>> בואו להיות חברים של Xnet בפייסבוק

 

"ב-30 בדצמבר, 1976, נקבע לי ניתוח קיסרי, בו ילדתי את בני היחיד נואל, כיום בן 35", נזכרת דוגמנית העבר קארין דנסקי, מהבולטות בדוגמניות שפעלו בישראל משנות ה-60 ועד שנות ה-90. דנסקי, בצדק, נחשבת לאחת מאושיות האופנה הבולטות בדורה.

 

שבוע האופנה, שהתקיים בשבוע השני של ינואר, היווה מכשול עבור דוגמנית הבית של מעצב האופנה גדעון אוברזון. "'גדעון התקשר אלי ותהה איך אני אגיע לתצוגה שבועיים לאחר הלידה", מספרת דנסקי. "היתה לו תצוגת הוט קוטור במלון הילטון בתל אביב, והוא ביקש שאתייצב. אמרתי לו שלא יחשוש – אני אגיע לתצוגה.

 

"שבועיים אחרי הלידה כבר עליתי על המסלול שלו. שקלתי 48 קילו, 2 קילוגרמים פחות ממה שהייתי לפני ההיריון. אני נזכרת שיומיים קודם עוד הצטלמתי לקטלוג אופנת פרוות עבור הצלם סמי בן גד ז"ל, שהיה חייב לצלם אותי במהרה. גם בצילומים וגם בתצוגה הייתי יפהפייה, אבל בפנים סבלתי מכאבי תופת. התפרים בבטן כאבו לי מאוד".

 

דנסקי מספרת שההתעניינות בהיריון ובלידה שלה חצתה גבולות, ולצד התקשורת המקומית, התעניינו בה גם הקניינים הרבים שהגיעו ארצה מדי עונה לשבוע האופנה. "כיוון שהייתי דוגמנית ותיקה, נוצרו קשרים אישיים ביני ובין קניינים שהגיעו מבתי הכלבו 'הרודס' ו'ברגדורף גודמן'", היא משחזרת. "כולם ידעו שאני בהיריון, כי בשבוע האופנה שהתקיים חצי שנה קודם לכן, הייתי בחודש שלישי.

 

 

  (צילום: ענת מוסברג)

 

 

"דיגמנתי עד חודש שביעי, אפילו לגוטקס, בבגדי חוף שהסתירו את הבטן. היתה לי בטן קטנה, ועליתי רק 8 קילוגרמים במהלך ההיריון. אמרו עלי שאני מרעיבה את הילד ומתעללת בעובר, אבל הוא יצא גדול, 3.45 קילו".

 

ומי טיפל בנואל בזמן שאימא מיסללה בשבוע האופנה?

 

"היתה לי אחות מוסמכת שהיתה צמודה אליו בזמן התצוגה. היא עלתה לי 250 ל"י לשעה, אבל היתה שווה כל שקל".