>> בואו להיות חברים של Xnet בפייסבוק

 

קראו לה יעל, והיא היתה המורה שלי להיסטוריה. מלבד כשרונה ללימוד היסטוריה באופן שלא הרדים אותי, היא גם היתה המתלבשת הטובה ביותר בבית הספר. בעוד התלמידים התחרו ביניהם מי חוזר מחופשת הקיץ עם הדגם החדיש ביותר של נעלי נייקי, המורה להיסטוריה הצליחה לשדר אציליות מעודכנת עם חצאיות מקסי בגזרה א-סימטרית, חולצות משי צבעוניות ותכשיטי כסף גדולים.

 

היום חוזרים לבתי הספר גם אלפי מורות ומורים. אם להסתמך על זיכרונות הנעורים (פרט למורה יעל, כמובן) ועל ביקורים מזדמנים בבתי ספר בשנים האחרונות, מערכת החינוך בהחלט זקוקה לרפורמה – לא רק בשכר, אלא גם בקוד הלבוש. נכון, אף אחד לא מצפה שהמורים ישקיעו את שכרם בבגדי מעצבים, אך מלתחה לא בונים ביום, וגם לא בשנה. שילוב של פריטים עונתיים עם בגדי בסיס שנמצאים בכל ארון יכול לייצר מערכות לבוש שיתאימו לאנשי החינוך, כמו גם למקצועות שהם מלמדים.

 

המורה לספרות מוזמנת להתחבר למקצוע הקלאסי ולבחור במראה נינוח אך אופנתי דרך שילוב של פריטים בצבעי כחול, חרדל ולבן, בתוספת נעלי גובלן צבעוניות ומשקפיים בהדפס מנומר. המורה לאמנות, שנתפשת לרוב כרוח רעננה בחדר המורים, יכולה להתגנדר במראה רטרו צבעוני המדגיש את יצירתיותה. המורה לאנגלית, רצינית ומודעת לעצמה, יכולה להתחדש במכנסי ג'ינס נוחים ובאביזרים בניחוח אירופאי קל. המורה לתנ"ך רק תשמח לחזור למקורות ולהתחבר לטרנד שנות ה-70 שממשיך איתנו החורף, ואילו המורה למתמטיקה תפחיד את תלמידיה פחות עם תרכך את המראה הקפדני המזוהה עם המקצוע בעזרת צעיף צבעוני ומחרוזת פנינים. שתהיה שנת לימודים פורייה ואסתטית למורים ולתלמידים.  

 

עוד בסדרה: