>>בואו להיות חברים של Xnet בפייסבוק

 

אחרי שחגגו בניו יורק ובלונדון, חובבי האופנה הפנו את עיניהם לשבוע האופנה במילאנו, שהגיע לסיומו היום (שלישי) וחשף שלל קולקציות מצוינות לקיץ 2012. אך גם מעבר לצבעים העזים וההדפסים המרובים שהציגו פראדה, גוצ'י, דולצ'ה וגבאנה, ארמאני ופנדי, מילאנו סיפקה כמה רגעים שייזכרו לאורך זמן. קבלו את עשרת הרגעים הבלתי נשכחים של שבוע האופנה במילאנו, רגע לפני שעוברים לפריז.

 

1. שירת הברבור: התצוגה האחרונה של D&G

 

תצוגת קיץ 2012 של D&G תיזכר כקולקציה האחרונה של המותג. למרות שרמיזות על סגירתו נשמעו כבר קודם, בעת התצוגה הודיעו מעצבי האופנה סטפנו גבאנה ודומניקו דולצ'ה רשמית על המהלך. לדברי המעצבים, ויתור על המותג הצעיר והחצוף ישאיר להם זמן ואנרגיה להשקעה בקו העיקרי של בית האופנה, כאשר המטרה היא לשנות את הפעילות לפי המודל של בתי אופנה צרפתיים ולייצר את הקווים השונים תחת קורת גג אחת.

 

 

קולקציית קיץ 2012 של ז'יל סנדר. הרמיזות של סוזי מנקס עוררו שמועה על עזיבתו של המעצב (צילום: gettyimages)
קולקציית קיץ 2012 של ז'יל סנדר. הרמיזות של סוזי מנקס עוררו שמועה על עזיבתו של המעצב (צילום: gettyimages)

 

 

2. השמועה: ראף סימונס עובר לאיב סאן לורן

 

עורכת האופנה הנחשבת סוזי מנקס מהאינטרנשיונל הראלד טריביון פתחה את ביקורת הקולקציה שלה על תצוגת הקיץ של ז'יל סנדר באמירה מפתיעה. על פי מנקס, מעצב האופנה ראף סימונס – שאחראי לקולקציות של ז'יל סנדר – אמור לעזוב את בית האופנה לטובת תפקיד המעצב בבית איב סאן לורן. ידיעה זו הפתיעה במיוחד מכיוון שלא נרשמו פרסומים קודמים על תוכניותיו של המעצב הנוכחי של בית איב סאן לורן, סטפנו פילאטי, לפנות את מקומו. באופן כללי, תעשיית האופנה נוטה להניח כי אם מנקס כותבת, יש בידיה הוכחות חותכות. אך תוך 24 שעות פרסם בית איב סאן לורן הודעה רשמית, המפריכה את השמועה באופן חד משמעי. בצד הספקולציות, קולקציית הקיץ של ז'יל סנדר המשיכה את הסגנון המתוחכם של סימונס, וכללה השראות משנות ה-50 ושמלת חולצה לבנה מוצלחת במיוחד.

 

 

 

 

3. המסלול: מכוניות במרכז הבמה של פראדה

 

מיוצ'ה פראדה לא מפסיקה להפתיע. פעם אלו הדפסי פירות וקופים, ובמקרה אחר מדובר בפאייטים ענקיים וצבעוניים. העונה הלך בית האופנה רחוק עוד יותר עם השואו, ומיקם במרכז המסלול מכוניות צעצוע גדולות, ששימשו כספסלים שעליהם ישבו חלק מהצופים בתצוגה. החיבה הנוכחית של פראדה לכלי רכב התבטאה גם בבגדים, שעוטרו בחלקם בהדפסי מכוניות.

 

 

תצוגת האופנה של גוצ'י. שנות ה-20 השתלטו על המסלול (צילום: gettyimages)
תצוגת האופנה של גוצ'י. שנות ה-20 השתלטו על המסלול (צילום: gettyimages)

 

 

4. הטרנד: שנות ה-20

 

שנות ה-20 בלטו כהשראה מרכזית גם בשבועות האופנה בניו יורק ובלונדון, אך במילאנו נראה שהן השתלטו על המסלול. שמלות צ'רלסטון – בוהקות או רכות, עם או בלי פרנזים – כיכבו על מסלולי התצוגות של גוצ'י, פראדה, אלברטה פרטי ואחרים. גם כובעי הפעמון הופיעו בכמה תצוגות, כולל בזו של אמפוריו ארמאני (ע"ע אמפוריו ארמאני).

