אל תתנו לתדמית המעונבת של טים גאן להטעות אתכם. מאחורי החזות האלגנטית של מנטור האופנה האמריקאי, מסתתר גבר עם ג'ורה שלא מביישת יצאנית מהברונקס. בשבוע שעבר התארח גאן, המוכר לציבור הרחב בעיקר כיועצם ומדריכם של המתחרים בריאליטי האופנה "פרויקט מסלול", בתוכנית האירוח של ג'ורג' לופז בערוץ TBS האמריקאי. מה שהחל כשיחה חביבה על אופנה, הפך למופע אימים שבו גאן יר צרורות של חיצי רעל על כל מי שלא מתלבש לטעמו.

 

במהלך הראיון שאל לופז את גאן על כמה דמויות אמריקאיות בולטות. סנוקי הצבעונית והצעקנית מסדרת הקאלט "חוף ג'רזי" היתה הראשונה לחטוף. "אם סנוקי היא אייקון אופנה – אז אני עוזב את התעשייה", הודיע גאן. "מה לעזאזל היא לובשת על הרגליים שלה?".

 

אבל סנוקי היתה רק המתאבן. הבאה בתור היתה אישיות מכובדת בהרבה: מזכירת המדינה הילרי קלינטון, האישה בתפקיד הבכיר ביותר בממשל ארצות הברית. "מדוע היא מתלבשת כך?", תהה גאן בקול. "נראה לי שהיא מבולבלת לגבי המגדר שלה עם כל החליפות הגדולות שמסתירות אותה". קלינטון האצילה לא הגיבה כמובן לדברים, אך בבלוג "קוקו פרז" (האלטר אגו החדש של פרז הילטון) הוצגה שלושה ימים לאחר הראיון תמונה של קלינטון בז'קט ורוד ורך, שהסתמן כמעין תגובה לדבריו של גאן.

 

 

 

 

זו אינה הפעם הראשונה שגאן משתלח בנשיותה של קלינטון. ב-2008 הוא אמר דברים דומים בתוכנית האירוח של קונאן אובריין, ולפני שנה חזר עליהם שוב בשיחה מול סטודנטים מאוניברסיטת וירג'יניה. בכלל, למי שיש זמן מיותר מומלץ להעמיק ביוטיוב ולגלות את הקרב המתנהל בין השניים, כרגע באופן חד צדדי. הטוקבקיסטים, מצדם, לא חוסכים ביקורת גם מגאן. "היא אולי מתלבשת כמו גבר", הם כותבים, "אבל השאלה המעניינת ביותר היא האם גאן מספיק גברי בעצמו?".

  

 

קלינטון. מסרבת להגיב למתקפות (צילום: gettyimages)
קלינטון. מסרבת להגיב למתקפות (צילום: gettyimages)

 

 

למרות הארשת הצנועה והעדינה שהוא מציג בדרך כלל מול מצלמות הטלוויזיה, מדובר במבקר מושחז עם רזומה מפואר. גאן, 58, שימש במשך שנים רבות כמרצה, ובהמשך כראש המחלקה לעיצוב אופנה בבית הספר הגבוה לעיצוב פרסונס במנהטן. ב-2004 הוא פצח בקריירה טלוויזיונית ענפה, כשהתמנה למנטור של "פרויקט מסלול" בהנחייתה של הדוגמנית היידי קלום.

 

ב-2007 כיכב בתכנית ריאליטי משלו, "המדריך לסטייל של טים גאן", שבה הלביש נשים מאותגרות אופנתית, והוא אף מונה למנהל האמנותי של חברת האופנה האמריקאית השמרנית ליז קלייבורן. כמו כן, הוא הופיע בתפקיד עצמו בסדרות טלוויזיה עלילתיות כמו "אחת שיודעת", "סקס והעיר הגדולה" ו"בטי המכוערת", פרסם מספר ספרים בנושאי אופנה וסגנון, וקנה לעצמו שם של אוטוריטה בתחום. עכשיו נותר רק לעקוב אחר השינויים בלבושה של קלינטון, בתגובה לביקורת המעליבה שהוטחה בה.