קארין גוטמן

"כנערה, תמיד הרגשתי שונה. מגיל צעיר מאוד נראיתי נשית וסקסית, בניגוד לשאר החברות שלי. מהר מאוד פיתחתי סלידה מאיך שאני נראית ומנשיות בכלל, והרגשתי זרות. למדתי מהר מאוד מהו אידיאל היופי, והבנתי שאני רחוקה ממנו שנות אור. בזבזתי את כל שנות נעוריי – במקום לחיות וליהנות הייתי עסוקה בהלקאה עצמית, בניסיון לשרוף כל קלוריה שאני אוכלת, במרדף תמידי אחר הצורך להיות רזה.

צילום: אוהד רומנו
 

רקדתי בלט ורציתי להיראות כמו דוגמנית.
במידה מסוימת זהו חלומה של כל ילדה, כי זה מעין אישור לכך שאת יפה. ואם את יפה, ודאי אוהבים אותך יותר. רקדתי שש פעמים בשבוע עד גיל 17, רציתי בזה בכל מאודי, אבל בכל פעם שהסתכלתי במראה ראיתי את עצמי לנגד הבנות האחרות, שהיו חצי ממני.

 

כשהתבגרתי, התחלתי לעבוד בעיצוב תפאורה בטלוויזיה.
חבר טוב שלי, צלם במקצועו, חיפש דוגמנית והציע לי להצטלם. באופן טבעי זה ממש לא עניין אותי, אבל לאחר לחצים כבדים שהוא הפעיל עליי הסכמתי. זה היה לפני שנתיים, ובדיעבד - הצילומים האלה היו החוויה ששינתה את חיי. אמנם היה לי קשה מאוד להתחבר לעצמי, אבל גם הבנתי המון דברים על עצמי: באמת התחבאתי מאחורי הקלעים – לא רק בעבודה, לא נתתי לעצמי להרגיש יפה ולהיות יפה, לא הרגשתי שמגיע לי להצטלם, להיות באור הזרקורים.

 

צילום: אוהד רומנו

 

הבנתי שהייתי לכודה באידיאלים של יופי שהחברה מכתיבה לכולן.
כל חיי רציתי להיות משהו שאני לא יכולה להיות, ופתאום הבנתי שבזבזתי אנרגיה לחינם. לאט לאט התחלתי לדגמן בהפקות אופנה לנשים גדולות, וראיתי שבניגוד לארץ יש לזה המון ביקוש בחו"ל. קיבלתי עוד ועוד השראה להמשיך ליצור הפקות אופנה למידות גדולות (אפילו הצטלמתי ל'ווג' האיטלקי!), והרגשתי שככל שאני מצטלמת יותר ורואה יותר תמונות של עצמי -- אני משלימה יותר ויותר עם עצמי ועם הגוף שלי.

 

אחרי שנים של הרעבה עצמית, התחלתי לאכול בריא.
הצלחתי לגרום לעצמי להרגיש מתי אני רעבה. החסכים שהרגשתי כלפי אוכל נעלמו, והתחלתי ליהנות מהאוכל. למזלי אני גם אוהבת לזוז, כך שאני רוכבת המון על אופניים ועושה יוגה. אני מקפידה לעשות רק מה שכיף לי, לא אקריב את הכיף שלי בשביל לעשות ספורט.

 

ביום הולדתי ה־27, פתאום היית לי הארה: אני אישה.
לראשונה בחיי, הרגשתי שעכשיו זה לגיטימי להיות נשית וסקסית. פתאום כל המהות שלי קיבלה אישור, ואישרתי לעצמי לחיות. ברגע שהשלמתי עם עצמי, הגיע גם המפנה בזוגיות. כשאת לא אוהבת את עצמך קשה מאוד למצוא גבר שיאהב אותך, אבל כשאת מחוברת לעצמך - את מגיעה לזוגיות ממקום שונה, שוויוני, שלם. אחרי שלמדתי להכיל ולקבל את עצמי, גם הגיעה הזוגיות".

 

צילום: אוהד רומנו

 

"תחיי את החיים!"
זה מה שהייתי אומרת לנערה שהייתי. לא חייתי כל הנעורים שלי, כי רציתי להיות משהו אחר. תאהבו את עצמכן, תקבלו את מי שאתן ותיהנו מהחיים. ואם אתן צריכות מודל להזדהות איתו – חפשו את המודלים שמתאימים לכן, אל תנסו להתאים את עצמכן למודלים שהן לא אתן. בבלוג שאני כותבת אני מקבלת המון פניות מנערות צעירות, שסוף סוף מבינות שהן ממש לא לבד.

 

הסטודיו של נטע וריי
כך קוראים לסטודיו שפתחתי עם חברה טובה שלי, שבו אנחנו מעניקות לנשים יום חווייתי של צילום וסטיילינג. היום הזה כולל איפור, שיער, סטיילינג וצילומים, עם קאווה, נשנושים ואווירה נשית תומכת. אני לא מתיימרת לעשות סוג של טיפול, אני רק רוצה לתת לנשים את ההזדמנות להיות במרכז. כשמקבלים גם טיפים איך להתאפר, להתלבש ולהתנהג מול מצלמה, ההעצמה הנשית הזו יכולה לעשות פלאים לביטחון העצמי. וכמו שליידי גאגא שרה – We Are All Born Superstars".
 

את הפקת האופנה במלואה תוכלו לראות בגיליון אוגוסט של מגזין "מנטה".

 

צילום: אוהד רומנו