, ואני מקווה שתוכל להבין אותי.

 

פרנקה סוזאני. ''הוויתור על הביקור בתל אביב מביך אותי'' (צילום: gettyimages)
פרנקה סוזאני. ''הוויתור על הביקור בתל אביב מביך אותי'' (צילום: gettyimages)

 

"החלטתי לארגן ביקור בישראל בסוף ינואר, לפני שבוע האופנה בניו יורק, לבלות בתל אביב שבוע ולפגוש את המעצבים הצעירים. חשוב לי שתדע שאני מרגישה רע עם המצב שנוצר, ואני יודעת כמה נורא זה להונות אנשים, ובמיוחד אנשים צעירים.

"אני מבטיחה באופן רשמי שאגיע – וכך אעשה. סלח לי על כל חוסר הנוחות שיצרתי. איחולים לשבוע אופנה מוצלח. פרנקה סוזאני".

סוזאני, 61, היא אחת מהעורכות החשובות בתעשיית האופנה. מזה 23 שנה היא עורכת את ווג איטליה, אחד ממגזיני האופנה המשפיעים בעולם, שעורר לא מעט פולמוסים תחת הנהגתה. בין היתר, פרסמה שער שעליו מצולמת הדוגמנית סטלה טננט כשהיא לובשת מחוך בלתי אנושי.

היעדרותה של סוזאני, מבכירי האורחים המוזמנים לשבוע האופנה, ודאי תאכזב רבים ממעצבי האופנה הישראלים, שציפו בקוצר רוח לבואה, על מנת לשמוע את חוות הדעת שלה ואולי להשתלב בהפקות שונות של המגזין – שתומך לעיתים קרובות בעשייה ישראלית. היעדרותה תאכזב גם רבים בעיתונות הישראלית, שציפו לפגישה עם קולגה מסדר הגודל של סוזאני.

 

>> רוצים להישאר מעודכנים? כדאי שתעקבו אחרינו בטוויטר

 

(איתי יעקב)