ברי סחרוף ועמיר לב (צילומים: אורי אליהו, גדעון לוין)

היום (ג’) יתארח המוזיקאי ברי סחרוף ברדיו מהות החיים, בתוכנית "החדר האינטימי" (16:00-18:00) בהנחיית המוזיקאי עמיר לב. השניים, שכתבו יחדיו את מילות השירים "כלום זה לא סתם" ו"זמן של מספרים", ישוחחו על האלבום האחרון של סחרוף ("אתה נמצא כאן", שלב לקח בו חלק פעיל), על מעורבותו במחאה הציבורית של הקיץ האחרון, על מקורות ההשראה ליצירתו ועוד.

הסינגל מתוך האלבום החדש, "העין", הוא השיר המושמע ביותר השנה (תשע"א) בתחנות הרדיו על פי אקו"ם. סחרוף עצמו, אחד מעשרת המבצעים המושמעים ביותר השנה, הוציא זה מכבר את אלבום הסולו, שהגיע אחרי שלושה אלבומים משותפים ("11 א'" ו"אדומי השפתות" עם רע מוכיח ו"על המשמרת" עם רמי פורטיס), וקיבל את שמו מתערוכה של אברום אבי יאיר, חבר ותיק של סחרוף.

עטיפת האלבום אתה נמצא כאן. צורה למילים (איור: אברום אבי יאיר)

המוזיקאי, שביקר בתערוכה לפני שנה וחצי, בעת העבודה על האלבום, הרגיש שהציורים של יאיר מעניקים תמונה או מראה עינים לשירים ובחר באחת מיצירותיו לעטר את עטיפת האלבום.


השיר "העין" של ברי סחרוף

לדברי מבקר המוזיקה של עיתון הארץ, בן שלו, שסקר את האלבום זמן קצר לפני יציאתו הרשמית, האלבום מאופיין בתחושה של "התפרקות תרבותית וחברתית". ואמנם, סחרוף בן ה-54, שמאחוריו 35 שנות קריירה מקומית ובינלאומית, לקח חלק פעיל במחאת האוהלים שסחפה את ישראל בקיץ האחרון. הוא לא רק הגיע להופעה לילית ספונטנית במאהל ברוטשילד, אלא גם קרא לציבור לצעוד בהפגנת המיליון:

סחרוף, שהתייחס למחאה כמהפכה תודעתית, מרבה לעסוק בשיריו בנושאי תודעה ורוח האדם. האירוח של עמיר לב את סחרוף מחר, יהיה הזדמנות להכיר לא רק את המוזיקאי, אלא את האדם שמאחורי הטקסטים, שבכל האזנה מזמינים אותנו לצלול אליהם עמוק ועמוק יותר.

התוכנית "החדר האינטימי" בהשתתפות ברי סחרוף תשודר היום(27.9.11) בשעות 16:00-18:00 ברדיו מהות החיים.

האחד
מילים: ברי סחרוף ועמיר לב

כוס חלב עם משהו מתוק בצד
הנעליים מלאות בחול
יד גדולה עוטפת יד קטנה
מבט בעיניים שרואות הכול
מחזיק מקל דוחף גלגל ברחובות
ביום יפה הייתי רץ שעות
ואין תמונה רק נקודות מחוברות
לזמן אחר שכולו רק התחלות
עצים בתוך הבית בין העצים גינה
ומי שמסתתר שם תופס אחד ועוד אחד
נשאב מבלי לדעת מילה ועוד מילה
אני מאבד שוב את האחד
יש מקום מתוך פחות ועוד פחות
לילה טוב ירח לילה טוב
שוב שותה משורשים של זיכרון
ו"אל תלכי מכאן" עולה ראשון
עצים בתוך הבית בין העצים גינה
ומי שמסתתר שם תופס אחד ועוד אחד
נשאב מבלי לדעת מילה ועוד מילה
אני מחפש שוב את האחד

לאתר מהות החיים