אחת השורות בשיר Girl Panic של דוראן דוראן, הלהקה שפשוט מסרבת להיעלם לנו מהתדר, אומרת: I know I'm getting younger. כדי לחזק את הקונספט, הקליפ לשיר מפגיש על הסט לא פחות מחמש סופרמודלס - הלנה כריסטיאנסן, סינדי קרופורד, נעמי קמפבל, אווה הרציגובה ואשתו של הסולן, יסמין לה בון, שמקריינות במהלך הקליפ את ה"אני מאמין" של הלהקה. בעקבות יצירת המופת שמוציאה מדוגמניות העל כישורי משחק בדרגות גיחוך שונות, יצאנו לבדוק את מה שחשוב באמת: מי מדוגמניות העל הצליחה להתבגר באופן המעורר קנאה ביותר. לשיפוטכם. 

 

האמא הכל-אמריקאית: סינדי קרופורד, 45

 

גם כשהיתה צעירה, סינדי קרופורד נראתה טיפה דודתית. כיום, עם שני ילדים בוגרים וקאמבק איטי, היא אוחזת במראה טבעי ונטול בוטוקס, ומבנה הפנים המפואר עדיין מחזיק מעמד. עם זאת, משהו בהתנהלות שלה מלמד על כך שהיא הולכת ומתקרבת לאידיאל ה-Soccer Mom הסמכותית, זו שיש לה גזרה ספורטיבית, אבל אין לה רוח נעורים.

מדד השימור: 8

 

 

מלוטשת מדי. נעמי קפבל כיום (צילום: gettyimages)
מלוטשת מדי. נעמי קפבל כיום (צילום: gettyimages)

 

אשת האוליגרך: נעמי קמפבל, 41

 

בתחילת דרכה נעמי קמפבל היתה פרח אקזוטי עם רגליים אינסופיות ועיניים מדברות. הרגליים נשארו בתמונה, אבל משהו בפניה של קמפבל השתנה בשנים האחרונות, והיא החלה להזכיר אשת אוליגרך מדושנת עונג. קצת מעוצבת מדי, קצת חלקה מדי, ללא כל זכר לתלתלים שאפיינו אותה בעבר ועם הבעת פנים קפואה. נקווה שהיא לא תזרוק עלינו נעל.

מדד השימור: 7

 

 

יוגיסטית שובבה. טרלינגטון היום (צילום: gettyimages)
יוגיסטית שובבה. טרלינגטון היום (צילום: gettyimages)

 

 

הרוחנית: כריסטי טרלינגטון, 42

 

יש סיבה לכך שטרלינגטון לא הוזמנה לצילומי הקליפ המדובר - היא תמיד היתה פחות רוקנרול, יותר עשב חיטה. הפנים האציליות של טרלינגטון גויסו בזמנו לפרסומות האווירתיות לבשמים של קלווין קליין, וגם היום הבעתה מרחפת, אפה מפוסל להפליא ושיערה זועק איכות. בנוסף, עם השנים נוסף לטרלינגטון זיק שובב בעיניים - אולי זה כל היוגה שהיא עושה.

מדד השימור: 9

 

האחות האובדת של טילדה: לינדה אוונג'ליסטה, 46

 

אוונג'ליסטה, הידועה כמי שסיפרה שלא תקום מהמיטה עבור פחות מעשרת אלפים דולר ליום, תמיד היתה קצת עוף מוזר. אלא שמאז לא הרבה השתנה אצל אוונג'ליסטה, שנדמה כאילו קפאה בזמן - חוץ מהתסרוקות כמובן.

מדד השימור: 10

 

 

זה גבר או אישה? שיפר גרסת הדראג (צילום: gettyimages)
זה גבר או אישה? שיפר גרסת הדראג (צילום: gettyimages)

 

 

הבובה המקולקלת: קלאודיה שיפר, 41

 

יש שיחלקו על כך, אבל אנחנו סבורים שהייחוד של שיפר, בת איכרים בלונדינית שכמותה, היה בבובתיות החלבית שלה. ברגע שהוורוד אזל מהלחיים ושיפר הפכה לדוגמנית בוגרת, סקסית ו"מסוכנת" יותר, היא החלה להידמות לדראג-קווין, ולא יעזרו הטענות שהיא נראית מדהים. קלאודיה, אנא ממך, תמחקי את האיפור ותחזרי למוטב.

מדד השימור: 6

 

 

עצובה בצורה מחמיאה. כריסטיאנסן הנוכחית (צילום: gettyimages)
עצובה בצורה מחמיאה. כריסטיאנסן הנוכחית (צילום: gettyimages)

 

 

הבוהמיינית הנצחית: הלנה כריסטיאנסן, 42

 

מאז ומתמיד כריסטיאנסן, שמיצבה את עצמה כסמל סקס בקליפ Wicked Games של כריס אייזק משנת 1991, אופיינה בחולמניות ועצבות מסויימת, ונתפסה, להבדיל מקמפבל, כ"אישיות" בעלת שאיפות אמנותיות ואופנתיות. הזמן צימק את פניה, חידד את התווים והשאיר את המבט הנוגה במרכז הפריים, מה שהופך אותה לעוד יותר מיוסרת. כמה הולם.

מדד השימור: 7

 

 

מפתה. הרציגובה מציגה פרווה (צילום: gettyimages)
מפתה. הרציגובה מציגה פרווה (צילום: gettyimages)

 

 

הקוגרית: אווה הרציגובה, 39

 

הרציגובה היא הצעירה שבחבורה, ואולי היחידה שבאמת הרוויחה מהעשור שחלף עליה. מי שהתחילה כבחורה סקסית וסתמית למדי הפכה עם השנים לפאם פטאל מפתה, שיודעת מה לעשות עם תווי הפנים שלה (לאפר בכבדות) ואיך להלביש את גופה (במעט בד). נוכל לדמיין אותה בקלות יוצאת עם דוגמן בן 20, ונדמה לנו שזו רק ההתחלה.

מדד השימור: 10

 

 

סליחה, את קצת גסה. קייט מוס (צילום: GettyImages)
סליחה, את קצת גסה. קייט מוס (צילום: GettyImages)

 

המלכה האם: קייט מוס, 37

 

אי אפשר לדבר על דוגמניות על ולא להזכיר את מי שהתחילה בתחילת שנות ה-90 ולעולם לא עצרה. מוס היא ללא ספק אייקון חזק, חזק עד כדי כך שאף אחד לא טורח להשוות את הפרסונה הנוכחית שלה למה שהיה בעבר. ובכן, טרחנו, וחייבים לומר שההשוואה מעוררת געגוע. נכון שעדיין אין שני ללוק של מוס, ועצמות הלחיים שלה אפקטיביות מתמיד, אבל עם הזמן השובבות של מוס הפכה לגסות מסוימת, והאדג'יות - לאגרסיביות, ולפעמים היא נראית מבוגרת מגילה. היינו ממליצים על תספורת קצרה, כמו פעם, ופחות סיגריות. הכול באהבה כמובן.

מדד השימור: 8