שיא הקיץ, וקדחת הסיילים נמצאת בעיצומה. אך גם בזמן מבצעי סוף העונה כדאי להקפיד על קנייה נכונה ולא לבזבז כספים על פריטים שיישארו בסוף נטושים בארון. Xnet יוצא לסיבוב קניות עם הסטייליסטית שירן מניה כדי לנסח את הכללים לרכישה נבונה בסוף העונה, ועל הדרך מגלה את המבצעים החמים ביותר כרגע. התחנה השנייה: חנויות המתמקדות בפריטים של מעצבים ישראלים צעירים. לחצו Play בנגן הווידאו שלמעלה כדי ללמוד את כל התורה.

 

בניגוד לרשתות האופנה ולבוטיקים בכיכר המדינה – שמתזמנים את מכירות סוף העונה לפי תכתיבי אירופה וארצות הברית, המעצבים הישראלים יוצרים לעצמם לוח זמנים אוטונומי שתלוי רק בהתנהלות הרחוב המקומי. הקולקציות שלהם מגיעות לחנויות במועד מאוחר בהרבה מאלה של מותגים המיובאים מחו"ל, ובהתאמה גם מבצעיהם מתחילים רק לקראת סוף הקיץ. בנוסף, קשה מאוד למצוא פריטי מעצבים ישראלים בהנחות מרחיקות לכת. רוב הבגדים מוצעים בהנחה של 20 אחוז, כאשר מעטים מרחיקים לכת ומגיעים להנחות של 50-30 אחוז.

 

 

בנקר. עד 50 אחוז הנחה  (צילום: ראובן כהן)
בנקר. עד 50 אחוז הנחה (צילום: ראובן כהן)

 

 

אך לחנויות המעצבים יש גם יתרונות. אולי לא מדובר כאן בסייל סוף עונה היסטרי, אך זו הזדמנות לרכוש פריטי אופנה נצחיים במחירים כדאיים. זה לא בהכרח המקום לטרנדים החמים ביותר, כי אם אפשרות להעשיר את המלתחה בבגדים, נעליים, תיקים ואביזרים שבהם חשקת לאורך זמן. ואם יש מעצב שאהוב עלייך במיוחד – זה הזמן להשקיע בו. "המעצבים יוצרים פריטים המתאימים בדיוק ללקוחה הישראלית", מסבירה מניה. "פשוטים, מדויקים, צנועים ורעננים".

 

קבלו את החלק השני במדריך הווידאו לקנייה בסוף עונה: מה כדאי להשאיר על המדף ומה מומלץ לקחת איתנו הביתה.

 

 

עוד במדריך הווידאו לסוף העונה: