הכי מושמע. ברי סחרוף (צילום: רועי חביב) 

 

(רעות מתתיהו-ארגון)

רגע לפני שמתחילים את השנה החדשה, בדקנו עבורכם מי דורג במקומות הראשונים במוזיקה, בטלוויזיה, בקולנוע ובסלולאר.

התוכנית הכי נצפית 

גמר העונה השנייה של "מאסטר שף" שנערך בשבוע שעבר זכה לנתון מפלצתי של 46.1 אחוזי צפייה בקרב משקי הבית היהודיים, מה שהפך אותו למשדר הנצפה ביותר בערוץ 2 מאז תחילת מדידת הרייטינג. בשנה שעברה היה זה גמר המונדיאל עם 37.1 אחוזים. 

הריאליטי הכי מצליח

העונה השלישית של "האח הגדול" עם ממוצע עונתי של 35.9 אחוזי צפייה ופרק הגמר עם 40.6 אחוזים. "מאסטר שף" בעונתה השנייה הייתה הסגנית, עם ממוצע עונתי של 32.3 אחוזים.

הסדרה הכי נצפית

העונה השלישית של "רמזור" מבית קשת השיגה 30.9 אחוזי צפייה ופרק הסיום שבר את שיאי הצפייה לסדרה מתוסרטת בישראל של העידן הרב ערוצי וגרף 35.1 אחוזים ו־931 אלף צופים. "פלפלים צהובים", אף היא של קשת, זכתה לרייטינג עונתי של 22.4 אחוזים. הסדרה הנצפית ביותר בשנה שעברה הייתה "חטופים" (שוב, מבית היוצר של קשת) עם 25 אחוזי צפייה בלבד. השנה ירדה מהמסך "החיים זה לא הכל" של רשת בקול תרועה אחרי תשע עונות ופרק סיום גרף שיא עבור הסדרה - 32.7 אחוזים.

הסרט הישראלי הנצפה ביותר 

"הערת שוליים" הוא המנצח הגדול של הקולנוע הישראלי השנה. בפרסי אופיר הוא גרף בשבוע שעבר תשעה פרסים מתוך אחת עשר מועמדויות. 220 אלף איש צפו עד כה ביצירה של יוסף סידר בכיכובם של שלמה בראבא וליאור אשכנזי. בשנה שעברה היה זה הסרט "זוהי סדום" עם למעלה מ־550 אלף צופים.

הסרט הזר הנצפה ביותר 

בשנה שעברה נשברו כל השיאים כש"אווטאר" משך למעלה מ־1.3 מיליון צופים, שיא שספק רב אם יישבר בקרוב. השנה, הילדים חזרו להכתיב את זהות המנצח עם "הדרדסים" - ועם חצי מיליון צופים.

השיר המושמע ביותר 

על פי נתוני אקו"ם, השיר המושמע ביותר ברדיו הישראלי בשנה החולפת היה "העין" של ברי סחרוף מתוך אלבומו האחרון, "אתה נמצא כאן". למקום השני השתחל אברהם טל עם השיר "מחוזקים לעולם" מהאלבום "אורות". האמנים המושמעים ביותר השנה היו אריק איינשטיין, שלמה ארצי ואייל גולן. מפתיע לגלות שמהצמרת הגבוהה של הרשימות נעדרו כוכבי הז'אנר הים תיכוני, אולם יש לזכור כי נתוני אקו"ם לא כוללים תחנות רדיו רבות שלא פועלות ברישיון אקו"ם, תחנות שהן לרוב מעוזי המוזיקה המזרחית.

האלבום הכי נמכר

על פי נתוני המכירות של הרשתות הגדולות, האלבום הנמכר ביותר השנה היה "עונת ההופעות" של שלמה ארצי. אחריו מדורגים אייל גולן עם האלבום "חלק מחיי" ו"אורות" של אברהם טל (שיצא בכלל בשנה שעברה, אבל ממשיך לככב במכירות). אחרי טל מדורגים עומר אדם, אהוד בנאי, דודו אהרון ואמיר דדון. העדפנו, שוב, לא לנקוב במספרים בשל הנתונים הסותרים, הניפוחים ואי הדיוקים הבוטים הרווחים בענף.

הכי מצליח בסלולר

הזירה הסלולרית ממשיכה להיות מבצרה של המוזיקה המזרחית. אייל גולן היה מלך ההורדות ושירו "תמונה שבורה" הוא השיר המורד ביותר. סגניו הם דודו אהרון ועומר אדם. הפאנטון הפופולרי ביותר באורנג' ובפלאפון היה "אין כמוך" של משה פרץ.

 

סייעו בהכנת הידיעה: רוי רגב ויאיר רוה