השבוע נהנו כמה חברים במפלגת השלטון ללעוג למוחים ברחובות, בניסיון להקטין אותם ככל האפשר. ראש עיריית נשר, דוד עמר, אמר בישיבת הסיעה של הליכוד: "כולם ברוטשילד עם נרגילות וסושי". איוב קרא, סגן השר לפיתוח הנגב והגליל, טען שהדיווחים בכלי התקשורת שקריים, וציין שיש רק מפגינים "בודדים פה ושם".

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר האוצר יובל שטייניץ הקפידו לשדר זחיחות ואווירת עסקים כרגיל, ושרת התרבות והספורט לימור לבנת העדיפה, במקום להתייחס, לרמוז שהיא מסכימה עם מרגלית צנעני, שקראה למפגינים "מפונקים" (אבל התקפלה בינתיים). שלא לדבר על שר הביטחון אהוד ברק, שכנראה מעמיד פנים שדבר לא מתרחש, כי קולו אינו נשמע הפעם.

 

חשבנו שזו הזדמנות טובה להזכיר למנהיגינו איפה הם חיים, תרתי משמע. באיזה בתים הם יושבים בערב ומלגלגים על מי שאין ביכולתם לממן שכר דירה. באותה הזדמנות שלפנו מהארכיון תמונות של בתיהם של מנהיגי האומה מפעם. בן גוריון, גולדה, בגין, רבין. נכון, זו דמגוגיה, נכון, הזמנים השתנו ורמת החיים בארץ עלתה, נכון, אין סיבה שראש הממשלה יגור גם היום בצריף.

 

ועדיין, בתי המנהיגים של ימינו משדרים בדיוק את הדבר שנגדו יוצאים רבבות המפגינים: פערי שכר עצומים ובלתי סבירים בין קבוצות באוכלוסייה, לצד ניתוק של השועים נבחרי הציבור מהציבור שבחר בהם לייצג אותו.

 

זהו ניתוק פיזי ממש: כך נתניהו בווילה בקיסריה, מוקפת החומה והמאבטחים; כך גם ברק בדירתו במגדל השן אקירוב - רחוקים ונישאים מעם. כנראה שממרום בתיהם, הכל נראה פחות בוער.

 

עוד כתבות בנושא:

>> איך נראות הדירות שהוציאו את אנשי עיר האוהלים לרחובות?

>> שלל כרזות מעוצבות בשדרות רוטשילד

 

מנחם בגין יוצא מבית גולדה מאיר (צילום: דוד רובינגר)
מנחם בגין יוצא מבית גולדה מאיר (צילום: דוד רובינגר)

 

הבניין שבו גר במשך שנים שמעון פרס, ברמת אביב (צילום: שאול גולן)
הבניין שבו גר במשך שנים שמעון פרס, ברמת אביב (צילום: שאול גולן)

 

יצחק רבין בדירתו ברמת אביב (צילום: דוד רובינגר)
יצחק רבין בדירתו ברמת אביב (צילום: דוד רובינגר)