פייר? רק בגלל הוידאו שלמעלה. אם לא נתקלתם בסיפור הסינדרלה הזה, אז לפני חמישה חודשים פירסם ביו-טיוב חייל בשם סרג'נט סקוט מור (באמת? סקוט מור? היכול להיות יותר קלישאה מזה?) וידאו בו הוא מזמין את מילה קוניס לדייט.

 

משנשאלה על העניין בתוכנית טלוויזיה, ובעידודו של הליצן האגדי ג'סטין טימברלייק, השיבה בלי להתבלבל (טוב, קצת, אבל עזבו את זה) שהיא תהיה שם. נו, ואיך אפשר להאשים את עורכי GQ שבחרו בה לאישה השווה ביותר בתבל אחרי דבר כזה?

 

בואו נודה באמת: מילה קוניס היא בחורה יפה. אבל, וזה אבל גדול, מילה קוניס היא גיקית מוצהרת, שאהבתה למסע בין כוכבים משתווה לובכן, שום דבר. היא פשוט אוהבת את זה. מילה קוניס היא גם קומיקאית מחוננת (ומדובבת את מג ב"פמילי גאי"). מילה קוניס היא גם שחקנית נפלאה (“ברבור שחור", מישהו?).

 

בקיצור, מילה קוניס היא בחורה סופר מוכשרת ואינטליגנטית שגם בהחלט נראית טוב. יש יפות ממנה בהוליווד, אין ספק. אבל נכון להיום, ובגלל זה הבחירה של GQ הפעם היא סופר נכונה, אין בחורה שווה ממנה.

 

וזה, אם תסלחו לי, חתיכת פריצת דרך בעולם הזה.

 

אמנות? חפש בחוף ג'רזי

 

אם יש דבר אחד שאפשר להגיד על מילה קוניס הוא שהיא מסרבת לקחת את עצמה ברצינות. כשהיא נשאלה בראיון באוגוסט על האמנות שלה, השיבה במילים האלה ממש: “Holy shit, are you fucking kidding me?”.

 

אחר כך, כשנרגעה והפסיקה לצחוק, הוסיפה: “אני מסתובבת ומעמידה פנים שאני מישהי אחרת במשך 12 שעות, אחר כך אני הולכת להקלטות של פאמילי גאי ואז אני נמרחת על הספה ורואה "חוף ג'רזי". אתה רוצה לקרוא לזה אומנות? בבקשה. אני נורא אוהבת את מה שאני עושה, באמת, אבל רק אנשים נורא לא בטוחים בעצמם צריכים להסתכל על המקצוע ולהגיד 'כן, אני עושה אמנות'".

 

איך אפשר שלא להתאהב בה אחרי דבר כזה?

 

ואם עדיין לא פרסמתם וידאו ביו טיוב שמבקש שתצא גם אתכם, הנה עוד סיבה. בטקס האמ.טי.וי עלו קוניס וטימברלייק – אחד הצמדים ההוליוודיים המושלמים של עשרים השנה האחרונות – לבמה והתייחסו לשמועות שהם יוצאים. הם אמרו שהם אוהבים אחד את השניה כמו אח ואחות. ואז, אה, הם עשו את זה:

 

 

לא לוקחת את עצמה ברצינות. מילה וג'סטין (צילום: gettyimages)
לא לוקחת את עצמה ברצינות. מילה וג'סטין (צילום: gettyimages)

 

נו, איך אפשר שלא להתאהב בה אחרי דבר כזה?

 

נראית טוב - יתרון

 

קוניס היא בדיוק הדוגמה הזו לבחורה שמרוב דוגמניות כולנו, כגברים, כבר שכחנו שאנחנו רוצים. שנונה, כנה, גיקית, מוכשרת, אמביציוזית, אמיתית, מוצלחת, קורעת מצחוק ולאו דווקא בסדר הזה. והכי חשוב ברשימה הזו: נראית טוב – רק יתרון.

 

כי מילה קוניס בהחלט נראית טוב, לא נכחיש את העובדה הזו. לעזאזל, על מה אני מדבר, מילה קוניס נראית מהמם. אבל, והנה הטריק בכל הסיפור הזה, זו אפילו לא אחת מחמש המילים הראשונות שהייתי בוחר לתאר אותה.

 

הבחירה במילה קוניס, אם תשאלו אותי, היא מסר. מסר להוליווד שזמנה של השטחיות בראשותן של קים קרדישיאן, לינדזי לוהאן ופריס הילטון הגיע לקיצו, מסר לנשים בכל העולם שאנחנו, כגברים, יודעים שלקח לנו יותר מדי זמן, אבל הנה, בסוף התפכחנו. בסוף גם אנחנו מעדיפים כשרון ואמביציה על פני יופי ריקני.

 

וזה מסר שיותר מדי גברים חרמנים שהזילו ריר על יותר מדי דוגמניות אנורקסיות קצת שכחו להעביר.

 

נו, באמת, בטח תגידו, האם היו בוחרים בקוניס גם אם לא הייתה נראית ככה? אני רוצה להאמין שכן. אני רוצה להאמין שהיא נבחרה בזכות הגיקיות, הכשרון המתפרץ שלה ובעיקר בגלל חוש ההומור, שכל כך חסר בשיח בין המינים היום.

 

ואגב, אל תבלבלו אותה עם מודל "הבת של השכן" הקלאסי. הבת של השכן הייתה מתה להיות חצי ממנה. קוניס, לפני הכל, היא אישה חזקה, עצמאית, מרוויחה טוב יותר מכולנו, כנראה ביחד, דעתנית ואחת שלא פוחדת לפתוח את הפה שלה ולהגיד בדיוק את מה שהיא חושבת.

 

אלו תכונות שמאוד קשה להתעלם מהן כשצופים בראיון עם קוניס, ואלו תכונות שעד לפני שלוש או ארבע שנים היו גורמים ללא מעט גברים להירתע. מרוויחה טוב? עצמאית? שתלך לחפש. אנחנו מעדיפים אותן סתומות ויפות.

 

ובכן, לא עוד. בנות בבגד ים זה אחלה, אבל כנראה שאנחנו מעדיפים ורוצים יותר. כנראה שהתבגרנו. וזו חתיכת כברת דרך למין שעדיין בטוח שאחד הדברים הכי מצחיקים בעולם זה להפליץ באוטו סגור.

 

תרבות הריאליטי השטיחה את השיח הציבורי המושטח גם ככה, עד כדי כך שליהיא גרינר או פאקינג סנוקי בכלל נחשבות כנשים שוות באיזשהו אופן. בגלל זה הבחירה בקוניס היא כל כך חשובה. ולמרות שאפשר לזלזל בה עד מחר, אני בטוח שזהו תחילתו של מהלך שמעביר את הלפיד לנשים אמיתיות:

 

כאלה שלא רק נראות טוב בבגד ים, אלא בחורות כל כך מוכשרות עד שהמראה שלהן בבגד ים הוא באמת הדבר האחרון שמעניין אותך. כאלה ששנים נתנו להן את ההרגשה שהמראה שלהן הוא הכל והעובדה שהן שנונות או דעתניות לא מעניינת אותנו בגרוש ועכשיו לא נותר לנו אלא להסתכל להן בעיניים, לבחור בבחורה שווה באמת כמו קוניס ולהגיד, גם אם באיחור: טעינו.

 

והנה אנחנו מתחילים לכפר על זה.

 

>> ומחר: האם בראדלי קופר הוא באמת הגבר הסקסי ביותר בעולם?