לפני כשבע שנים התחלתי לטפל בסכסוך גירושין סוער במיוחד בין בעל ואישה אמידים הנשואים זה לזו כבר כמעט 30 שנה.

 

האישה, שהגיעה אלי עם עגלת תינוק, סיפרה לי שכאשר היתה בחודשי ההיריון האחרונים שלה הכריח אותה בעלה לחתום על הסכם ממון המנשל אותה למעשה מכל הרכוש והעסקים אותם צברו השניים.

 

הבעל, כך היא סיפרה, הוא איש עסקים מאד עשיר ובעל עסקים ונכסים רבים, בעוד היא נותרה בבית, זנחה את הקריירה שלה וגידלה לאורך השנים את ארבעת ילדיהם. עד עכשיו לא סיפור שלא שמענו, אבל הטוויסט בסוף הוא זה ששינה את כל התמונה.

 

האישה - שאת שמה, כמובן, אסור לחשוף - סיפרה על שנים בהם חיו בני הזוג כמו באלפיון העליון. טיולים רבים בחו"ל, רכישת מותגי יוקרה, ביקור במסעדות םאר ומגורים באחת השכונות המבוקשות ביותר בגוש דן. אך לאט לאט מה שהתחיל כסיפור אהבה גדול הפך, ובכן, ליחס קר מבעה, שגילה כלפיה התנהגות מבטלת ומזלזלת.

 

כשהתחילה זו לפשפש ולתהות לפשר הדבר, התגלה לאישה שבעלה מנהל רומן עם מאהבת שצעירה ממנה בעשרים שנה. הדבר גרם לה לכאב ומצוקה רבה, וכמו שאתם יכולים לתאר לעצמכם, גם למשבר גדול בזוגיות. באותו מעמד, כשהיא בחודשי ההיריון האחרונים שלה, הבטיח לה הבעל שסיפור המאהבת תם ונשלם, ומדובר רק אפיזודה חולפת בחייו. מעתה ואילך, נשבעף היא והוא יחיו שוב כזוג יונים.

 

אבל הבטחות לחוד ומעשים לחוד. לצד דברי חנופה ומתיקה שהמטיר עליה הוא גם איים עליה שאם תסרב לחתום על הסכם הממון הוא ינטוש אותה, והיא תיאלץ להתמודד לבדה עם גידול ילדם הקטן תוך דרדור קשה במעמדה הכלכלי וניהול סכסוך גירושין אכזרי וחסר פשרות.

 

היות ומדובר באיש עסקים רב עוצמה והשפעה, ייחסה האישה לדבריו משמעות רבה וחתמה.

 

חשבתם שזה נגמר? טעות בידיכם. לאחר הלידה שב הגבר והפך את עורו, התנכר לאישה ופנה אל בית הדין הרבני בבקשה לחייב אותה בגט, מפני שמאס בה. בסיטואציה הזו נפגשנו.

 

הסברתי לה שאם תביע בפני הדיינים את רצונה להמשיך בנישואין, ושתביא לידיעתם את קיומה של מאהבת בחייו של בעלה, יחסם אליו ישתנה, והם לא ישושו לאשר את הגט ולקבל את הסכם הממון המנשל. וכך גם היה.

 

הבאנו בפני הדיינים ראיות רבות לכך שהבעל קיים רומן אסור עם מאהבת צעירה. חרף הכחשות הבעל, לפיהן מעולם לא בילה עם המאהבת או ישן אצלה, הדיינים לא השתכנעו בכנות בקשתו, ודחו את בקשת גט.

 

כתוצאה מדחיית בקשתו, פתחה האישה בהליכים בבית המשפט למשפחה לחלוקה צודקת של הרכוש ולביטול הסכם הממון המנשל שנחתם בין השניים.