 

 

לינדזי וויקסון על הרצפה בתצוגת האופנה של ורסאצ'ה (צילום: רויטרס)
לינדזי וויקסון על הרצפה בתצוגת האופנה של ורסאצ'ה (צילום: רויטרס)

 

 

5. הנפילה: לינדזי וויקסון מועדת על המסלול

 

בחודש מאי האחרון חגגה התקשורת סביב הדוגמנית הצעירה לינדזי וויקסון, שנפלה שלוש פעמים על המסלול בתצוגת האופנה לצדקה שארגנה נעמי קמפבל. וויקסון הצליחה להתגבר על הפאדיחה, וכשקמה הרימה שני אגודלים לקהל בחיוך. בתצוגת קיץ 2012 של ורסאצ'ה, שנערכה בשבוע האופנה במילאנו, זה קרה לה שוב. העקבים האימתניים והשמלה הארוכה והמהודקת בוודאי לא עזרו ליציבותה, ואף הקשו עליה להיעמד שוב, אך כשקמה שוב הניפה את אגודליה לצלמים. אם היא לא תיזהר, אצבעותיה יהפכו למפורסמות יותר מפניה היפות.

 

 

לינדזי לוהן. מונתה לפנים של פיליפ פליין והחליטה לכסות את פניה (צילום: gettyimages)
לינדזי לוהן. מונתה לפנים של פיליפ פליין והחליטה לכסות את פניה (צילום: gettyimages)

 

 

6. השורה הראשונה: לינדזי לוהן מסתתרת

 

לינדזי לוהן לא מפסיקה לעורר שערוריות. ביחד עם ההודעה המפתיעה על מינויה לפנים של מותג האופנה פיליפ פליין, הגיעה הכוכבנית המעורערת לתצוגת האופנה של המעצב כשהיא מצוידת במניפה ותיק שיעזרו לה להסתתר מצלמי הפפראצי. מדוע הרגישה לוהן צורך להסתיר את פרצופה דווקא באירוע שהיא משמשת כפנים שלו? כנראה שזו רק עוד זעקה נואשת לתשומת לב.

 

7. המסיבה: אירוע התרמה לחקר האיידס

 

אירוע הגאלה של amFAR, העמותה האמריקאית לחקר האיידס, משך אליו את מיטב הסלבס ששהו בשבוע האופנה במילאנו. הנציגה הישראלית בר רפאלי דפקה הופעה, וגם דוגמנית העל היידי קלום ומעצבי האופנה דין ודן קאטן מהמותג דיסקוורד ורוברטו קוואלי הפגינו נוכחות.

 

 

תצוגת קיץ 2012 של דניאלה גרגיס. סיגריות במקום אקססוריז ואנשים מן השורה במקום דוגמנים (צילום: gettyimages)
תצוגת קיץ 2012 של דניאלה גרגיס. סיגריות במקום אקססוריז ואנשים מן השורה במקום דוגמנים (צילום: gettyimages)

 

 

8. השערורייה: סיגריות על המסלול של דניאלה גרגיס

 

בתצוגת סתיו-חורף 2011-12 עוררה קייט מוס סנסציה כשעלתה למסלול של לואי ויטון עם סיגריה בוערת, אך בשבוע האופנה במילאנו החליטו ללכת צעד אחד רחוק יותר. מעצבת האופנה דניאלה גרגיס בחרה לתצוגת האופנה שלה אנשים שבאופן ברור אינם דוגמנים, ואף ציידה אותם בסיגריות. בניגוד לאפקט של מוס המעשנת, כאן קשה לדבר על עודף אסתטיקה.

 

9. התצוגה: אמפוריו ארמאני

 

שבוע האופנה במילאנו מציג את הקולקציות של בתי אופנה נחשבים כפראדה וג'וצי, אך הפעם היתה זו דווקא תצוגת האופנה של אמפוריו ארמאני שהרשימה במיוחד. המשחקים המתוחכמים בין גבריות ונשיות, שבלטו במיוחד על רקע הצבעוניות המינימליסטית של שחור ולבן עם הבלחות קלות של גווני פסטל, יצרו תחושה של פלוגה צבאית מסרט עתידני. גם הבחירה המודעת בדוגמניות בלונדיניות בלבד העצימה את האפקטיביות של תצוגת האופנה.

 

10. הפוליטיקה: אנה ווינטור נגד סילביו ברלוסקוני

 

נוהגים לחשוב שאנשי תעשיית האופנה מפנים את תשוקתם רק לבגדים, אך בראיון שנתנה עורכת ווג האמריקאי אנה ווינטור לעיתון האיטלקי לה רפובליקה במהלך שהותה בעיר לרגל שבוע האופנה, היא הביעה דעות נחרצות דווקא על התנהלותו הציבורית של ראש ממשלת איטליה. ווינטור הביעה גועל מהתנהלותו של סילביו ברלוסקוני, שאותה כינתה כ"דיקטטורה למעשה", ואף אמרה "אינני מבינה איך איטליה סובלת אותו ואת חבורת הנערות שלו". לפי דבריה, תעשיית האופנה האיטלקית הנחשבת והיצירתית סובלת מתדמיתו של ברלוסקוני, מכיוון שאי אפשר להתעלם מהמציאות הפוליטית שיצר. עוד הוסיפה ווינטור ואמרה כי היתה שמחה לראות נשים יוצאות לרחוב ומפגינות נגד ראש הממשלה במהלך שבוע האופנה במילאנו.