השחקן ג'ייסון ביגס ספג השפלה גדולה בסצנת הפאי המפורסמת בסרט הנעורים אמריקן פאי, אבל אפילו אקט האהבה הנלהב עם העוגה מחוויר בהשוואה ללוק נטול הגבות שלו בקומדיה "החברה של החבר הכי טוב שלי" - תוצאה של תאונת עבודה במספרה. האימה הנשקפת מפניו של ביגס, ומפניהם של שחקנים רבים לפניו שמצאו את עצמם בתרחיש הקומי "נעלמה לי הגבה", היא בחלט חומר ממנו עשויים סיוטי יופי.

 

עד לא מזמן, משחקים משעשעים עם גבות היו נחלתם של הגברים. מהפסים המגולחים בגבתו של שיין הבלתי נשכח מלהקת בויזון, דרך החמצון של ז'אן פול גוטייה ועד לדמויות חסרות הגבות בסדרת המערכונים בריטניה הקטנה - גבות שימשו גברים כדי להצחיק או להתבלט. נשים, לעומת זאת,לא ממש העזו לאלתר עם אחד המאפיינים הכי חשובים של הפנים. תביטו בטאמבלר המצחיק שמוריד לסלבריטאים את הגבות בפוטושופ, ותבינו עד כמה הן יכולות לבנות או להרוס קריירה - ג'ייק ג'ילנהול לא גבר בלעדיהן ואנג'לינה ג'ולי נראית כמו חייזר.

 

אבל החורף המתקרב מסתמן כעונה שתהפוך את הגבות לזירת טרנדים בוערת. ולראיה, אפילו שני בתי האופנה הקלאסיים שאנל וארמאני נכנעו להייפ. קמפיין החורף של שאנל הציג את הדוגמנית הלוהטת פרייה בהה אריקסן עם גבות בצבע ורוד זוהר, ובקמפיין של ארמאני מציגה סשה פיבוברובה הבלונדינית לוק של גבות מחומצנות. במקביל, גם גבות שאינן צבעוניות הפכו לפטיש שמשמש עוגן לכתבות, פרויקטים והפקות אופנה, ווריאציות איפור סביבן היו אחד הטרנדים הלוהטים בתצוגות החורף. איך הגענו לכאן ולאן ממשיכים? חמישה שלבים לפניכם.

 

הראשונה לחמצן. פיקסי גלדוף (צילום: gettyimages)
הראשונה לחמצן. פיקסי גלדוף (צילום: gettyimages)

 

1. המרד המחומצן: פיקסי גלדוף

 

האחיות פיקסי ופיצ'ס גלדוף, התשובה הבריטית לפריס וניקי הילטון, הפציעו כסלבריטאיות בסביבות 2010, ואם פיצ'ס הצעירה גילמה את המלאכית הטרנדית, האחות הגדולה פיקסי חיבבה את הלוק הגראנג'י. השורשים השחורים שלה היו מזעזעים כשלעצמם, אבל הגבות העבות והמחומצנות הטו את הכף. פתאום לוק לקוי ובלי מושלם נראה נכון.

 

2. היד הקלה על הצבע: ליידי גאגא

 

כבר לא נעים להזכיר את ליידי גאגא המאוסה בכל הקשור לטרנדים חדשים, אבל בעניין הגבות פשוט אין ברירה - האיפור הנועז של גאגא לא פסח גם על הגבות, על שער הווג האמריקאי בגיליון מרץ הן נצבעו בגוון ורדרד, ומאוחר יותר זכינו ממנה גם לגרסאות ירוקות ומה לא. בזמן האחרון מי שאחראי על הפרחת שממת הגבות הוא דווקא ג'ו קלדרון, האלטר-אגו הגברי והשעיר של הליידי.

  

3. הסרט הטרנדי: ברבור שחור

 

אין כמו סרט מסוגנן ומרתק כדי להפיח חיים בעניין מתעורר. האיפור הדומיננטי בסרט הפך את הגבות האלגנטיות גם ככה של נטלי פורטמן ליצירת אמנות, שהולידה תחפושות פורים, אינספור חיקויים ופתח ליצירתיות בכל הנוגע להתנסויות בגבות.

 

4. הבחורה הנכונה: אריזונה מיוז

 

את מה שקייט מוס עשתה בזמנה לעצמות הלחיים (ולעצמות בכלל), אריזונה מיוז עשתה לגבות. הדוגמנית האמריקאית הצעירה שהעולם לא יכול לשבוע ממנה מזה כמה עונות, התברכה בגבות כה דומיננטיות, עד שלמאפרים לא נשאר אלא להדגיש אותן עוד יותר. הלוק האנדרוגיני שלה כה נחשק, שלכולם התחשק פתאום לגדל יער מעל ארובות העיניים.

 

וייב נערי. קמילה בל (צילום: gettyimages)
וייב נערי. קמילה בל (צילום: gettyimages)

 

5. הרוח הצעירה: לילי קולינס, קמילה בל וחברותיהן

 

רבות דובר לאחרונה בתקשורת על עידן הקטינות. היילי סטיינפלד, קלואי מוריץ, אל פנינג ושות' כובשות את עולם האופנה ואת הוליווד, ומביאות איתן שיק לא מעובד, נערי וקצת, את תרצו, מביך על גבול החינני. אף אחד לא מצפה מסטיינפלד בת ה-14 לסדר את גבותיה, וגם אין צורך - כוכבות צעירות נוספות כמו לילי קולינס (כוכבת עולה ומושא אהבתו של כוכב דמדומים טיילור לאוטנר), איזבל לוקאס וקמילה בל (שכבר לא נחשבת למתבגרת אבל בהחלט מתעלת וייב נערי פרוע) מסתובבות על השטיח האדום עם גבות נוכחות ומעוצבות.

 

כשכל הזרקורים מופנים אליהן, הגבות נראות חשובות מהרגיל, וגם אם תחליטו להשאיר אותן נטורל, בטח שלא תוכלו להתעלם מהן לגמרי בזמן הקרוב. כלי נהדר להבעות הפנים הקודרות של עונת החורף, בכל אופן.