 

בצל תבוסתו בבית הדין הרבני, ולאור תביעתה החדשה לפירוק שיתוף וחלוקת רכוש, החל הבעל - כן, שוב - לחזר אחריה במרץ. הוא לקח את האישה לחופשה בפריז, הרעיף עליה מתנות, בילויים במלונות ובמסעדות מפנקות, רכש לה תכשיטים יקרי ערך, והביע את אהבתו העזה ורצון להמשיך בחייו לצידה.

 

האישה, שנמסה מחיזוריו הלוהטים של בעלה, שמטה את תביעתה לחלוקת רכוש ואף חתמה עמו על הסכם שלום בית מחודש, הסכם המאשרר את הסכם חלוקת הרכוש הקודמת ביניהם.

 

אך אז, לתדהמתה, חידש הבעל את התעמרותו בה, נסוג מכל הבטחותיו עליהן חתם במסגרת הסכם שלום הבית, והחל להיעדר שוב לימים רצופים מהבית.

 

האישה, שלבה נשבר שוב, הגיעה אלי שוב לייעוץ ויחד החלטנו לשכור חוקר פרטי. ושם, אני חייב להודות, אפילו אני נדהמתי ממה שהוא גילה.

 

כדי לא להשאיר אתכם במתח, החוקר הפרטי גילה שיחסיו של הבעל עם אותה מאהבת כלל וכלל לא הסתיימו, אלא להיפך: לשניים נולדו בשנים האחרונות שלושה ילדים - שניים מהם תאומים - ולמעשה, ממש באותו חודש בו חתם הבעל על הסכם שלו בית עם אשתו, והגיש אותו לאישורו של בית הדין הרבני, היתה המאהבת בחודשי ההיריון האחרונים שלה לקראת לידת התאומים.

 

כמתנה, רכש לה הגבר מכונית ב.מ.וו מפוארת ויקרה.

 

החוקר הפרטי לא סיים בכך את חקירתו. מבירורים שערך עלה עוד שהבעל, שברשותו עשרות מבנים ונכסים ברחבי ישראל, רכש למאהבת דירה מרווחת בעיירה יוקרתית בשרון והיא אף רשומה על שמו (הדירה, לא האישה) ובקונדו הזה הם מבלים את רוב שעותיהם כמשפחה לכל דבר.

 

כמו כן התברר מבדיקת החוקר שהמאהבת כלל לא הסתירה את ילדיה, וכי בעמוד הפייסבוק שלה היא מציגה אותם בגאווה כשהם משחקים עמה על חוף הים.

 

הבעל, שהתגלה כמאהב שרמנטי ורחב לב, הרהיב מותרות רבות על המאהבת וילדיה, רכש להם מכשירי חשמל וצעצועים רבים ויצא איתה לחופשות מרובות.

 

לאור הראיות החד משמעיות שעלו ממעקבו של החוקר הפרטי, החלטנו להגיש לבית המשפט לענייני משפחה תביעה חדשה בשם האישה לביטול הסכם שלום הבית המסדיר את חלוקת הרכוש בין השניים בטענה שעל פי חוק החוזים החוזה בטל אם נחתם במרמה ובהטעייה או תחת עושק כבד.

 

חלק מהטיעונים לביטול החוזה נבעו גם מכך שהבעל כלל לא התכוון לקיים את החוזה כאשר חתם עליו, כמו גם לא את רכיב שלום הבית.

 

לאחרונה הוגשה תביעה נוספת לפירוק שיתוף וחלוקת רכוש בין בני הזוג האמידים, הכוללת בין השאר את ביתם, את ביתה ואת מכוניתה של המאהבת וילדיה, וכן נכסים ועסקים רבים עליהם חולש הבעל, ומסתכמים בסכום עתק של כ-80 מיליון שקלים.

 

  • עו"ד אבי גפן מתמחה בדיני משפחה, קביעת משמורת, מזונות, חלוקת רכוש, ניהול עזבונות וירושות. עוד פרטים תוכלו לגלות באתר הבית שלו .